Hamile Bloğumuz

Hamilelik süreci kadınların hayatındaki en özel dönemlerden biridir. Birçok sıkıntıyı beraberinde getirse de, bir bebeği karnında büyüttüğünü bilmenin verdiği mutluluk hiçbir duyguyla karşılaştırılamayacak kadar büyüktür.

Adeta kadınlara bahşedilen bir hediye gibi düşünebileceğimiz hamilelik dönemi, sona erip aradan zaman geçtikten sonra akıllarda anı olarak kalır. Fakat fotoğrafı çekilerek ölümsüzleştirilirse o güzel günler hep albümlerinizi ve evinizin duvarlarını süsler.

Alınan kilolarla birlikte kadınlar değiştiklerinden şikayet ederler. Özellikle son aylarda alınan kilolar en üst seviyelere çıkar. Ama bu kadar kiloyu alıp yine de mutlu oldukları dönem yalnızca hamilelik dönemidir. Ne de olsa hamileliğin sona ereceğini ve bu kilolaların teker teker verileceğini bilirler.

Hamile fotoğraflarında genellikle, eşler fotoğraf karelerinde birlikte yer almak isterler. Hem birlikte hem ayrı olarak farklı fotoğraflar çekilebilir. Bebeklerini kucaklarına alacakları günü heyecanla bekleyen çiftler için hamile fotoğrafı çektirmek hoş bir deneyimdir.


Farklı Konseptlerde Hamile Fotoğrafları

Hamile fotoğrafları hem fotoğraf stüdyosunda hem de dış mekanlarda çekilebilir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Seçeceğiniz özel bir elbiseyi giyerek hamilelik döneminizi harika fotoğraflarla taçlandırabilirsiniz.

Günümüzde fotoğraf sanatı kendini çok geliştirmiştir. Artık eskisi gibi yapay görünümdeki fotoğrafları görmeyiz. Daha doğal göründüğünüz, arka planla fazla oynanmadığı fotoğraflar artık daha çok tercih edilir. Hamile fotoğraflarında da genellikle doğallık ön planda olur.


Hamilelik Döneminde Çekilen Fotoğraflar

Hamilelik halk arasında 9 ay 10 gün sürdüğü bilinen bir dönemdir. Bu dönemde kadınlar, hem bedensel hem de ruhen birçok değişim yaşarlar. Özellikle duygusallıkları artar ve en ufak bir olayda ağlayabilecek kadar hassaslaşırlar. Bu durumu yaşamalarında hamilelik döneminde değişen hormonların etkisi vardır.

Böyle hassas bir dönemde kadınların kendilerini iyi hissetmeye ihtiyaçları olur. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde doğumun yaklaşmasıyla stresleri artar ve bu sıkıntılı durumdan çıkmaları gerekir. Bir hamile fotoğrafı çekiminde kendilerini özel ve değerli hissederler.

Hamilelik gibi zor bir süreci atlatarak, içlerinde bir can büyüten kadınların böyle güzellikleri hak ettiğini hepimiz biliriz. Yalnızca bilmek yeterli olmaz, kadınlar bunun bilindiğini görmek ve hissetmek isterler. Hamile fotoğrafı çekimi ile kadınlar ne kadar değerli bir süreç geçirdiklerinin farkına varırlar. Doğuma sayılı günler kala kendilerini bu güzel fotoğraflarda görmek, duygudurumlarına da iyi gelecektir.


Hamilelik Fotoğrafı Ne Zaman Çekilir?

Hamilelik fotoğrafında karnınızın belli olması için, hamileliğin son dönemlerinde olmanız daha iyi olur. Özellikle hamileliğin son ayında yapılan çekimlerde karın iyice belirginleşmiştir ve fotoğraf çekiminde çok hoş durur.

Eğer son aya kalmak istemezseniz sekinci ayın içinde de hamile fotoğrafı çektirebilirsiniz. Erken doğum yapma ihtimali olan hanımlar, daha erken fotoğraf çektirmek isteyebilir. İstediğiniz an hamile fotoğrafı çekilebilir elbette, ama karnın büyümüş ve fotoğraflarda belli olacak hale gelmiş olması önemlidir.

Hamileliğin ilk aylarında hamile fotoğrafı çekilmesinin bu sebepten ötürü bir anlamı olmaz. Hafta olarak söylemek gerekirse, 30. gebelik haftasından sonra hamilelik fotoğrafları çekilebilir.


Hamile Fotoğrafı Çekimi Öncesi

  • Hamile fotoğraflarında hanımların tercihi genellikle elbiseden yanadır. Karnı hoş bir şekilde ortaya çıkaran, uzun elbise modelleri fotoğraflarda güzel gözükecektir.
  • Hafif makyajlar hamile fotoğrafları çekimi için daha uygundur. Böylece doğal güzelliğiniz ön plana çıkar.
  • Eğer eşinizle birlikte poz verecekseniz birbirinize uyumlu giyinmeniz fotoğrafların daha güzel çıkmasını sağlar.
  • Dış çekim mi yoksa stüdyo çekimi mi istediğinize karar vermelisiniz.

Hamile fotoğrafı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu blogda bulabilirsiniz. Günümüzde neredeyse tüm hamilelerin tercih ettiği bu fotoğraf çekimine ait detaylar blog içeriklerinde yer alır.

 

 Ramazan Bulut  28 Mart 2022  749
Hamile Dış Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?
Hamilelik kadınların en heyecanlı ve en stresli geçirdiği dönemlerden biridir. Bu anlarını ölümsüz kılmak ve ileride doğacak çocuklarına anı bırakmak isteyen anne adayları hamile dış çekimi ne zaman yapılmalı sorusuna cevap aramaktadır. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  19 Ocak 2022  1617
Mardin Hamile Fotoğrafçısı
Mardin hamile fotoğraf çekimikonsepti çekimler için eşsiz bir tercihtir. Mardin, birbirinden farklı mekanları, taş sokakları ve tarihi dokusu ile özenle hazırlanmış bir fotoğraf stüdyosu gibidir. Bu sayede hemen hemen her pozda büyülü fotoğraflar elde etmeniz mümkün oluyor. Mardin’deki birbirinden farklı fotoğraf çekimi mekanları ise şu şekilde sıralanabilir: Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  07 Ocak 2022  2263
Gaziantep Hamile Fotoğraf Çekimi
Gaziantep hamile fotoğrafçısı seçiminde belirlemeniz gereken bazı kriterler vardır. Bu aşamada fotoğrafçının bu konudaki tecrübesi, personel ve ekipman yeterliliği, sizin takviminize uygun bir zamanda müsait olması önemli unsurlardır. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  28 Aralık 2021  1896
Şanlıurfa Hamile Fotoğrafçısı Ramazan Bulut
Urfa hamile fotoğrafçısı arayışında olan anne ve baba adayları için merak edilen hususlardan biri de Şanlıurfa hamile fotoğraf çekimi fiyatlarıdır. Fotoğraf çekimleri çok çeşitli fiyatlandırma alternatifleri sunuyor. Ücretler mekâna, konsepte, çekim süresine, çekimde kullanılan aletlere göre ücret miktarı değişebilmektedir. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  21 Ocak 2020  3162
Birbirinden Güzel Hamilelik Çekimleri Örnekleri, Tavsiyeleri
Hamilelik fotoğrafları çekimlerine başlamadan önce oturumlar planlanmalıdır. Devamını Oku »
loading


Paylaş: