Düğün Fotoğraflarınızın Dış Çekimleri Nasıl Mı Olmalı?

 04 Ocak 2020
 1752  0
Düğün Fotoğraflarınızın Dış Çekimleri Nasıl Mı Olmalı?

Dış Çekim Fotoğraf Hizmeti

Dış Çekim Son yıllarda insanlar için özel anlam ve önem içeren nişan, kına, düğün, davet ve iş etkinliği gibi özel gün ve etkinlikler için dış mekanlar tercih edilmektedir. Bu tür özel gün ve etkinliklerin ölümsüzleştirilmesi için özellikle anı ölümsüzleştirmek, reklamını yapmak gibi kişisel nedenlerle dış çekim yaptırmaktadır.  

Bu tür fotoğrafların tercih edilmesinin en önemli nedeni ise fotoğrafları çekilen etkinlik hakkında insanların ellerinde somut bir görüntü nesnesi olmasıdır. Fotoğrafçılık için insanların sık kullandığı anı ölümsüzleştirmek önemlidir.
 

Dış Çekim Fotoğraf Hizmetleri Başlıklarımız
 

• Dış Çekim Nedir ?

• Dış çekimin işlevi ve yararları

• Dış mekan çekimleri nasıl olur ?

• Dış Mekan Çekiminde Fotoğrafçının Önemi 

• Urfa Dış Çekim Mekan Önerileri


dış çekim


Gerekli teknolojik altyapı sayesinde artık dijital fotoğraf makineleri günümüzde dış mekanlarda özel efektli ve kaliteli fotoğraflar çekme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca dış mekan fotoğrafları daha doğal durmakta ve estetik değerler taşımaktadır. Bu yüzden pek çok insan özel etkinlik, nişan, kına gecesi veya düğün gibi özel günlerde dış çekim tercih edebilmektedir.
 

Hatta bazı düğün fotoğrafçıları özel çekim için düğün paketleri içerisinde bu hizmeti sunmaktadır. Ayrıca özel reklam, afiş ve broşürler için de işletmeler reklam amaçlı dış çekim hizmeti almaktadır.  Dış çekim hizmeti için son derece profesyonel araçlar kullanılmakta,  son derece kusursuz kareler elde edilmektedir. Ayrıca dış mekan çekimlerinin bir diğer avantajı hizmeti almak isteyen çiftler ya da işletme sahibi dilediği mekanda dilediği şekilde dış çekim 

Bu hizmetin en önemli yanlarından biri de son derece minimal ve uygun ölçülerde kullanılan photoshop ile çekilen fotoğraflar doğallığını koruyacaktır. Bu fotoğrafları dilediğiniz şekilde kullanabilir, saklayabilir veya sergileyebilirsiniz. Özellikle fiyat konusunda urfa dış çekim hizmeti veren Ramazan Bulut kullanıla mekan ve poz adedime göre fiyat ve hizmet açısından sizlere kolaylıklar sağlamaktadır.
 

Dış Çekim Nedir?

Fotoğraf çekimi yapılan alanın kapalı bir stüdyonun ve ses, ışık vb. ayarlamaların yapılmadığı alanlarda çekilen fotoğrafları içeren çekimlerdir. Stüdyo çekimiyle aralarındaki en temel fark mekan faktörüdür. Dış çekim yapılacak alanın kapalı veya açık olmasın çok da önemli değildir. Herhangi üzeri açık bir plato da tercih edilebilir. Dış çekim yapılacak alan gerekli araç ve gereçle, fazladan personelle yeniden dizaynedilebilir. Hatta mekan defalarca dizayn edilebilir.


dış çekim nasıl olmalı


Dış Çekimin İşlevi ve Yararları
 

Dış Çekimin bir diğer avantajı ise aile albümü ve posterleden daha fazlası olmasıdır. Standart paketin dışındaki ‘trash the dress’ gibi çekimler daha fazla anı ve an biriktirmenizi sağlayacaktır. Güvenilirlik ve gerçekçilik açısından da dış çekim çoğu zaman sanal olmayan bir stüdyo'da gerçekleştiği için daha inandırıcı ve gerçekçi pozlar elde edebilirsiniz. Mekan ve zaman açısından daha inandırıcı pozlar sayesinde daha doğal ayrıntılar içeren pozlar elde edebilirsiniz. gerçekleştirebilmektedir.


Dış çekimin gerçekleştiği mekan pozlara doğallık ve inandırıcılığın dışında insanlara daha samimi gelmektedir. Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinin güzide mekanlarda doğal güzelliği içeren mekanlarda Urfa dış çekim hizmeti alabilirsiniz.

 

Dış çekimin sağladığı bir diğer avantaj ise uygunluk ve kolaylık sağlamasıdır. Dış çekim fotoğrafları sanal ortamda yaratılan ışık vs ayarlamaların hepsinin doğal yollarla ayarlanmış olmasıdır. Ancak sadece belirli bir zaman diliminde ve belirli bir iklim anında sağlanan bu doğal ortam özel gün fotoğraflarınıza farklı bir hava katacaktır. Ayrıca stüdyo çekimlerinde kullanamayacağınız yaratıcılığınızı ve teknik imkanları son noktaya kadar kullanabilirsiniz.


dış mekan çekimleri nasıl olur
 

Dış Mekan Çekimleri Nasıl Olur?

Dış mekan çekimleri belirli bir aka planda organizasyon gerektiren bir şeydir. Bunun için de çekim öncesi bir ön plan yapılmalıdır. İlk adım olarak dış çekimi yaptırmak isteyen müşteriler ne tarz ve ne şartlarda çekim istediğine karar vermelidir. Dış mekan çekiminde ne istediğini, ne tür özellikler kullanacağı, nasıl çekileceği, ne kadar çekileceği ve özel efektler kullanılacağı kararlaştırılmalıdır.


Ayrıca ilgili fotoğraf sanatçısına doğal ve ya tarihi konseptler gibi konseptin türü de önemlidir. Müşteri, ilgili dış çekim ile ilgili bütün taleplerini ve beklentilerini profesyonel fotoğraf sanatçısına bildirmelidir.
 

Çekim saatine çekim öncesi karar verilmeli ve en uygun an seçilmelidir. Çekimin belirli bir planı olmalıdır. Stüdyo çekiminde farklı olarak bu tarz çekimler belirli zaman aralığında çekilmek zorundadır.

Örneğin yaz aylarında öğlen güneşinin altında çekim yapmak kolay olmayacaktır. Bu yüzden her türlü aksiliğe karşı önlem almak adına teknik bir ekibe ihtiyaç duyulacaktır.

Ya da yedek kostümlere ihtiyaç duyulabilir. Gerekli makyaj malzemeleri, saç spreyi gibi malzemeler de hazır bulunmalıdır. Hatta mümkünse kostüm ve makyaj hazırlığı çekim öncesi yapılmalıdır. Çekim uzayacağı takdirde makyaj ve kostüm yenilenmesine gidilebileceği unutulmamalıdır.


Urfa Dış Çekim Mekan Önerileri
 

Urfa Dış Çekim Mekan Önerileri

Dış çekimin yapılacağı mekan son derece önemlidir. Dış mekan seçiminde bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Mekan tercihi öncelikle seçtiğiniz konsepte uygun olmalı. Ayrıca seçeceğiniz kostümler de aynı şekilde konsepte ve mekana uygun renk, desenlerde olmalıdır. Özellikle mekanın az kalabalık olması, hafta sonu gibi kalabalık olmayan zamanlarda yapılması daha uygun olacaktır. 

Hatta mekanı önceden ayarlanması gerektiği unutulmamalıdır. Hatta imkanınız varsa dış çekim yaptıracağınız mekanlardaki mevcut çekimleri de inceleyebilirsiniz. Balıklıgöl civarı, Kızlar Sarayı yakınları, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik kenti yakınları, Tektek Dağları, Sakıbın Köşkü, Haleplibahçe Mozaik Müzesi gibi otantik, tarihi veya doğal güzellikleri olan mekanlar tercih edilebilir.


urfa dış çekim mekanları
 

Dış Mekân Düğün Fotoğrafı Maliyetleri Ve Süresi

Dış mekân düğün fotoğrafı çekimleri yaklaşık olarak ortalama 2-4 saat aralığında sürer. Daha fazla sürmesi teknik olarak da zor ya da imkansız olabilir çoğu zaman. Çünkü dilediğiniz ışık ve atmosferi uzun süreli doğal yollarla sağlanma imkanı azdır. Özellikle Ramazan Bulut sizlere çok uygun paketler sunmaktadır. Standart paket, Eko paket, Panoramik Albüm, Panoromik albüm paketleri ekonomik olarak karşınıza çıkar.
 

Dış Mekan Çekiminde Fotoğrafçının Önemi 

Dış mekan çekimlerinde fotoğraflarında mekanın niteliklerinden sonra en önemli olan şey teknik ekibin ve fotoğrafçının hüneridir. İyi olmayan bir fotoğrafçı bütün dış çekim paketini mahvedebilir ve istediğiniz kalitede hizmete ulaşamazsınız.
 

Mekan ve ışık çok iyi olsa da iyi olmayan bir fotoğrafçı her şeyi mahvedebilir. Ya da tam tersi batan bir çekimi toparlayabilir.  İyi bir fotoğrafçı çekimi daha kaliteli bir hale getirecek, poz veren gelin ve damadı ya da müşterileri daha iyi yönlendirerek çekimin ve fotoğrafın kalitesini arttıracaktır.

 

Damat ve gelinin iyi pozlar verebilmesi büyük oranda fotoğrafçıya bağlıdır. Bu yüzen de fotoğrafçının tecrübesi ve kompozisyon bilgisi son derece önemlidir. Tüm bunların dışında en iyi açıyı yakalayabilecek ve gerekli teknik donanıma sahip olması gerekir. Bu yüzden de fotoğrafçı seçerken fotoğrafçıyı ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmalı ve eski çalışmaları incelenmelidir. Bu yüzden yüz yüze çekim öncesi görüşmek önemlidir.

 

Özellikle beklentilerinizi karşılayabilecek bir fotoğrafçıyla çalışmanız açısından bu ön görüşme önemlidir. Ayrıca bu tecrübeli bir fotoğrafçı sizlere mekan ve kostümlerle alakalı hatta çektireceğiniz pozlarla alakalı yönlendirip yeni fikirler de verebilir. Etkinliğinizle alakalı kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız 2012 yılından beri Urfa dış çekim hizmeti veren Ramazan Bulut'u tercih edebilirsiniz. Tecrübesi ve yaratıcı fikirleriyle size kaliteli bir hizmet verecektir.

 

Fiyatlarımızı incelemek için Düğün Paketleri sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın

 


Önceki İçerik 2020 Gelinlik ve Gelin Makyajı Nasıl Olmalı
Sonraki İçerik Ucuz Düğün Fotoğrafçısı, Uygun düğün albüm paketleri

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.