Gelin ve Gelin Fotoğrafı Hakkında Merak Ettikleriniz İçin

Daha küçük bir kız çocuğuyken gelinlik hayalleri kurulmaya başlanır. Kız çocukları bebeklerine giydirdiği gelinlikleri, gün gelip kendi üzerine giyeceği günü sabırsızlıkla bekler. Beyazın saflığı ile bütünleşen o özel günde, fotoğraf çekimleri anı ölümsüzleştirmek için vardır.

Bir düğünün baş rolü gelinlerdir. Damatlar da düğünün kahramanlarından biri olsa dahi, gelin kadar büyük roller üstlenmezler. Giydiği gelinlikten, saç modeline, ayakkabısından takılarına kadar gelini tüm davetliler dikkatle inceler. Baş rolün hakkını vermek içinse, gelinler aylar öncesinden gelinlik provalarına başlar.

Gelin fotoğrafları, gelini tanısın ya da tanımasın herkesin ilgisini çeker. Beyazlığıyla, detaylarıyla, prensesleri andıran kesimiyle tüm gelinlikler özeldir ve güzeldir. Fotoğraflarda ise gelinler çok daha güzel görünmek isterler.


Gelin Fotoğrafı İçin En Uygun Zaman

Düğün anı gelip geçicidir ancak fotoğraflar kalıcıdır. Bu nedenle çoğu zaman gelinler fotoğraflara, düğünden daha çok önem verirler. Düğün öncesinde ya da sonrasında gelin fotoğrafı çekimi yapılabileceği gibi düğünün hemen öncesinde de çekimler yapılabilir.

Gelin fotoğrafının ne zaman çekileceği konusunda tercih gelinlere aittir. Tekrar tekrar hazırlık yapmakla uğraşmak istemeyen gelinler, düğün günü gelin fotoğrafının çekilmesini isteyebilirler. Düğün saatine bir süre kala kuaför işleri biterse, gelin çekimi yapmak için fırsat bulunabilir. Tabii dış çekim isteniyorsa sürenin biraz daha uzun olmasında fayda vardır.

Düğünden önceki günlerde gelin fotoğrafı çekimi yapılması da mantıklı bir seçenektir. İki kere saç ve makyaj yapılmış olur ama düğün gününe prova yapılmış gibi düşünülebilir. Hem düğünün stresi olmadığından gelin daha rahat olur ve daha güzel pozlar verir.

Düğün sonrasında gelin fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler de vardır. Bu tamamen kişilerin tercihine kalmış bir durumdur. Düğün bittikten sonra gelinliğin kirlenmiş olacağı unutulmamalıdır. Kuru temizlemecide temizlendikten sonra gelin fotoğrafının çekilmesi daha iyi olur. Temizlenmediği takdirde gelinliğin rengi fotoğraflarda düzgün çıkmayacaktır.


Gelin Fotoğrafı Çekiminde Önemli Noktalar

  • Gelinler fotoğraflarda güzel çıkmaya çok önem verirler ancak güzel görünmeleri için fotoğrafla fazla oynanmamalıdır. Doğallığı bozulduğunda gelin fotoğrafı anlamını yitirir. Doğal güzelliğin en iyisi olduğu bir gerçektir.
  • Gelin fotoğrafı için en rahat olacağınız zamanı, siz kendiniz belirlemelisiniz. Siz ne zaman isterseniz, gelin fotoğraflarınız o zaman çekilir.
  • Çekim esnasında rahat olunması çok önemlidir. Stresle birlikte tüm kaslar kasılır ve gülüşünüz bundan etkilenir. Ne kadar rahat ve doğal olursanız fotoğraflarınız o kadar güzel çıkar.
  • Dış çekimlerde gelin pozları daha güzel ve doğal olur. Doğal ışık her zaman en iyi sonuçları almayı sağlar.
  • Dış çekim istemeyen gelinler için ise, stüdyoda doğal ortamlar oluşturulmaya çalışılır. Eskisi gibi arka fonlardaki yapay görüntüler artık kalmamıştır. Tüm fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi gelin fotoğrafı çekimlerinde de doğallık ön planda tutulur.
  • Gelinliğin kendisi zaten güzel görünmenize yeterlidir. O nedenle fazla makyaj yanında fotoğraflarda fazla rütuş yapmaktan da kaçınılmalıdır.
  • Poz verirken güzel hatıralarınızı düşünmeye çalışın. Bu hem rahatlamanızı hem de daha içten bir şekilde gülümsemenizi sağlar.


Gelin Fotoğrafı Hakkında Merak Ettikleriniz İçin

Son derece özel olması istenen gelin fotoğrafları ile ilgili aklınıza soruların takılması gayet normaldir. Bu blog sizler için vardır ve merak ettiğiniz konulara değinilmeye çalışılır. Aklınıza takılan her şeyi blog aracılığı ile sorabilir, gelin fotoğrafıyla ilgili içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Düğün zamanı yaklaştıkça kaygılarınız artabilir ancak gelin fotoğrafını kaygı etmenize hiç gerek yoktur. Profesyonel ellere emanet ettiğiniz gelin fotoğraflarınızda mutlaka en iyi sonuçları alırsınız.

 

 Ramazan Bulut  06 Nisan 2020  4067
2020 Trend Düğün Elbise Modelleri
Büyüleyici ve sofistike uzun elbise modelleri, her zaman kadınları zarif ve havalı gösterir. Şık uzun abiyeler ve göz alıcı tek omuz elbiseler, insanları etkilemek için mükemmeldir. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  19 Şubat 2020  2559
Trend Gelinlik Modelleri - Gelinlik Beğenirken Dikkat
Gelinliğinizi çok katmanlı olarak seçerseniz, düğün fotoğraflarında harika görüntüler yaratabilirsiniz. Özellikle bir çiçek bahçesinde, gelinliğinizi eteklerini tamamen zemine yayın ve düğün fotoğrafçınızdan bu pozu çekmesini rica edin. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  28 Ocak 2020  2839
Gelinlik Modelinin Düğün Fotoğrafına Etkisi
Gelinlik Modelinin Düğün Fotoğrafına Etkisi Bir düğünün en çok konuşulan ve dikkat çeken kısımlarından biri de bembeyaz ihtişamlı gelinliğin içindeki gelinlerdir. Bir çifte dair en özel gün düğün öncesinde, sonrasında ve esnasında çekilen fotoğraflar düğün çevresi için önemlidir. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  03 Ocak 2020  2120
2020 Gelinlik ve Gelin Makyajı Nasıl Olmalı
Nişan ve Düğün günü nasıl bir gelinlik giyeceğine henüz karar vermediysen trendlerden ilham almaya ne dersin? Retro, minimalist, maskülen, romantik… Dünyaca ünlü tasarımcıların 2020 gelinlik Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  02 Ocak 2020  1998
2020 Gelinlik Modelleri, Trend Gelinlik Modellerini Keşfedin
Gelinlik, beyazın her tonunun yakıştığı, giyen kişiyi mükemmel gösteren bir elbisedir. Pek çok genç kızın hayallerinin baş köşesinde yer alan gelinlik, düğünün yani iki hayatın birleşmesini Devamını Oku »
loading


Paylaş: