2020 Gelinlik ve Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

2020 Gelinlik Modelleri, Modasında Öne Çıkan Modeller ve Gelin Makyajı

Düğün günü elbette ki hem gelin hem de damat için heyecanlı bir gündür ancak gelinlerin bugün için damatlara göre biraz daha heyecanlı olduğunu söylemek mümkündür. Zira bir gelinin yapması gereken hazırlık damada göre çok daha fazladır ve unutmayın ki kadınlar her zaman küçük ayrıntılara takılır.


2020 Gelinlik Modasında Öne Çıkan Modeller


Gelinlik  Modelleri seçimi, gelin saçı, ayakkabı, çiçek ve daha pek çok detay gelinin düğün hazırlıkları esnasında kafasını kurcalayan sorulardır. Bunların yanı sıra gelin makyajı da düğün için hayati bir konudur. Gelinin bu özel günde en dikkat çekici kişi olduğunu düşünecek olursak makyaj detayının da önemli olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik düğün günü boyunca fotoğraf çekimlerinin yapılacağını da göz önünde bulundurursak makyajın hem etkileyici hem de kalıcı olması gerekir.

Gelin makyajı gelinin yüz ve cilt yapısına uygun bir şekilde yapılmalıdır. Örneğin kuru bir cilt için gereken makyaj yağlı bir cilde yapılırsa düğün günü boyunca gelinin bütün makyajı akabilir ve kusabilir ve bu da gelinin bütün gününü mahvedebilir. Bu noktada profesyonel kişilere makyaj yaptırılması en ideal çözüm olacaktır.

Gelin makyajının püf noktası ise şüphesiz ki provadır. Düğünden önce yapılacak makyaj provası sayesinde hatalar saptanabilir ve gelin için yapılabilecek kusursuz makyaj bulunabilir. Ancak bunun düğün gününden önce yaptırılması daha mantıklı olacaktır zira makyaj denemeleri nedeni ile gelinin cildi yıpranabilir ve düğün günü istenmeyen cilt sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.

2020 Gelinlik Modelleri, Modasında Öne Çıkan Modeller ve Gelin Makyajı


Gelin makyajı dendiğinde akla gelen ilk detaylardan bir tanesi de şüphesiz ki takma kirpikler. Bu noktada takma kirpiklerin abartılmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Abartılı takma kirpikler hem gelini hem de makyajı yapay gösterebilir. Bu nedenle göz şekline ve göz büyüklüğüne göre takma kirpik seçimi yapılmalıdır.

2020 yılında trend gelinlik modelleri

 

Siz hangi gelin makyajını yaptırırsanız yaptırın Urfa düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut sizin için mükemmel düğün fotoğrafları çekecektir. Bu özel gününüzü sonsuza kadar hatırlamak ve sevdiklerinizle paylaşmak için çektireceğiniz fotoğraflarda sizi ve ortamı en etkileyici şekilde fotoğraflara yansıtan Ramazan Bulut, profesyonel hizmetleri ile her an fotoğraf çekmeye hazır!

 

 


Önceki İçerik 2020 Gelinlik Modelleri, Trend Gelinlik Modellerini Keşfedin
Sonraki İçerik Düğün Fotoğraflarınızın Dış Çekimleri Nasıl Mı Olmalı?

Paylaş: 

Yorumlar
Ebrar İzol
Ebrar İzol
4.1.2020 10:44
sizi hayranlıkla takip ediyorum doğal çekimlerinizi ve kişiliğinizi tebrik edioyrum çizginizi bozmayın lütfen paylaştığınız yararlı bilgiler için de çok teşekkür ediyorum
Ramazan BULUT
4.1.2020 10:46
Bizi takip ettiğiniz ve güzel düşünceleriniz için ben teşekkür ediyorum.


Bir cevap yazın!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.