Urfa Düğün Fotoğrafçısı

Urfa Düğün Fotoğrafçısı Kimdir? Ramazan Bulut 

İki kalbin birleştiği anları bir ömür boyunca hatıra olarak saklamak için çekilir düğün fotoğrafları üğünlerde en özel po zların çekilmesi, çiftlerin en mutlu dakikalarının ölümsüzleştirilmesi için Ramazan Bulut tüm profesyonelliği ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyor. Artık düğün fotoğraflarında stüdyo ortamından daha farklı olarak doğal bir görünümün ön planda olması önemli duruma geldi. Doğal ışık ve doğal bir konsept ile çekilmiş düğün fotoğrafları daha samimi bir görünüm veriyor.

En özel günün fotoğraf karelerine aktarılacağı düşünüldüğünde kesinlikle kusursuz olması gereken düğün fotoğrafları, en profesyonel ekipmanlar ile çekilmeli, mekan seçiminin son derece özgün olması gerekir. Farklı konseptler ile her düğün fotoğrafının aynı hissi vermemesi kişilerin öznelliği üzerinde son derece etkili olmakta ve daha iyi işler çıkarılmasında önemli rol oynamaktadır.


urfa düğün fotoğrafçısı


İç ve dış çekim yetenekleri ile istediğiniz her alanda fotoğraf çekimi yaptırabilir ve böylelikle mevsimsel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Bir kır düğünü istiyorsanız kırda ya da deniz kenarında dalgaların doğal görünümünü fotoğraf karesinde saklayabilirsiniz.

Urfa düğün fotoğrafçısı ile ölümsüzleştirmek istediğiniz anlar üzerinde profesyonel bir photoshop uygulanıyor ve böylelikle hatırlamak istemediğiniz detaylar yerini kusursuz yüz hatlarına bırakıyor. Dünyanın en mutlu karelerinin ölümsüzleştirildiği fotoğraflarınız evinizde kalabilir ya da sevdiklerinize bu en özel anlarınızın birer ölümsüz eşini onlara bırakabilirsiniz.

urfa düğün fotoğrafçısı


Özellikle de dış mekanda fotoğraf çekmenin ne denli zor olduğu ortada olmakla birlikte hava koşulları da her zaman kolaylık sağlamaz. Stüdyodaki değerlerin hiçbiri açık havada işe yaramayacağından en kusursuz pozların yakalanması ve doğal bir samimiyetin oluştuğu fotoğrafların yakalanması gerekir.

 

 
Ramazan Bulut Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın..


 

 


 

Güneşe doğru çekilen, sisli havada yapılan, fazla uv ışınlarını yok eden üstün hizmeti sizlere profesyonel bir el ile aktarmak için doğru adrestesiniz. Düğün stresi arasında bir de fotoğrafçı bulurken sorun yaşamamanız için var olan fotoğrafçınız ile derin bir nefes alarak sadece en özel gününüzün tadını çıkarabilir ve eriye kalan tüm ayrıntıları fotoğrafçınıza gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz.

 

Ramazan Bulut İle Kaliteli Düğün Fotoğrafları

Düğün fotoğrafçılığının en güzel yanı sürekli mutlu insanlarla çalışmaktır. Fotoğrafçılık sanatında en özel anlar düğün fotoğrafları çekilirken yakalanabilir. Birbirine âşık çiftler hayat yolculuğuna beraber devam etmek istediklerinde “evet” cevabı ile bizim kapımızı çalarlar. Çiftlerin en özel anları düğün fotoğrafçısı ile sonsuzluğa taşınmış olur.

Bazı çiftler düğün fotoğrafçısı seçimine gerekli özeni göstermezler. Bunun sebebi ya düğün telaşı ile fotoğrafçı seçimine dikkat edememek ya da sektöre yabancı olmaktır. Fakat düğün sonrasında çekilen fotoğrafların kalitesini gördüklerinde düğün fotoğrafçısının seçiminde ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini anlarlar.

Düğün fotoğrafçısının seçiminde doğru karar vermek ne kadar önemli ise çiftlerin beklentilerini karşılayacak tarzda çekimler yapmak da o kadar önemlidir. Fotoğrafçılığın temelinde doğallık yatar. Doğal çekilmiş fotoğraflarda verilmek istenen mesaj çok kolay verilebilir. Çekilen fotoğraflar özüne aykırı eklemeler yapılmadan, abartılmadan düzenlenmelidir. Web sayfamız üzerinden düğün fotoğrafları örneklerini inceleyerek kalitenin ne olduğunu anlayabilirsiniz. Sizde Urfa Düğün Fotoğrafçısı Ramazan Bulut ile çalışarak mutluluğunuza bizi de ortak edebilirsiniz.
 

Düğün Fotoğraflarında Mekân Seçimi

Düğün fotoğrafları iç çekim tarzında yapılabileceği gibi günümüzde ağırlıklı olarak dış çekim tercih edilir. Dış çekimde fotoğrafın kalitesini etkileyen en önemli unsur mekân seçimidir. Mekân, çiftlerin ışıltısına hayat katar.  Mekân seçimini çiftler fotoğrafçı ile birlikte yapmalıdır. Çiftler çekim bölgesini belirleyemiyorsa bizim yönlendirmemizle dış mekân çekim alanları tercih edilebilir. Bu konuda bir türlü karar veremeyen çiftlere mekân tavsiyelerimiz şunlardır.
 

Şehrin Sembolü Olan Mekânlar

Her şehrin kendine özel, o şehirle özdeşleşmiş sembol yerleri vardır. Örneğin bu mekân Şanlıurfa için Balıklıgöl’dür. Her şehirde dış çekim için bu mekânlar tercih edilirse çekimlerde şehrin özellikleri de yansıtılmış olur. Kısa bir düşünme süresi iledüğün fotoğrafları için şehrinizdeki özel yerleri çekim için planlayabilirsiniz.  

 

Doğa İle İç İçe Mekânlar

Yemyeşil bir doğada fotoğraflarınızın ne kadar muhteşem çıkacağını tahmin edebiliyor musunuz? Mekâna bir türlü karar veremiyorsanız doğal güzellikleri ile meşhur olmuş mekânlar ihtiyacınızı karşılayacaktır. Huzur dolu ormanlar ve milli parklar dış çekim için tercih edilecek doğal güzellikler arasındadır. Söz konusu mekân seçiminde yeşille denizin bir arada olduğu yerleri tespit edebilirseniz muhteşem pozlar yakalanabilir.

 

Kumsallar, Sahil Kenarları

Düğün fotoğrafları çekiminde romantizmi ön plana çıkarmak istiyorsanız kumsal ve sahiller muhteşem alternatifler arasındadır. Yumuşacık dokusu ve rengi ile kumsal alanlarında çıplak ayakla verilen pozların güzelliğini hayal edebilirsiniz. Sahil kenarında damadın paçalarını kıvırdığı ve ayakkabılarını eline aldığı pozlar, gelinin elindeki beyaz şemsiye ile muhteşem bir görünüm kazanıyor. Son derece doğal ve romantik pozları bu tür mekânlarda yakalayabilirsiniz.

 

Şehrin Tarihi Mekânları

Tarih meraklısı bir çiftseniz ve bulunduğunuz şehrin tarihi dokusu kültürel bir yapıyı andırıyorsa düğün fotoğrafları buralarda çekilebilir. Bazen kullanılmayan bir tren, araba gibi araçlarda fotoğraf çekimi için muhteşem konseptler elde edilebilir. 

 

Çiftler İçin Özel Anlam Taşıyan Mekânlar

Dış mekân çekimlerinde bir film şeridi hissi vermek istiyorsanız sizin için özel anlam taşıyan mekânları tercih edebilirsiniz. İlk tanıştığınız yer, evlenme teklifi aldığınız yer, bu fikir için ideal bir alternatif olabilir. Bir kafe, restoran, park gibi alanlarda başlayan düğün fotoğrafları çekiminize hüzünlü anlarınızın geçtiği yerlerle devam edilebilir. Film şeridi misali yaşayacağınız nostalji ile sevdiklerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz. 

 

Düğün Fotoğrafları Ne Zaman Çekilmelidir?

Düğün fotoğrafları çiftlerin tercihlerine göre düğün öncesi, düğün günü ve düğün sonrasında çekilebilir. Her bir çekim zamanının kendine göre arıları ve eksileri vardır. Şimdi kısaca bunlara değinelim.

 

Düğün Öncesi Çekim

Düğün öncesi çekimler genellikle düğün tarihinden 1 hafta önce yapılır. Bu zaman aralığında yapılan çekimlerde düğün öncesi yapılan makyaj ve saç şeklinin de provası yapılmış olur. Düğün öncesinde zaman sıkıntısı olmadığından çiftler son derece rahat ve stressiz ortamlarda çekime katılmış olurlar.

Düğün öncesinde gelinlik uzun süre giyileceği için gelinliğin zarar görme ihtimali vardır. Bu kapsamda verilecek pozlara dikkat etmek ve buna göre seçmek gerekir. Bu yüzden tarla, toprak, çimen vb. riskli ortamlardan uzak durmakta fayda vardır. 

 

Düğün Günü Fotoğraf Çekimi

Düğün günü zamanın çok kısıtlı olduğu bir süreçtir. Bu sebeple düğün fotoğraflarını bu kısıtlı zaman sıkıştırmak zorunda kalabilirsiniz. Dış mekân çekimi için düğünün yapılacağı mekân hazırlıklarını da tamamladığı için iyi bir alternatif olabilir.

Gelinlik ve damatlık tekrar giyilmeyecek olması bir avantajdır. Ekstradan kuaför masrafı harcaması yapmamış olursunuz. Arkadaşlarınız da düğün fotoğraflarınıza dâhil olabilir.

Düğün fotoğrafları düğün günü çekilirse bir kısım dezavantajlar da beraberinde gelir. Kısıtlı zaman diliminde hem gelin hem de damat çekime konsantre olamaz. Gelinlikle çekim yapılacağından gelinlikte oluşabilecek sıkıntı endişesi bunlardan birkaçıdır.

 

Düğün Sonrası Fotoğraf Çekimi

Her ne kadar bir kısım dezavantajları söz konusu olsa da düğün sonrası fotoğraf çekimi en uygun zaman dilimidir. Çiftler herhangi bir zaman sorunu yaşamadan rahat bir şekilde çekime katılabilirler. Gelinlik ve damatlık rahat kullanılabilir. Çünkü faaliyetten sonra düğün yoktur. Gün ışığından da istenildiği gibi yararlanılabilir. Zaman kısıtı olmadığından düğün fotoğrafçısı da işine çok daha rahat konsantre olur.

Düğün sonrası çekimlerinde de bir kısım dezavantajlar söz konusu olabilir. Bunların başında düğün sonrası çiftlerde oluşan rehavettir. Bu durumda çiftlerde üşenme söz konusu olabilir. Ayrıca tekrar makyaj ve kuaför masrafı doğar.

İstediğiniz en muhteşem düğün fotoğraflarını Ramazan Bulut ile yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.


Önceki İçerik Tekirdağ Düğün Fotoğrafçısı
Sonraki İçerik En Uygun Dış Çekim Fiyatları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.