Damat

Düğünlerde baş rolü gelinlere kaptırmış olsalar da, damatların da fotoğraf hazırlıkları sırasında çok özenli olmaları gerekir. Jilet gibi bir damatlık ile en şık olmaları gereken güne hazırlanmalıdırlar. Düğün günü gelip çatmadan damat fotoğrafı çekimi konusunun netleştirilmesi daha iyi olacaktır.

Damat fotoğrafı çekiminin ayarlanması düğün tarihinden bir süre önce halledilmelidir. Fotoğrafçının dolu olabileceği unutulmamalı ve mutlaka önceden çekim günü kararlaştırılmalıdır. Böylece düğün için yapmanız gereken hazırlıklardan birini yapmış olursunuz ve fotoğraf çekimi konusunu kaygı etmenize gerek kalmaz.

Düğün günlerinde her ne kadar gelinler çok stresli gibi görünseler de asıl stresi yaşayan damatlardır. Böyle önemli bir günün organisasyonunu genelde onlar üstlenirler ve düğün sırasında bir aksilik çıkması en büyük korkuları olur.

Düğün gününün stresini azaltmak için damat fotoğrafı çekimi düğün günü öncesinde yapılabilir. Hem gelin hem de damat, düğün gününden bir süre önce giyinip kuşandıkları takdirde fotoğraf çekimi yapılabilir.


Damat Fotoğrafı Çekimine Hazırlanma Süreci

Eski yıllarda damat tıraşı diye yerleşmiş bir kavram vardı. Damatlar saç ve sakal tıraşı olur ve bu şekilde düğüne katılırlardı. Ancak günümüzde damat tıraşı algısı çok değişti. Artık damatlar günlük hayatta olduklarından farklı şekilde düğüne katılmayı tercih etmeyebiliyorlar. Sakalları ya da saçları uzun haldeyken damat fotoğrafı çektirip, düğüne katılan birçok damat olabilir ve bu artık normal karşılanmaktadır.

Geçmişten günümüze birçok şeyin değiştiğini varsayarsak, damat tıraşı kavramının değişmesi de son derece normaldir. Damatlar kendini nasıl iyi hissedyorsa o şekilde damat fotoğrafını çektirebilir. İnsanları kalıplar içine sokmaya çalışmak, onları bunaltır ve kötü hissettirir. Rahatlık en güzelidir.

Hazırlık sürecinde damatların işi gelinlerden daha kolaydır. En azından kuaförde uzun saatler geçirmelerine gerek kalmaz. Kısa bir hazırlık işleminin ardından berberden çıkarlar ve geriye giyinmek kalır. Damatlık modelleri genellikle ceket ve pantolon ikilisinden oluşur. Kimi zaman bu ikiliye yelek de eşlik edebilir.

Üzerinize iyi bir şekilde oturan bir damatlık modeli seçip giydiğinizde damat fotoğrafı çekimine hazırsınız demektir. Damat fotoğrafı çekiminde gelinle birlikte ya da tek başınıza olduğunuz farklı pozlar çekilecektir.


Damat Fotoğrafı Çekimi İçin En Uygun Zaman Nedir?

Damat fotoğrafı için en uygun zamanı siz belirlemelisiniz. Gelinle birlikte kendinizi en rahat hissedeceğiniz anda çekimin yapılması daha iyi olacaktır. Ancak düğün günü fotoğraflarının çekilmesini isteyen çiftler de vardır. Herkesin isteğine saygı duyularak, istedikleri gün ve saatte çekim randevusu oluşturulabilir.

Farklı mekanlarda damat ve gelin fotoğrafı isteyen çiftler için farklı zamanlarda çekimler planlanabilir. Örneğin hem deniz kenarında hem de kırlarda fotoğraf çektimek isteyen çiftler için farklı günlerde randevulaşarak çekimler gerçekleştirilir. Bu durumda çekim randevusunun biri düğün öncesinde, biri de düğün sonrasında olacak şekilde ayarlanabilir.


Damat Fotoğraflarındaki En Önemli Nokta

Damat fotoğrafı çekiminde en önemli nokta damadın kendini iyi ve rahat hissetmesidir. Aksi takdirde kendini kasar ve bu da fotoğraflara olumsuz olarak yansır. Zoraki gülümsemeler fotoğraf karesinde mutlaka hissedilir ve fotoğrafın doğallığına gölge düşürür. Gülüşünüzün doğal bir gülüş olması için kendinizi rahatlatmaya çalışabilirsiniz.

Blog içeriğimizde sizlerin damat fotoğrafı çekimi konusunda merak edebileceğiniz konu başlıklarına yer vermeye çalıştık. Damat fotoğrafı nerede ve nasıl çekilir gibi aklınıza takılan sorular için blogumuzu takip edebilirsiniz. İşini ustaca yapan profesyonel ellerde, damat fotoğraflarınız hiç beklemediğiniz kadar güzel çıkacaktır. Bu özel anı siz de ölümsüz kılmak istiyorsanız, blogumuzdan bilgi edinebilir ve damat fotoğrafı çekminde daha bilinçli olabilirsiniz.

 

Henüz bir içerik eklenmemiş.
loading


Paylaş: