Şanlıurfa Nişan Fotoğrafları

Şanlıurfa nişan fotoğrafları çekiminde de Ramazan Bulut her zaman yanınızda. Fotoğrafçılık sektöründe elde ettiğimiz yılların birikimini nişan fotoğraflarında da uyguluyoruz.

 

Evliliğe atılan adımın başlangıcı kabul edilen nişanda fotoğraf çekimi çok güzel ve özel bir hatıradır. Yapılan nişan organizasyonu kısıtlı bir zaman diliminde yapıldığından yapılan çekimlerin telafisi yoktur. Bu sebeple kısıtlı zaman diliminde güzel pozlar elde etmek gerekir.
 

Nişan Fotoğrafları İçin Tavsiyeler

Düğün fotoğraflarının çekiminde nasıl ki belli prensipler varsaŞanlıurfa nişan fotoğrafları için de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.  Bünyemizde yapılan nişan fotoğrafları çekiminde aşağıdaki hususları dikkate alın ve gerisini Ramazan Bulut’a bırakın.
 

Doğallığı Asla Unutmayın

En özel ve güzel fotoğraflar doğal duruş ile elde edilir. En güzel nişan fotoğraflarının da temelinde doğallık olduğunu unutmayın. Çekimden önce kendinizi şunu sormanızı tavsiye ediyoruz. Öncelikle nişan fotoğrafı albümünde ne görmek istiyorsunuz? En güzel pozlar nişanlınıza sevginizi yansıttığınız doğal pozlardır.
 

Nişan pozlarını verirken asla kendinizi kasmamanız gerekir. Doğallığa kendinizi o kadar kaptırmalısınız ki fotoğrafçıyı bile unutmalısınız. Profesyonel fotoğrafçılar zaman zaman poz vermek yerine çiftleri kendi haline bırakarak doğallığı yakalamaya çalışırlar.
 

Zamanlamayı Dikkate Alın

Nişan fotoğraflarının nişan günü çekileceğini düşündüğümüzde zamanın ne kadar dikkate alınması gerektiğini tahayyül edebiliriz. Akşama nişana yetişmek durumunda olduğunuzu düşündüğünüzde gün içindeki zamanın etkin kullanılması gerektiği aşikârdır. Nişan fotoğraflarınızın çekimi esnasında bize geldiğinizde çekimin ne kadar süreceğini öğrenebilirsiniz. Çekim süresini öğrendikten sonra kuaföre ne zaman gidilmesi gerektiği, çekim mekânına ne zaman yola çıkılacağı gibi zaman planlamasını yapabilirsiniz. 
 

Güneş ışınlarının dik geldiği öğle saatlerinde çekim yapılması uygun değildir. Bu saatlerde hem çiftler yorulur ve terleme durumu söz konusu olabilir. Sabah saatlerinin kuaför için ayrılacağını düşünürsek çekim için en ideal zamanın öğleden sonra olduğunu söyleyebiliriz.
 

Yardımcı Bir Arkadaş Belirleyin

Nişan fotoğrafları çekiminde size yardımcı olacak bir arkadaş belirlemeniz işinizi kolaylaştırır. Söz konusu kişi arkadaşınız olabileceği gibi kardeşiniz de olabilir. Çekim esnasında sizin stresinizi azaltacak nitelikte birinin olması önemlidir. Bu kişi çekim esnasında çıkabilecek problemleri kısa sürede çözebilmelidir.   
 

Arkadaşınız çekim esnasında zaman zaman çantanızı taşıyacak, saçlarınızı düzeltecek, yaptığı esprilerle sizi güldürecek ve doğal durmanızı sağlayacaktır. Bu arada çekim sonunda onunla da bir fotoğraf çektirerek jest yapabilirsiniz.
 

Hava Durumunu Dikkate Alın

Şanlıurfa nişan fotoğrafları çekiminde havanın nasıl olacağını önceden bilmelisiniz. Bazen hava tahminleri sizleri yanıltabilir. Bu kapsamda çekim esnasında bir kısım sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar dış çekimin kalitesini düşürebilir. Havanın kapalı olması her ne kadar güzel pozlar yakalamak için uygun olsa da yağmur ve rüzgâr çekimi olumsuz etkiler.
 

Havanın serinliğini düşünerek çekim günü yanınıza mont, hırka gibi kıyafetler alabilirsiniz. Çekim esnasında üşütüp nişan gecesi hasta olmak istemezsiniz herhalde.

Çekim esnasında ne kadar hareketli olursanız terleme ihtimaliniz de o kadar artar. Terleme durumunda makyaj ve saç bozulabilir. Buna tedbir almak adına hareketler ölçülü tutulmalıdır.
 

Fotoğrafçınız İle Önceden Koordinasyon

Çekim ile ilgili en ufak ayrıntıyı dikkate alarak fotoğrafçınız ile koordinasyon yapmalısınız. Fotoğrafçının kalitesi ve piyasadaki çekimlerinin güzelliğini dikkate alarak belirlemelisiniz. Bu kapsamda çekim öncesinde yaptığımız nişan çekimlerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. 
 

Ramazan Bulut ile en güzel Şanlıurfa nişan fotoğrafları çekimini yapacağınıza emin olabilirsiniz. Tüm nişan, kına ve düğün organizasyonları için iç ve dış çekim planlaması yapabiliriz. Siz de bizimle irtibata geçerek kaliteli fotoğrafçılığı keşfedebilirsiniz.

 

 

 


Önceki İçerik Profesyonel Dış Çekim Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerik Şanlıurfa Düğün Fotoğrafları | En Güzel Düğün Fotoğrafları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.