Sık Sorulan Sorular

Düğün Hikayesi Nedir?

Düğün hikayesi, son yıllarda yeni evlenen çiftlerin en fazla tercih ettikleri akımlardandır. En özel günlerini başından sonuna kadar kayıt altına almak ve ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, düğün hikayelerinin oluşturulması için fotoğrafçıları ile anlaşmaktadır. Bu sayede düğün sabahından başlayarak her detay gün sonuna kadar kayıt altına alınmakta ve Ramazan Bulut gibi profesyonellerin elinde büyüleyici hikayelere dönüşmektedir.

Düğün hikayesi oluşturmak adına toplanan görseller ve videolar bir araya getirilerek düğün klipleri hazırlanmakta ve unutulmaz görüntüler ortaya çıkmaktadır. Özellikle çiftlerin ve sevdiklerinin bu özel günlerindeki en doğal ve mutlu hallerini yansıtmayı başaran düğün klipleri ile dilediğiniz şekilde düğün hikayeniz kurgulanmakta ve video arkasına eklenen müzikler ile o anki duygularınız yansıtılmaktadır. Adeta bir film şeridi gibi çiftlerin düğün günleri, başından sonuna kadar her detayı ile özenle bir araya getirilmekte ömür boyu saklamanız için sizlere teslim edilmektedir.

Düğün Hikayesi Klibi Nedir ?  

Dış çekim fotoğraf fiyatları  999 – 9000 TL aralığında. Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak Düğün Fotoğrafçısı nı seçtin mi?

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Eskiden sadece düğün fotoğrafçısı sadece stüdyo çekimiyle yapılabilmekteydi. Gelişen teknolojiden dolayı stüdyo çekimi, diş mekân, tarihî mekân, parklar, deniz kenarları ya da evlenecek gelin ve damat için önemli olan yerlerde de çekim yapılmaktadır. Düğün Fotoğrafçısı En sıra dışı mekânlarda artık fotoğraf çekiminde kullanılabiliyor. Düğün Albüm Paketleri İçin Tıklayın

Genel olarak dış çekim düğün fotoğrafları çiçek bahçelerinde, kırlarda, göl kenarında, kumsalda, yemyeşil bir ormanda, bir evin bahçesinde, dağların tepesinde, bir şadırvanda, tarihi bir alanda, bir köşk ya da konağın bahçesinde, bir çiçek serasında, bir şelale kenarında ya da bir kamelyada yapılabilir.


Şanlıurfa Dış Çekim Mekanları


Şanlıurfa dış çekim düğün fotoğrafları için tarihi dokuyu arka plana alan Halepli Bahçe,  Sakıbın Köşkü, Urfa Kalesi, Balıklı Göl, Kasaptaşı Parkı, Cumhuriyet Parkı, Sukay, Atatürk Ormanı, Bozova Çatak, Halfeti, Birecik, Rızvaniye Camisi, Mevlid-i Halil Camisi, Ulu Cami, Hızmalı Köprü, Yol Gösteren Çeşmesi, Urfa Evleri, Bedesten (Kapalı Çarşı), Sipahi Pazarı, Millet Hanı, Göbeklitepe, Gölbaşı Parkı, Halil-ür Rahman Camisi, Gümrük Hanı ve Şanlıurfa Kalesi gibi mekanlar kullanılabilir.

Dış çekim de sadece gelin ve damadın en romantik anları değil aynı zamanda aileler ve en yakın arkadaşlar arasındaki harika samimi anlar da fotoğraflanacaktır. Bunlar genellikle günün en duygusal ve içten görüntüleridir. Gün sorunsuz gidiyorsa ve fotoğrafçının zamanı dar değilse, daha küçük aile fotoğrafları veya düğün fotoğrafları gruplarının fotoğrafları çekilebilir. Genel olarak dış çekimlerde detayların fotoğraflanması 45 dakika sürer.

Dış Çekim Kaç Saat Sürer?

Gelin ve damadın fotoğraflarının çekilmesi 45 dakika sürer. Eğer aile ve arkadaşlar ile fotoğraflar çekilirse 30 dakika sürer. Eğer gelin ve damadın ayrı portreleri çekilirse ortalama 45 dakika sürer. Yani ne kadar çok detay gelin ve damat tarafından talep edilirse, düğün dış çekimleri o kadar çok zaman alır diyebiliriz. Genel olarak dış çekim ortalama olarak 2 saat sürer. Ek talepler doğrultusunda bu süre 3 ya da 4 saate uzayabilir.

2020 yılı Dış çekim fiyatları  499 - 5000 TL'den başlıyor. Düğün fotoğrafçısı fiyatları, düğününüzün konumu (büyük şehirlerdeki fotoğrafçılar diğer alanlardan daha pahalıya mal olur), satın almak istediğiniz hizmetler, paket türleri, istediğiniz albümlerin kalitesi, kaç adet fotoğraf istediğiniz, portre, dış çekim, düğün çekimi gibi farklı talepler, seçtiğiniz fotoğrafçının deneyimi ve uzmanlık düzeyi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilir.  


dış çekim fiyatları


Genel olarak, Türkiye’deki düğün fotoğrafçısı fiyatları 1.500 ile 4.000 lira arasında değişmektedir, ortalama düğün fotoğrafçısı maliyeti 2.500 lira civarında seyretmektedir.


düğün fotoğraf fiyatları


Gelin ve damat, fotoğrafçı ile dış çekimden önce detaylı olarak konuşmalıdır. İstek ve beklentilerini açıkça belirtirlerse, fiyat tam olarak tespit edilmiş olur. Böylece gelin ve damat, düğün bütçelerini doğru bir şekilde düzenleyebilirler.

 

 

Bir dış çekim yapmanın en büyük zorluklarından biri, ışık üzerinde kontrol eksikliğidir. Dış çekimlerde zaman çizelgesini ayarlamak en iyi fotoğrafları elde etmek için inanılmaz derecede yardımcı olabilir.

Dış çekim düğün fotoğraflarında en yanlış zaman öğle saatlerinde yani güneş tam tepe noktasında olduğu zamandır. Çünkü güneş tam tepe noktasındayken ışık çok yoğun, serttir ve fotoğraflarda ışık ve gölge oyunlarından yararlanılamaz.

Dış Çekim Ne Zaman Yapılmalı


Bu yüzden güneş ışığının daha yumuşak olduğu gün doğumu ya da gün batımı saatleri seçilmelidir. Özellikle gün doğumu ve gün batımı zamanlarında gökyüzünün renk değişimi ve zengin renk dokusu dış çekim düğün fotoğraflarına romantik, zarif ve çok hoş bir hava katacaktır.

 

Atmosferi ve Konumu Göstermek İçin Geniş Çekim Yapın
O güzelliği yakaladığınızdan emin olun. Gelin ve damat bu konumu bir nedenden dolayı seçti. Tüm mekanı yakalamak için geniş açılı bir lens kullanın. Detaylara yakın çekimlerle karıştırılan görüntüler, çiftin gününün daha iyi bir hikayesini anlatacak.

Dış Çekim Pozları Nasıl Verilir?

Düğün dış çekimlerinde ve nişan dış çekimlerinde kıyafetlerden ve aksesuarlardan yararlanmak önemlidir. Şemsiye, güneş gözlüğü, gelin buketi, pelerin, şal, hasır sepet, uzun duvak, gelin tacı, çiçek tacı, maskeler ve kartonet yazılar gibi farklı aksesuarlar düğün fotoğraf çekimlerinde şık fotoğraflar çektirmenizi sağlar. Bunun dışında sevdiğiniz kişinin gözlerine bakmak ve doğal anları fotoğrafçınızın yakalamasına izin vermek önemlidir.
 

dıl çekim pozları


Dış Çekim Fotoğrafları Ne Zaman Çekilir?

Dış çekim fotoğraflarında günün en iyi saatleri sabah gün doğumunda ve akşam gün batımındadır. Öğle saatleri ise pek tercih edilmez. Çünkü güneşin ışınlarının dik geldiği bu saatlerde ışık, fotoğraflarda sert olur. Fakat gün doğumu ve gün batımı gibi zamanlarda ışık daha yumuşak ve daha zariftir. Bu açıdan gün batımı saatleri dış çekimlerde tercih edilir.
 

• Dış Çekim Pozları Nasıl Verilir
• Dış Çekim Fotoğrafları Ne Zaman Çekilir
• Dış Çekim Gelin Pozları
• Dış Çekim Gelin Damat Pozları 

Dış Çekim Gelin Pozları

Gelin dış çekimlerde gelinliğinden ve aksesuarlarından dolayı çok avantajlıdır. Duvağı arkaya doğru açarak, pelerinini havaya savurarak çeşitli pozlar verebilir. Ayrıca gelin buketi kullanarak masum ve neşeli pozlar verebilir. Çiçek tacını saçlarına takarak hoş bir poz verebilir. Hasır sepete doldurulmuş rengarenk çiçekler ile poz verebilir. Yeşil çimenlerin ya da çiçek tarlasının ortasında eteklerini yanlara doğru açarak poz verebilir.

Dış Çekim Gelin Damat Pozları

Damatlar, gelinlere nazaran dış çekimlerde biraz daha dezavantajlıdır. Çünkü kullanacakları çok fazla aksesuar yoktur. Fakat damat, gökyüzüne doğru bakarken ya da bir ağaca yaslanırken şık pozlar çektirebilir. Bunun dışında eşine, romantik bir biçimde bakarken ya da şık bir bahçede otururken farklı pozlar verebilir. Bir konağın balkonundan bakarken, gün batımını izlerken ya da sevgilisine aşkla bakarken unutulmaz kareler yakalanabilir.

Düğün fotoğrafçılığı Aşkı İle gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.


• Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

• Girişimci

• Profesyonel Grafik Tasarımcı
• Sosyal Sorumluluk Proje Yöneticisi


1988 yılında Şanlıurfa’da gözlerini dünyaya açan Ramazan Bulut, ailesinin yanında uzun süre yaşadı. İlk okul ve orta okul dönemlerini başarıyla tamamlayan iş adamı lise döneminde bazı sebeplerden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldı. Liseden ayrılınca çalışmaya ve ticaret hayatına atılan Ramazan bulut, günümüzde birçok alanda sizlere hizmetlerini sunmaktadır.
 

Ramazan Bulut, uzun süredir birçok sektörde sizlere hizmet veren bir iş adamıdır. Uzun süredir profesyonel fotoğrafçılık yapan Ramazan Bulut tamı tamına 8 yıllık bir tecrübeye sahip. Tecrübesini ve yeteneğini bir araya getiren bu iş adamı, harika anıları birbirinden güzel kareler ile birleştirmeyi başarıyor. İşini sevgiyle yapan ve her alanda birbirinden güzel eserler çıkaran Ramazan Bulut, düğün fotoğrafçılığı gibi alanlarda da müşterilerine profesyonel hizmetler sunuyor.

 

Düğün fotoğrafçılığı hizmeti ile gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.
ramazan bulut

Girişimcilik Yönüyle Ramazan Bulut

Şanlıurfa mevkiinde uzun süre ikamet eden Ramazan Bulut, okulu bıraktıktan sonra pek çok farklı alanda çalıştı ancak istediklerini alamadı. Başka bir sektörde çalışmak yerine kendi işini yapmaya karar veren bu iş adamı, ilk olarak fotoğrafçılığa başladı. Güzel fotoğraflara, güzel manzaralara ve hayattan kesintilere hayran kalan Ramazan Bulut, tamamen profesyonel olarak fotoğrafçılık hizmeti yapmaya karar verdi.

 

Fotoğrafçılığa başladığı ilk günden itibaren kendini geliştirmeye adayan bu iş adamı, yaklaşık 8 yıllık bir tecrübeye sahip. 8 yıldır birçok alanda fotoğrafçılık hizmeti veren, kaliteli fotoğrafçılığı her alana yaymak adına uzun süre mücadele etmiştir.

 

Girişimci bir kimliğe sahip olan Ramazan Bulut, fotoğrafçılıkla sabit kalmayıp farklı alanlara da yönelmiştir. Bu alanlardan biri ise profesyonel grafik tasarımcılığıdır. Profesyonel olarak grafik tasarımcılığı hizmeti veren bu iş adamı, kendisini bu yönde de geliştirmeyi başarmış logo tasarımı, afiş tasarımı ve kartvizit tasarımı gibi birçok alanda profesyonel tasarımlarını sizlere sunmuştur.

 

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Uzun süredir birçok sektörde hizmet veren Ramazan Bulut’un asıl mesleği düğün fotoğrafçılığıdır. Profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan ve kendini bu işe adayan Ramazan Bulut, düğünlerde birbirinden güzel anları harika kareler ile buluşturmayı başarmıştır. Gelinlerin ve damatların en özel anları, profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çekilir ve bu fotoğraflar ömür boyu saklanır.

 

Düğün günü gelin, damat ve aileler için en özel günlerden biridir. Gelin ve damadın aile olduğu bugünü, daha sonra hatırlayabilmeleri ve bu anıların hep taze kalabilmeleri için Ramazan bulut, profesyonel düğün fotoğrafçılığı hizmeti vermektedir. Her daim sizlere hizmet veremeye hazırdır. Daha önce planlanan günde ve saatinde Ramazan Bulut, düğünlerinize gelir ve harika anları kareler. Siz de bu anları uzun süre saklayabilir, anılarınızı hep canlı tutabilirsiniz.

 

Düğün fotoğraflarının yanı sıra kına gecesi, nişan fotoğrafları, dış çekim, portre fotoğrafçılığı, çocuk çekimi ve kişisel fotoğraf çekimi gibi alanlarda hizmet vermektedir.  Sizlerin memnuniyetini hedefleyen profesyonel düğün fotoğrafçısı, tamamen kaliteli fotoğraflara sahip olmanıza imkan tanır.

 

Profesyonel Grafik Tasarımcı

Profesyonel grafik tasarımcı olarak da bilinen Ramazan Bulut, bu yönde de müşterilerine kaliteli hizmetler sunmayı başarır. İş yerleri ve bireylerin kendilerini tanıtabilmeleri açısından tasarlanması gereken logo tasarımı, afiş tasarımı ve kartvizit tasarımı gibi birçok farklı alanda Ramazan Bulut, kaliteli hizmetler sunar.

ramazan bulut kimdir

Tamamen etkili ve başarılı içerikler de bu hizmetle mümkündür. Bireyler aradıkları kaliteli tasarımlara Ramazan Bulut sayesinde sahip olabilmektedir. Kurumsallığa geçiş aşamasında da bu tasarımlar oldukça önemlidir. Ramazan Bulut tarafından gerçekleştirilen tasarımlar tamamen kurumsallığa uygundur ve yüksek kaliteye sahiptir.  Siz de bizi tercih ederek aradığınız kalitede harika tasarımlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

Logo tasarımı, kartvizit tasarımı, baskılı birçok ürün de Ramazan Bulut’un sizlere verdiği hizmetler arasında yer almaktadır. Tanıtım amaçlı çok sayıda baskılı ürüne de Ramazan Bulut’un verdiği hizmetler dahilinde sahip olabilirsiniz. Tanıtım ve daha çok müşteri çekmek için tasarımların kalitesi çok önemlidir. Bunun farkında olan Ramazan Bulut, yaptığı her tasarımda kaliteyi ve müşteri memnuniyetini baz almaktadır..

Dış çekim, açık mekanlarda yapılan fotoğraf çekimleridir. Ormanlar, parklar, sokaklar, açık havadaki restoranlar, sahiller, göl kenarları, deniz kıyıları, balkonlar, çardaklar, açık hava tarihi mekanlarda yapılabilen fotoğraf çekimleridir.
 

dış çekim nedir, düğün fotoğrafçısı

 

Eğlenceli ve keyifli duyguların kameraya yansıtıldığı dış çekim fotoğraflarda, neşe olmazsa olmazdır. Dış çekim fotoğraflarda genel olarak bir konsept belirlenir. Bunun için fotoğrafçı ve müşterilerin çok iyi bir iletişimi olması gerekir. Müşterinin kafasında oluşan konsepti ve vizyonu, fotoğrafçıya aktarmalıdır. Fotoğrafçı da müşterileri profesyonel bir şekilde yönlendirmelidir.


dış çekim nedir


Sizin zevkinize uygun ve sizin aşk hikayenizi doğru bir şekilde aktaracak fotoğrafçıyı bulmak için, mutlaka fotoğrafçıların portfolyolarını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Böylece fotoğrafçının kullandığı teknikler ve stili hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Bride Team, son yıllarda ortaya çıkan ve düğün öncesi gelin ile arkadaşlarının hazırlıklarını anlatan mini bir partidir. Gelin ve çok yakın arkadaşları, düğüne hazırlanırken genellikle fuşya, toz pembe, mor ya da beyaz saten sabahlıklar giyer. Bu sabahlıkların arkasında ‘Bride Team’ yazar. Bunun anlamı ‘Gelinin Arkadaşları’dır.

Yurtdışındaki bir adet olan bu etkinlik, son yıllarda ülkemizde de yapılmaya başladı. Her gelin, düğüne hazırlanırken stresli ve gergin olur. Fakat Bride Team partisi sayesinde gelin ve arkadaşları eğlenerek düğüne hazırlanır. Ayrıca gelin dans ederken, eğlenirken ve makyajı yapılırken profesyonel fotoğrafları çekilir.

Bride Team fotoğraf çekimi genel olarak bir otel odasında, şık bir villada ya da harika bir bahçede yapılabilir. Gelin ve arkadaşları için hoş anılardan oluşan bu fotoğraflar, deneyimli fotoğrafçıların konsept ve stilleriyle şekillenir.

 

Şanlıurfa’da profesyonel fotoğrafçılık hizmetleri henüz yeni yeni gelişmeye başlamıştır. Bu açıdan deneyimli ve işinde tamamen uzman fotoğrafçılar henüz oldukça azdır. Özellikle dış çekim düğün fotoğrafçılığı, dış çekim nişan fotoğrafçılığı ve kişiye özel fotoğraf çekimleri henüz çok çeşitli değildir.

ramazan bulut

Fotoğrafçı Ramazan Bulut uzun yıllara dayanan tecrübesi, yaratıcı konseptleri, farklı stil ve teknikleri ile diğerlerinden ön plana çıkar. Birbirinden farklı türlerde fotoğraf çekimleri yaptığı için kişilere özel olarak çalışır. Müşteriler ile iyi bir iletişim kurar. Onların ne istediklerini, nasıl fotoğraflar istediklerini anlamak için detaylı konuşmalar yapar. Böylece müşterilerin kafasında olan konsepti çok iyi bir şekilde anlayarak, onların hikayelerini ölümsüz ve eşsiz fotoğraf karelerine aktarır.

 

Dış Çekim Fiyatları Ortalama Olarak 499 TL - 5000 TLArası Değişmektedir, Şanlıurfa dış çekimler genel olarak düğün, nişan, mezuniyet töreni, hamilelik ve kişisel fotoğrafçılıkta kullanılır.


Dış Çekim fiyatları

Günümüzde iç mekanlarda yapılan fotoğraf çekimlerinden ziyade dış mekanlarda yapılan fotoğraf çekimleri daha çok tercih ediliyor.

Doğanın birbirinden farklı ve çarpıcı manzaralarını arka fon olarak kullanarak çeşitli tarzlarda dış çekimler yapılabilir. Doğayı seven müşterilerin daha çok tercih ettiği dış çekim fotoğraf hizmetinde fiyatlar, müşterilerin isteklerine göre şekillenir.

dış çekim fiyatları


Fotoğrafların sayısı, fotoğrafların boyutu, çekim yapılacak alanların sayısı, albümün içeriği, albümün kapak tasarımı, panaromik fotoğrafların kalitesi ve türüne göre fiyatlar farklılık gösterir. Standart fotoğraf albümü, düzenlenmiş fotoğraf albümleri, ekstra hizmetler ve isteklere göre fiyatlar farklılık gösterir. Farklı paketler halinde sunulan hizmetler 499 liradan başlayan fiyatlara sahiptir.

 

Tarihe de ev sahipliği de yapan Halepli Bahçe,  Sakıbın Köşkü, Urfa Kalesi, Balıklı Göl, Kasaptaşı Parkı, Cumhuriyet Parkı, Sukay, Atatürk Ormanı, Bozova Çatak, Halfeti, Birecik, Rızvaniye Camisi, Mevlid-i Halil Camisi, Ulu Cami, Hızmalı Köprü, Yol Gösteren Çeşmesi, Urfa Evleri, Bedesten (Kapalı Çarşı), Sipahi Pazarı, Millet Hanı, Göbekli Tepe, Gölbaşı Parkı, Halil-ür Rahman Camisi, Gümrük Hanı, Şanlıurfa Kalesi, Sipahi Pazarı

Dış Çekim Yapılacak Yerler


Şanlıurfa’nın tarihi o kadar eskidir ki bazı rivayetlere göre Nuh Tufanı’ndan önce kurulmuştur. Onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa, son yapılan kazılara göre insanlığın başladığı yer olarak kabul edilir. 
Bu açıdan birçok farklı medeniyetin kültürü, gelenekleri, örf ve adetleri bu şehirde bir arada yaşar. Yani Urfa şehrinde öyle çok tarihi mekan ve atmosfer vardır ki… Nostaljik dar sokakları, tarihi dokulara sahip köşkleri, estetik mimarilere sahip konakları ve tarihi evleriyle oldukça zengin bir kültüre sahiptir. 
 

Bu yüzden Şanlıurfa’da düğün fotoğrafları çekilecek pek çok mekan vardır. Parklar, göl kenarı, çiçek bahçeleri, tarihi konaklar, ormanlar ve bahçelerde dış çekim yapılabilir. Çoğunlukla Harran Üniversitesi Osman Bey Kampüsü’nde bulunan yapay gölet, Sakıbın Köşkü’nün bahçesi, Bozova Çatak bölgesi gibi alanlarda düğün çekimleri yapılır.  Şanlıurfa Düğün Dış Çekim Mekanları Detaylı Bilgi İçin Tıklayın


Paylaş: