Düğün

Birbirini seven çiftlerin, ölene dek “Evet” dedikleri bu özel günün fotoğrafları da özel olmalıdır. Her çiftin düğün tercihi farklı olabilir. Bazı çiftler dillere destan olacak, masal gibi bir düğünle evlenmek isterken, bazı çiftler sade bir davet vermeyi tercih ederler. Her durumda düğünler çok özel organizasyonlardır ve fotoğraflar ile ölümsüzleştirilmelidir.

Çiftlerin düğün hazırlıkları genellikle aylar öncesinden başlar. En çok da kadınların telaşı çok olur. Gelinlik modelinden, düğün salonuna, davetlilere sunulacak ikramlardan, düğün fotoğrafçısına kadar birçok konunun önceden belirlenmesi gerekir.

Düğün mekanları için ise, hava koşullarına göre açık ya da kapalı mekanlar tercih edilebilir. Yaz aylarında olan düğünler genellikle havuz başında ya da kır konseptinde olup açık havadadır. Kış ve bahar aylarındaki düğünler ise havanın soğukluğu ve yağışlı olması sebebiyle kapalı mekanlarda olur.

Tercihiniz ister açık mekan olsun, ister kapalı mekan, profesyonel çekimler sayesinde düğün anılarınız fotoğraf karelerine en  güzel şekilde yansıyacaktır. Işığı, mekanın atmosferini ya da fotoğrafın açısını düşünmenize hiç gerek kalmaz çünkü profesyonel düğün fotoğrafçınız sizin için oradadır.


Düğün Konseptinde Önemli Noktalar

  • Düğününüz sizi yansıtmalıdır. Çevre baskısı nedeniyle istemediğiniz bir düğün organizasyonu yapmak, en mutlu olmanız gereken günde sizi mutsuz edecektir.
  • Çift olarak giyeceğiniz gelinliğin ve damatlığın provasını mutlaka yapmalısınız. Son provadan sonra ise, kilo alıp vermemeniz gerekir. Aksi takdirde düğün gününde bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.
  • Düğün günü gelinlerin yaptıracağı saç modelini prova yaptırması daha iyi olur. Düğün günü istenmeyen bir durumla karşılaşmamak için her şeyi garantiye almak isteyebilirsiniz. Kuaförünüzle önceden bu durumu paylaştığınızda size gereken desteği verecektir.
  • Çıkış parçanıza ve ilk dans parçanıza birlikte karar verin. Bu özel gün, ikinizin sonsuza dek birlikte olacağınıza söz verdiğiniz gündür. Dolayısıyla aşkınızı anlatan romantik bir şarkı ile ilk dansınızı edebilirsiniz.
  • Düğün fotoğrafları konusunda mutlaka profesyonellere güvenin. Amatörce yapılan çekimler, düğün sonrasında sizi hüsrana uğratır. Bu özel gün, en özel çekimleri hak eder.
  • Düğün fotoğrafçınız ile, istediğiniz özel bir durum varsa paylaşın. Gün sizin gününüz olduğuna göre, her şey sizin istediğiniz gibi olmalıdır.


Düğün Fotoğrafçınız Sizinle

Düğününüz sırasında heyecandan gözünüz hiçbir şey görmez. Çoğu zaman fotoğrafçının nerede olduğunu fark etmezsiniz bile. Ancak düğün dernek işleri bitip de, sakince ayaklarınızı uzatıp düğün fotoğraflarına bakarken fotoğraflarda yakalanan anların güzelliğini fark edersiniz.

En mutlu gününüzün aynı zamanda en heyecanlı gününüz olması sebebiyle, dikkat edemediğiniz çoğu detay düğün fotoğrafları ile karşınıza çıkar. Siz düğünüzün heyecanını doyasıya yaşarken, fotoğrafçınız sizin mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek için çalışır.

Düğünden sonra sevdiğiniz insanla paylaşacağınız evin duvarlarını süsleyecek fotoğraflar, düğün fotoğrafçınızın ellerinde şekillenir. Böylesine önemli bir işi profesyonel bir fotoğrafçıya emanet etmeniz çok önemlidir.

Düğün gününüzde sevdiğiniz dostlarınızla ve ailenizle eğlenirken fotoğraflarınız çekilir ve düğün organizasyonunun en güzel anları birer anı olarak kalır. Düğün stresini atlattıktan sonra fotoğraflarına bakmak, sizi eğlendirecek ve gülümsetecektir.


Blogumuz Sizin İçin Var

Düğün fotoğrafları nasıl çekilir, düğün fotoğraflarını kim çeker, düğün fotoğrafları nasıl olmalıdır gibi sorularınızın yanıtını blogumuzda bulabilirsiniz. Düğün fotoğraflarınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu bildiğimizden, bu blogda tüm merak ettiğiniz sorular sizler için cevaplanır. Düğün organizasyonu oldukça hassas bir konudur ve çiftler yaşanacak en ufak bir aksilikte fazlaca üzülebilirler.

Fotoğraf konusunda bir aksilik yaşamamak için, öncesinde düğün fotoğrafları konusunda blogumuzu inceleyebilirsiniz. Kim bilir, belki de aklınızdaki sorular çoktan cevaplanmıştır.

 

 Ramazan Bulut  14 Kasım 2020  2973
2021 Dış Çekim Pozları - En Güzel Gelin Damat Pozları
Her yıl olduğu gibi 2012 dış çekim pozları da çiftlerin beğenisini kazanacak gözüküyor. Düğün fotoğraflarına bu kadar önem verilmesinin bir nedeni de ortaya çıkan ürünlerin tarihi bir belge gibi Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  13 Kasım 2020  1563
Şanlıurfa Düğün Fotoğrafları | Trend Düğün Pozları
Şanlıurfa düğün fotoğrafları çekimlerinde Ramazan Bulut’un rolü çok önemlidir. Yaptığımız tüm düğün fotoğraf çekimlerinde en iyisini müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  12 Kasım 2020  1570
Şanlıurfa Nişan Fotoğrafları
Şanlıurfa nişan fotoğrafları çekiminde de Ramazan Bulut her zaman yanınızda. Fotoğrafçılık sektöründe elde ettiğimiz yılların birikimini nişan fotoğraflarında da uyguluyoruz. Evliliğe atılan adımın başlangıcı kabul edilen nişanda fotoğraf çekimi çok güzel ve özel bir hatıradır. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  07 Ekim 2020  6312
Düğün Dış Çekim Fiyatları 2022
Düğün dış çekim fiyatları 999 TL den başlamaktadır. 2022 yılı için de aynı uygunlukta fiyat politikası devam edecektir. Bu fiyattan başlayarak albüm kategorisine göre, istenilen çekim taleplerine göre fiyatlar artmaktadır. Fiyat çeşitliliğinin olması her bütçeye uygun anı biriktirmeye yardımcı bir unsur oluşturmaktadır. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  08 Eylül 2020  2564
Adana Dış Mekân Düğün Fotoğrafçısı
Dış mekân düğün fotoğrafçılığı, isminden de anlaşılabileceği gibi, doğa veya tarihsel temalarla ortaya çıkartılan, stüdyo dışarısında çekilen fotoğraflardır. Bu fotoğrafları özel yapan şey ise, her birinin eşsiz olması. Devamını Oku »
loading


Paylaş: 

Ramazan BULUT Hakkında

Ramazan Bulut
Düğün fotoğrafçılığı Aşkı İle gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.