Wedding

Wedding davetlerinde fotoğraf çekimi ile en özel anlarınız ölümsüzleşir. İnsanın hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri olan evlilik, wedding kutlamaları ile taçlanır. Bu özel günlerde heyecan doruktadır ve her şeyin en iyisi olması istenir.

Düğün törenlerinin İngilice dilindeki karşılığı wedding ceremony’dir ve bu terim ülkemizde de kullanılır hale gelmiştir. Törenlerin olmazsa olmazı ise fotoğraf çekimleridir. Bu anlar fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirilmediği takdirde unutulmaya mahkumdur. Törenler elbette ana hatlarıyla hatırlanır ama zamanla hafızanızdan yitip gidecek birçok detay vardır. Ve düğün detayları her zaman hatırlanması gereken güzel anılardır.

Özenle hazırlanan wedding törenlerinde belki de varlığını unutacağınız bir fotoğrafçı, en güzel anlarınızı unutulmaz kılmak için çalışır. Tüm tören süresince yanınızda olur ve en güzel fotoğraf karelerini yakalamak için uğraşır.
 

Weddinglerde Fotoğraf Dokunuşu

Bir düğün töreni için yapılan hazırlıklar arasında mutlaka profesyonel fotoğrafçı ile görüşülmesi de olmalıdır. Fotoğrafçıların programları yoğun olabileceğinden düğün törenlerinden bir süre önce görüşülerek randevu alınmalıdır. Tören sırasında fotoğrafçıdan istenen özellikli istekler varsa mutlaka önceden belirtilmelidir.

Gelinle damat düğünlerin iki kahramanıdır. Birlikte çıkacakları hayat yoluna ilk adımı bu törenler ile atarlar. Düğün töreninde nikah kıymayı tercih edenler olabileceği gibi, nikahı düğün öncesinde halletmeyi tercih edenler de olabilir. Wedding sırasında çekilen fotoğraflar, uzun yıllar boyunca tekrar tekrar bakılmak istenen, güzel ve özel anılar taşıyan fotoğraflardır. Albümler evlerin en güzel köşelerinde saklanır. Kimi fotoğraflar ise evlerin duvarlarını süsler, bazıları da buzdolabı üzerine magnet olur.


Farklı Weddingler İçin Farklı Fotoğraf Çekimleri

Dış mekanlarda gerçekleştirilen düğün fotoğrafları ile iç mekanlarda gerçekleştirilen düğün fotoğrafları farklı ayarlamalar yapılarak çekilir. Bu nedenle düğün fotoğrafı konusunda işinin uzmanı bir fotoğrafçı ile çalışılması gerekir. Siz sadece profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşırsınız ve fotoğrafla ilgili başka hiçbir detayı düşümenize gerek kalmaz.

Yaz aylarında ve bahar aylarında kır düğünü konseptleri tercih edilir. Bu durumda düğün törenin gündüz yapılma ihtimali daha yüksek olur. Gündüz saatlerinde yapılan bir kır düğününde, fotoğrafçı oldukça doğal ve aydınlık fotoğraf kareleri yakalayacaktır. Yeşilin en güzel tonları ise arka planda fotoğraflarınıza eşlik edecektir.

Yine havuz başında yapılan düğünlerde de havuz görüntüsü fotoğraflarda hoş bir ayrıntı olarak görülür. Geceleri havuzların ışıklandırılmasıyla bambaşka bir havuz görünümü de elde edilebilir. Fotoğrafta estetik görünecek her şey fotoğrafçı tarafından değerlendirilir. Profesyonellik her duruma uygun bir çalışma stili gerektirir. Kapalı mekanlardaki düğün törenlerinde de ortamın ışıklandırmasına uygun çekimler yapılarak, yine en üst kalitede fotoğraflar elde edilir.


Eşiniz Dostunuzla Birlikte Olan Kalabalık Pozlar

Düğün törenlerini düğün töreni yapan, gelen davetlilerdir. Kimi zaman anlaşmazlığa da düşülse de arkarabalar ve arkadaşların önemi böyle günlerde daha iyi anlaşılır. Onların varlığı ve yanınızda oluşu size güç verir ve düğün gününüzde yüzünüzün gülmesini sağlar.

Birlikte var olduğunuz arkadaşlarınız ve akrabalarınızla birlikte çekilen fotoğraflar sayesinde düğün töreninizde yer alan misafirler de anılarınızda yer etmiş olur. Düğün töreni sonunda verilen kalabalık pozlar bir klasik haline gelmiştir. Gelin ve damadın iki yana dizilen davetliler, düğünün yorgunluğunu bir kenara bırakıp objektife gülümserler. Düğün törenleri onlarsız düşünülemeyeceği gibi, düğün fotoğrafları da onlarsız düşünülemez.

Wedding fotoğrafları konusunda merak ettiğiniz soruları  blogumuzda bulabilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz. Wedding fotoğrafları ile ilgili en güncel ve doğru içerikler için blogumuzu mutlaka takip etmelisiniz. Düğünlerin olmazsa olmazı fotoğrafçıların ne kadar önemli olduğunu blog içeriğimiz sayesinde öğrenebilirsiniz.

 

 Ramazan Bulut  19 Mart 2020  2568
Beyaz Ton Dış Çekim Fotoğrafları
Soft beyaz tonlarda ve çok parlak bir ışık kullanılarak Ramazan Bulut tarafından çekilen bu fotoğraflar, düğün albümünde sofistike bir görünüm sergiler. Üstelik bu stilde çekilmiş fotoğraflarınızı davetiyelerinizde ya da Save the Date kartlarında da kullanabilirsiniz. Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  13 Şubat 2020  3704
Dış Çekim Nedir? En İyi Düğün Fotoğrafçısı
Düğün fotoğrafçısı, büyük günün en önemli elemanlarından birisidir. Dışarıda kendilerine düğün fotoğrafçısı diyen birçok insan var ama kaç tanesi düğününüzü görsel bir şölene çevirebilir? Diğer gelinler ve damatlar gibi iseniz, Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  07 Şubat 2020  5360
Bride Sabahlık Ne Zaman Giyilir, Bride Fotoğrafları
Bride team sabahlıklar, gelinlerin son zamanlarda sıkça tercih ettiği giysilerden biridir. Özelikle gelin makyajı yapılırken gelinler sıkça bu sabahlıkları tercih eder, bunun nedeni Devamını Oku »
 Ramazan Bulut  27 Aralık 2019  2331
Urfa Düğün Fotoğrafçısı
Urfa Düğün Fotoğrafçısı Ramazan Bulut İki kalbin birleştiği anları bir ömür boyunca hatıra olarak saklamak için çekilir düğün fotoğrafları… Devamını Oku »
loading


Paylaş: