Trend Gelinlik Modelleri - Gelinlik Beğenirken Dikkat

Düğün Çekimi İçin Nasıl Gelinlikler Seçilmeli?

gelinlik modelleri

 

Düğün fotoğraf çekimleri söz konusu olduğunda, tek önemli şey fotoğraflarınızı arkadaşlarınızın ve ailenizin beğenmesidir. Çeşitli mekanlar, atmosferler, aksesuarlar ve manzaralar düğün çekimlerinde büyük bir pay sahibi olsa da, gelin ve damadın siluetleri en önemli unsurdur. Çünkü günün yıldızları gelin ve damattır.

Düğün, çiftlerin en özel zamanıdır. Aşkın, sadakatin ve bir ömür birlikte yaşlanmanın simgesi olan düğünlerdeki en güzel duyguları ve anları saklamak için ise fotoğraflar çok önemlidir. Bu yüzden düğün çekimi en az düğünün kendisi kadar özenli olmalıdır.

Yıllar sonra bile düğün fotoğraflarınıza baktığınızda o anlara gideceğinizi unutmamalısınız. Bu yüzden düğün fotoğraf çekimini göz önünde bulundurarak gelinlik seçmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca gelinliğinizin farklı özelliklerini kullanarak daha şık fotoğraflar çektirebilirsiniz. Bu konuda sizin için harika önerilerimiz var!

 

Gelinliğin Tartalan Seçimine Dikkat Edin

Genel olarak kadınlar kabarık ve gösterişli gelinlikleri tercih ediyor. Fakat kabarık etekli gelinlikler ne yazık ki düğün çekimlerinde büyük sorun oluşturuyor. Çünkü damat ile gelin yan yana geldiği zaman, büyük tarlatanlı gelinlikler yüzünden doğru poz vermek mümkün olmuyor.

Bu yüzden gelinlerin, daha modern ve sofistike olan düz gelinlikleri tercih etmesi gerekiyor. Eğer kabarık bir gelinlik tercihiniz varsa kesinlikle tarlatanı çıkartılabilen gelinlikler seçmelisiniz. Böylece düğün çekimi esnasında tarlatanı çıkarabilir ve şık pozlar verebilirsiniz.
 

gelinlik modelleri

 

Gelinliğinizi Kuyruklu Seçin

Şık kol detaylı romantik gelinlikleri ve uzun kuyrukları vurgulamak çok şık fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlar. Gelin, güzelliğini gösteren gelinliğinin eteğini nazikçe tutar. Kadın karakterinin kırılganlığını ve hassasiyetini göstermek için sırtı hafifçe bükülür. Uzun kuyruklu gelinlikler, gelinin boyunu daha uzun ve vücudunu daha zarif gösterir.

Gelinlik uzun bir kuyruğa sahipse, gelinliğin ihtişamını vurgulamak için harika bir fırsattır. Düğün fotoğrafçınızdan, boydan bir fotoğrafınızı çekmesini rica edin. Gelinliğin uzun kuyruğunu hafifçe arkaya ve yana doğru uzatın. Gelinliğin kuyruğunun her katını iyice düzeltin. Bu poz, lüks ve elit bir görüntü sergilemenizi sağlar.


trende gelinlik modelleri

 

Aksesuarları Kullanın

Düğün çekimleri esnasında birçok farklı nesne aksesuar olarak kullanılabilir. Eski bir fotoğraf çerçevesi, el feneri, iyi bir ahşap askı, hasır bir sepet ve diğer aksesuarları bulmak kolaydır. Örneğin, düğünden önce elbisenin resmini çekmek için bir askı kullanabilirsiniz. Bir gelinlik fotoğrafı için en önemli şey temiz bir beyaz çarşaftır. Gelinler, çimlerin üzerinde çekim yapılırken gelinliğinin kirlenmesini istemez.

Uzun Duvaklar Tercih Edin

Uzun ve dantelli duvaklar, fotoğraf çekimlerinde her zaman harika bir görüntü sergiler. Bir duvak, düğün fotoğrafçısı için büyük bir ilham kaynağı olabilir. Eğer hava güneşliyse, duvağı kollarınızla gerin ve açın. Bunu yapmak için birkaç asistana ihtiyacınız olacak.

Örneğin, konuklardan size yardım etmesini isteyebilirsiniz. Çünkü duvağın uçlarını kaldırmalıdırlar. Bu poz çok görkemli ve çarpıcı bir poz vermenizi sağlar. Biraz çaba gerektirse de verdiğiniz muhteşem pozlara değecek, emin olun.

Gelinliğinizin Askıda Fotoğrafını Çektirin

Ahşap bir askıya gelinliğinizi asın ve fotoğrafçınızdan bu görüntüyü çekmesini isteyin. Askıdaki gelinlik fotoğrafları, size, düğünün tüm hazırlıklarının nasıl başladığını hatırlatır. Önceden bir askı hazırlamanız ve gelinlik üzerinde güzelce ayarlamanız gerekir. Bu fotoğraf, düğün fotoğraf çekimlerinin vazgeçilmezidir ancak kesinlikle çok özel bir havası vardır. Askıyı kurdeleler ya da tül çiçekler ile süsleyerek daha şık bir hava verebilirsiniz ya da askıya gelin ve damadın adı veya düğün tarihini yazabilirsiniz.gelinlik modelleri

 

Belden Oturan Gelinlikler Tercih Edin

Belden oturan gelinlik modelleri, güzel siluetinizi ortaya çıkarır. Böylece düğün fotoğraf çekiminde romantik ve zarif bir model olursunuz. Gelinliğiniz ile ayakta dururken kıyafetinizi tam olarak göstermek için düğün fotoğrafçısından, gelinliği birkaç farklı açıdan çekmesini rica edin.

Önden, arkadan, sağdan ve soldan olmak üzere dört farklı poz ile gelinliğinizin tüm detaylarını sergileyebilirsiniz. Eğer gelinliğiniz kuyruklu bir model ise gelinliğin kuyruğunu hafifçe elinizle toplayabilirsiniz. Bu poz size asil ve nazik bir hava katar.

Gelin Buketindeki Çiçekleri Renkli Seçin

Düğün fotoğrafçınızdan, gelin buketiyle bir yakın çekim ve bir tam boy çekim yapmasını rica edin. Gelin buketi, düğün günü, yüzük ve gelinlik kadar çok önemli bir özelliktir. Gelinlik ve gelin buketi, birlikte bu özel günün atmosferini tam olarak yansıtırlar. Buket, gülümseyen bir gelinin yanı sıra bir fotoğrafa harika bir aura ekler.

Yemyeşil floranın içinde orman yeşili arka planı ile, en çarpıcı kontrastı yakalamak için gelin buketinde kırmızı çiçekleri tercih edin. Bu renk sarı sonbahar yapraklarının olduğu bir manzara için de çok uygundur! Ancak kış mevsiminde, soğuk renkler ve beyaz gelin buketi daha uygun bir seçim olacaktır.

Samimi Duyguları Yüzünüze Yansıtın

Doğru gelinlik seçmek kadar, en içten duyguları yüzünüze yerleştirmek de bir düğün çekimi için çok önemlidir. Çünkü bir gelinin en güzel aksesuarı muhteşem bir gülümsemedir. Düğün çekimlerinde, gülüşünüzü en doğal haliyle yansıtın.

Mutlu, umutlu, masum ve dalgın yüz ifadeleriyle çok dokunaklı ve gerçekçi pozlarınız olabilir. En güzel duyguları, zamanda dondurup saklamak için duygularınızı beden diliyle ifade etmelisiniz.

Gelinliğinizi Kırık Beyaz ya da Ekru Renklerde Tercih Edin

Kar beyazı bir gelinlik, fotoğraf makinelerinin ışığında çok hoş görünmeyebilir. Üstelik kar beyazı gelinliklerin modası da çoktan geçti! Bu yüzden kırık beyaz bir gelinlik ya da ekru renkte bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Böylece çok daha muhteşem düğün fotoğraflarınız olur, bunu garanti ediyoruz.

 

 Dış Çekim Nedir? Dış Çekim Fotoğrafları Nasıl Çekilir Detaylar İçin Tıklayın

 

 

Doğal Işığı Tercih Edin

Doğal fotoğraflar çektirmek istiyorsanız, düğün fotoğrafçınızdan flaşı kapatmasını rica edin. Ayrıca doğal bir düğün çekimi için sabah ya da akşam saatlerini tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü öğle vakti, güneş çok yoğun ve serttir. Yoğun ışık yüzünden düğün fotoğrafı çekimi olumsuz etkilenebilir. Üstelik gün batımında çok romantik ve büyüleyici pozlarınız olabilir.

Gelinlik ile Aynı Renk Arka Fon Seçin

Klasik stilde ve stüdyoda düğün çekimi yaptırabilirsiniz. Dış çekimlerin yanı sıra düğün fotoğrafçınızdan bir stüdyoda fotoğraflarınızı çekmesini isteyebilirsiniz. Gelinliğiniz ile aynı renk tonlarında olan bir arka fonda çok sade ve estetik fotoğraflarınız olabilir. Bu şekilde, gelinliğin kıyafetinin rengini ve tüm tonlarını vurgulamanız mümkün olur. Sonuç olarak, gelinlik çok daha muhteşem ve zarif görünür.gelinlik

 

Gelinliğinizi Çok Katmanlı Tercih Edin

Gelinliğinizi çok katmanlı olarak seçerseniz, düğün fotoğraflarında harika görüntüler yaratabilirsiniz. Özellikle bir çiçek bahçesinde, gelinliğinizi eteklerini tamamen zemine yayın ve düğün fotoğrafçınızdan bu pozu çekmesini rica edin. Rengarenk çiçekler arasında, tüm şahane duruşunuzla adeta ışıldayacaksınız.

Çok katmanlı gelinliğinizle, merdivenleri çıkarken bir poz çektirebilirsiniz. Zarif ve beyaz tüllerin havada uçuşmasından daha güzel ne olabilir ki?

Zarif Siluetli Bir Gelinlik Seçin

Çoğu zaman, elbisenizin silueti, özellikle uzak çekim fotoğraflarda öne çıkmanıza yardımcı olan unsurdur. Bu yüzden zarif siluetlere sahip gelinlik seçmek çok önemlidir.

Yumuşak ve dökümlü etekleri olan bir gelinlik ile hafifçe esintili havalarda harika pozlar verebilirsiniz. Doğal dış çekimlerde, uzun otların veya çiçeklerin arasında yürürken gelinliğin eteklerinin doğal olarak uçuşması harika bir görüntü yaratır. Bu hassas görünüm, panoramik doğaya mükemmel bir şekilde uyacaktır.

 

 

 

 

 

 


Önceki İçerik Dış Çekim Nedir? En İyi Düğün Fotoğrafçısı
Sonraki İçerik Nişan Fotoğrafçısı | En İyi Nişan Pozları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.