Düğün Fotoğrafçılığı Nedir

Düğün fotoğrafçılığı, evlenen çiftin düğününü ve düğün ile ilgili diğer etkinlikleri konu alan fotoğraf çekimidir. Çiftin verdiği pozları, nikah törenini, düğünü, hazırlıklarını ve benzeri etkinliklerin birinin veya tamamının fotoğraflarının çekilmesidir. Son zamanlarda oldukça popüler olan düğün fotoğrafçılığı teknolojinin gelişmesiyle ön plana çıkmıştır. İlk çıkan fotoğraf makinalarının çok ağır olmaları ve taşınmasının zorluklarından dolayı stüdyo çekimleri ön plandaydı. Fakat taşınması kolay fotoğraf makinalarının üretimiyle artık fotoğraflar hemen her yerde çekilebilir hale geldi. Hal böyle olduğundan fotoğrafta birçok dala ayrıldı. Bunlardan günümüzde en çok rağbet gören dallarından biri de hiç kuşkusuz düğün fotoğrafçılığı. Düğün fotoğrafçılığı nedir sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Şimdi de düğün fotoğrafçılığı nasıl yapılır ona bakalım.


Program oluştururken yapılacak ilk iş, günü planlamaktır. Düğün gününden önce evlenecek olan çift ile fotoğrafçı günü planlar. Düğün günü sabahından organizasyon sonuna kadar tüm özel anların fotoğrafı çekilir. Bir sonraki aşama ise fotoğrafların dijital ortama aktarılmasıdır. Dijital ortama aktarılan fotoğraflar gerekli işlemlerden geçirilir. Bu işlemde gerçekleştirildikten sonra beğeniye göre bir albüm seçilir. Düğün fotoğrafçılığının yaygınlaşmasından dolayı artık çok çeşitli albümler bulunmaktadır. Bu albümlerden dilediğinizi seçip sizin için hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Siz de bu özel gününüzün fotoğraflarının çekilmesini istiyorsanız Ramazan Bulut’u tercih edebilirsiniz. Ramazan Bulut düğün fotoğrafçılığında ismini duyurmuş ve yaptığı işlerle beğenileri toplamış bir fotoğrafçıdır.
 

1. Düğün Fotoğrafçılığı Eğitimi

2. Düğün Fotoğrafçısı Ne İş Yapar?

3. Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olunur?

4. Düğün Fotoğrafçısı Olmak İçin Neler Gerekir?      

5 .Düğün Fotoğrafçısı Olmak İçin Hangi Kamera Gerekli?

   • Lens Objektif Seçimi

   • Işık Kaynağı/Flaş  

   • Tripod/Monopod

   • Difüzör/Reflektör

   • Hafıza Kartı

   • Lens Temizleyicileri

6 .Düğün Fotoğrafçısı Ne Kadar Kazanır?

7. Türkiye’nin En İyi Düğün Fotoğrafçıları

    • Düğün Fotoğrafçılarının Kullandığı Ekipmanları Öğrenin

    • Portfolyosuna Bakın

    • Çekim Türlerini Uzmanına Sorun

    • Fiyat Bilgisi Alın

8. Düğün Dış Çekim Fiyatları  

9. Düğün Fotoğraf Çekimleri Ne Kadar Sürer?

 

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

 

1 Düğün Fotoğrafçılığı Eğitimi

Düğün fotoğrafçılığı son zamanlarda çok popüler olan bir meslektir. Siz de bu mesleğe dahil olmak ve daha iyi tanımak, insanların bu özel günlerinin fotoğraflarını çekmek isterseniz eğitim almalısınız. Düğün fotoğrafçılığı eğitimi almadan önce temel fotoğraf bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Düğün fotoğrafçılığı eğitiminde, iç ve dış mekân çekiminin inceliklerini, pozların çekim açılarını vb. birçok bilgi edinebilirsiniz. Alacağınız eğitim standartların dışına çıkmanıza ve yaratıcılığınızın artmasına yol açacaktır. Bundan dolayı bu mesleğe sıfırdan giriş yapmak veya bu alanda uzmanlaşmak için eğitim almanız şarttır. Bu eğitim sayesinde, size ve kompozisyonunuza en uygun fotoğraf makinasını seçmeyi, ışığı doğru kullanmayı gibi birçok farklı şey öğrenebilirsiniz. Teknik konular bir yana hikâye oluşturma ve pratik yapma şansını elde edebilirsiniz. Bu eğitim kapsamında;

 • Hangi marka ve model fotoğraf makinalarının bu çekimlere uygun olduğunu,
 • Sahneye göre çekim modlarını,
 • Fotoğraf makinası yardımcı ekipmanlarını,
 • Fotoğrafı çekilecek çifti nasıl yönlendirmeniz gerektiğini,
 • Kapalı ve açık mekânda ışığın nasıl kullanılacağını,
 • Kompozisyon oluşturmayı,
 • Albüm tasarlamayı,
 • Photoshop kullanmayı,

Vb. bilgileri öğrenebilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı popüler ve keyifli bir meslek olmasının yanı sıra oldukça zor bir meslektir. Zorluklarını göze alıyor ve gelişmeye açık bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız eğitim alarak işe başlayabilirsiniz. Fotoğrafçıysanız ve şimdide düğün fotoğrafçılığında uzmanlaşmak istiyorsanız da eğitim almalısınız. Kimi fotoğrafçılar, zaten fotoğrafçı oldukları için bu alandaki eğitimlere gitmeyi fuzuli bulurlar. Oysa durum hiç de böyle değildir. Her alan kendine özgüdür ve öğrenilecek, gözden kaçan birçok bilgiyi içerisinde barındırır.

2 Düğün Fotoğrafçısı Ne İş Yapar?

Farklı meslek dallarına ilgi duyan birçok insan "Düğün fotoğrafçısı ne iş yapar?" sorusunu merak etmektedir. En kısa tabiriyle düğün fotoğrafçısı, stüdyo çekimi ve dış çekim yapabildiği gibi isteğe göre düğün sırasında da çekim yapan kişidir. Düğün sırasında fotoğraf çekimi için genelde farklı bir fotoğrafçı gelmez. Bu noktada çekim yapan kimi fotoğrafçılar salonla anlaşmalı çalıştıklarından dolayı hızlıca baskı alabilmektedirler. Aldıkları baskıları ise davetlilere satmaya çalışırlar. Bu profesyonel bir düğün fotoğrafçısının yapacağı bir şey değildir. Çünkü genelde paket olarak satın alınan ve değişik boyutlarda istenen fotoğraflar kişilere özeldir. Fiyatlandırılma işlemi ise belirli değişkenlere göre yapılır. Özetle, düğün fotoğrafçısı düğün öncesinde, sonrasında, dış mekan, stüdyo çekimi, konsept çekim, düğün klibi gibi işleri yapmaktadır.

3 Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Olunur?

Düğün fotoğrafçısı özellikle sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan mesleklerdendir. Bir konuda uzmanlaşmak için o konuyla ilgili eğitim almak ise oldukça önemlidir. Uzmanlaşma eğitimleri eksik teorik bilgilerinizi tamamlamanız için harika bir fırsat sunar. Üstelik bununla da kalmaz pratik yapmanız için gerekli ortamın oluşmasına olanak sağlar. Sizde profesyonel düğün fotoğrafçısı olmak istiyorsanız;

 • Tüm fotoğraf makinalarını ve özelliklerine hâkim olun: Güncel ve geçmiş fotoğraf makinalarını tanımanız bu işi yapmak için oldukça önemlidir. Makinaların özellikleri, tarihi, lensler hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.
 • Temel fotoğraf bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğraf bilginiz yeterli değilse fotoğrafın herhangi bir alanında uzmanlaşmanız inanılmaz zordur.
 • Fotoğraf malzemelerini tanıyın: Objektifleri, ışık ekipmanlarını, fonları, lensleri iyi tanımalısınız. Üstelik bu ekipmanları tanıdıkça hangi durumlarda bunları kullanacağınız hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.
 • Düğün fotoğrafçılığı eğitimi alın. Alanınızda uzmanlaşmak için mutlaka bu alanda eğitim almalısınız. Bu sizi her yönden geliştirecektir. Nihayetinde her alanın kendine özgü püf noktaları ve bilinmesi gereken kuralları vardır.
 • Fotoğrafçılık ajanslarında çalışın. Fotoğrafın teorik kısmı çok önemli olsa da pratik bir faaliyettir. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz bakış açınız o kadar gelişecektir.
 • Portfolyo hazırlayın: Profesyonel olmak için bir portfolyoya sahip olmanız oldukça önemlidir. Yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz fotoğrafları seçin ve insanların bunu görmelerini sağlayın.
 • Fotoğraf programlarını kullanmayı öğrenin. Fotoğrafı çekmek kadar önemli bir şey varsa o da fotoğrafın işlenme kısmıdır. Dijitale aktardığınız fotoğrafları nasıl işleyeceğinizi bilmek sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.
   


dış çekim fiyatları


4 Düğün Fotoğrafçısı Olmak İçin Neler Gerekir?         

Düğün fotoğrafçısı olmak son zamanlarda inanılmaz revaçta. Özellikle Türkiye gibi evlilik oranlarının bu denli yüksek olduğu bir ülkede gayet güzel bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak düğün fotoğrafçılığı sanıldığı kadar kolay bir meslek değildir. Birçok bilgiye sahip olmayı, sabırlı ve yaratıcı olmayı gerektirir. Bu işi yapmak ve profesyonel çalışmak çok önemlidir. Alacağınız eğitimler profesyonel olmanızı ve işinizin püf noktalarını öğrenmenizi sağlayacaktır. Peki düğün fotoğrafçısı olmak için neler gerekir?

 • Plan oluşturun: Düğün günü gelin ve damat yeterince heyecanlı olacağından tüm adımlarınızı planlayın. Çekimin yapılacağı mekânı, oluşturacağınız kompozisyonu, hangi makine ve ekipmanları kullanacağınızı önceden planlayın.
 • Aileden biriyle sürekli iletişimde olun: Fotoğraflarını çekeceğiniz çift tüm aşamalarda çok heyecanlı ve yoğun olacaklarından aileden biriyle iletişim halinde olmak faydalı olacaktır.
 • Mekânı önceden belirleyin: Fotoğraf çekiminden önce nerede ne kadar çekim yapacağınızı belirlemeniz çok önemlidir. Gelin ve damatla görüşerek en uygun mekanı seçmeye özen gösterin. Çekimin yapılacağı yerler için gerekliyse önceden çekim izni alın.
 • Çifte önceki işlerinizi gösterin: Böylece aşağı yukarı tarzınızla ilgili fikir sahibi olmalarını sağlayın. Onların beklentilerini dinleyin. Beklentileriniz hakkında onları bilgilendirin.
 • İyi ekipmanlar edinin: Fotoğraf makinası, lens, reflektör olmazsa olmaz ekipmanlardandır. Kendiniz ve kompozisyonunuz için en uygun olanını edinin.
 • Makinanızın sesini kapatmayı unutmayın: Makinanızın sesi çekim esnasında kapalı olmalıdır. Makinanızın sesi insanların dikkatini dağıtacaktır. Mirrorless olarak bilinen makinaları kullanabilirsiniz.
 • Yedek fotoğraf makinası ve bir yardımcı ile çalışın: Herhangi bir terslik durumu için yedek bir fotoğraf makinası edinin. Yanınızda bir de yardımcı olması işlerin daha kolay yürümesine yarayacaktır. Üstelik fikir alışverişi için de gayet ideal bir yöntemdir.
 • Yumuşak ışık kullanın: İnsanların yüzüne flaş patlatmak hem insanların kasılmasına hem de sinirlenmesine yol açabilir. Teknik açıdan ise gölgelerin sert olmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için kullandığınız ışığın önüne beyaz bir perde yerleştirebilirsiniz. Bu yöntem, ışığın şiddetini azaltacaktır.
 • Sürekli çekim modunu kullanın: Hareketli olaylar olduğu için sürekli çekim modu her anı yakalamanızı sağlayacaktır.

5 Düğün Fotoğrafçısı Olmak İçin Hangi Kamera Gerekli?

Düğün fotoğrafçısı olmak için hangi kamera gereklidir sorusu birçok insanın merak ettiği sorulardandır. Bu noktada düğün fotoğrafçılığında kullanılacak fotoğraf makinası DSLR olmalıdır. Manuel ayarların bulunduğu, harici ışık kullanımlarına uygun olmaları gerekmektedir. Farklı lens aralıklarının kullanımına izin veren birçok DSLR fotoğraf makinası bulunmaktadır. Örneğin:

 • Nikon D5100, D5500
 • Canon 600D, 750D

Gibi makinalar başlangıç için hem uygun fiyatlı hem de bu çekimler için idealdir.

Profesyoneller için ise;

 • Canon 5D Mark3, 5Ds
 • Nikon D750, D810

Kullanışlı olacaktır. Özellikle bu işe yeni başladıysanız en pahalı fotoğraf makinasını almanız anlamsız olacaktır. Sonuçta en pahalı fotoğraf makinası, en iyi fotoğrafı seçmez. Bunun yerine yaratıcılığınıza izin veren, kullanımı kolay ve pratik, bütçenize uygun bir makine seçmelisiniz.

Lens Objektif Seçimi

Tüm lenslerin görüş açısı ve fotoğrafa olan etkisi birbirinden farklıdır. Bundan dolayı da lens/objektif seçimi hayli önemlidir. Gelin-damat ve düğün fotoğrafçılığında istenen şey detay ve portre çekimidir. Genelde keskin ve arka planın flu olduğu fotoğraflar tercih edilmektedir. Bu fotoğraflara, alan derinliği olan fotoğraflar denmektedir. Alan derinliği olan fotoğrafları, açık diyaframlı lenslerle sağlayabilirsiniz. f/2.8, f/2.0, f/1.8, f/1.4, f/1.2 açık diyaframlı lenslere örnek verilebilir. Fotoğrafın keskinliği lensin kalitesine göre değişmektedir. Başlangıç seviyesi alınabilecek lensler: Canon 50mm f/1.8, 85mm f/1.8, Nikon 50mm f/1.8, 85mm F/1.8

Işık Kaynağı/Flaş  

Düğün fotoğrafı içim yapılacak çekimler dış çekimde gerçekleşecek olsa bile gölgelerin ortadan kalkması, detaylı ve keskin fotoğraf çekebilmek için flaş kullanılmadır. Bu çekimler için makinanızın dahili flaşını kullanabileceğiniz gibi tepe flaş veya paraflaş kullanabilirsiniz. Çıplak flaş ışığı sert bir görüntü sağlayacağından bu görüntüyü yumuşatmak gerekebilir. Bunun için ise softbox gibi ürünler kullanabilirsiniz. Bunun için Nikon SB-910 veya Canon 600 EX’i tercih edebilirsiniz.  Fotoğrafın nasıl çıkacağının en önemli belirleyicilerinden birnin ışık kaynapğı/flaş olduğunu unutmamak gerekir.

Tripod/Monopod

Tripod kapalı ve düşük ışıklı ortamlarda net fotoğraflar çekmenizi sağlamaktadır. ISO değerini artırmak yerine (çekilen obje hareketli değilse) tripod kullanabilirsiniz. Kimi zaman insanlar için tripod kullanmak külfet gibi gelebilir. Ancak ISO değerini artırmaktan daha iyi bir fikirdir. Tripod önerisi için Manfrotto Befree’ye bakabilirsiniz.

 Difüzör/Reflektör

Dizüför/reflektör genellikle gündüz çekimlerinde kullanılır. Özellikle güneşli havalarda hayat kurtarma görevini üstlenirler. Sert bir şekilde gelen güneş ışığını difüzör kullanarak yumaşatabilirsiniz. Bu fotoğrafın daha soft görünmesine neden olacaktır. Gölgede kalan kısımlar için ise reflektör ile ışığı istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz. Böylece tüm fotoğrafın hakimiyeti sizin elinizde olacaktır. Örneğin: 100cm reflektör (Altın-gümüş)

Hafıza Kartı

Düğün fotoğrafçılığında, kapasitesi ve veri yazma hızı yüksek hafıza kartlarını tercih etmelisiniz. Böylece kimi zaman tüm gün sürecek çekimlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz. Her çekiminizde en az bir adet yedek hafıza kartı bulundurmanız faydalı olacaktır. Kullandığınız hafıza kartında oluşabilecek herhangi bir sorun sonrasında yedek hafıza kartıyla çekime devam edebilirsiniz. Örneğin: Sandisk 64GB 95MB /s SD hafıza kartını deneyebilirsiniz.

Lens Temizleyicileri

Fotoğrafların dijitale aktarılıp düzenlenmesi kısmında uğraşmamak için lens temizleyicilerine ihtiyacınız olacaktır. Dış mekanlarda lensiniz kirlenebilir. Bu da istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Fotoğrafın düzenlenmesi kısmında bu tür şeylerle uğraşmamak için; lens kalemi, bez veya basınçlı hava ürünlerinden en az birini yanınızda bulundurmanızda fayda var.

6 Düğün Fotoğrafçısı Ne Kadar Kazanır?

Düğün fotoğrafçısı ne kadar kazanır son zamanlarda birçok insanı için merak konusudur. Artan talep piyasayı nasıl etkilemiştir? Düğün fotoğrafçısının belirlediği fiyatlar nelere göre değişiklik gösterir sorusunu birçok insan merak etmektedir. Düğün fotoğrafçılığı çok tercih edilen bir meslek olmasına rağmen oldukça meşakkatli bir meslektir. Fiyatlandırmada değişen birçok etkenin olmasıda sabit bir fiyat vermeyi zorlaştırmaktadır. Gelin düğün fotoğrafçısı ne kadar kazanır, ücretleri etkileyen faktörler nelerdir beraber bakalım.

Süre

Başta belirlenmesi gereken şeylerden biri hiç kuşkusuz süredir. Yalnızca düğün için yapılan fotoğraf çekimleriyle, düğün öncesinden sonrasına kadar yapılan çekimler arasında fiyat farklı olacaktır. Düğün fotoğrafçısının sizinle geçireceği süre arttıkça fiyatta artacaktır.

Fotoğraf veya Video Çekimi

Ne kadarlık bir sürenin fotoğraflanmasını seçtikten sonra belirlenmesi gereken şey ise fotoğraf veya video çekimine karar vermektir. Sadece fotoğraf çektirmek ile klip şeklinde konseptli bir video çekimi arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Şehir Dışı Çekimi

Fotoğraf çekiminin nerede gerçekleşeceği fiyatı etkileyen etkenlerdendir. Çekimler şehir içinde olabileceği gibi şehir dışında da olabilir. Yol masrafı, kaç kişinin çalışacağı ve yolculuk yapacağı gibi faktörler etkilidir. Şehre olan mesafe arttıkça fiyatta artacaktır.

Özel Çekimler

Düğün esnasında çekilecek fotoğraf ve videoların yanı sıra konsept çekimler fiyatı artırmaktadır. Bu tarz çekimlerin yapılacağı mekânın konumu, kullanılacak dekorlar ve çalışacak kişi sayısı fiyatlandırmada oldukça etkilidir.

Kalite

Düğün fotoğraf çekimlerinde kullanılan ekipmanların kalitesi fiyatın değişmesine neden olmaktadırlar. Özellikle de düğün fotoğraflarının yerleştirileceği albümler fiyatı etkilemektedir. Albüm fiyatları; albümün boyutu, görünüşü ve kullanılan malzemeye bağlı olarak değişmektedir.

Marka

Düğün fotoğrafçılığında isim yapmış ve deneyim sahibi olan fotoğrafçıların paket fiyatları da yüksek olmaktadır. Örneğin; ünlü kişilerle çalışmış ve onların düğün fotoğraflarını çekmiş bir fotoğrafçıyla işe yeni başlamış bir fotoğrafçının paket fiyatı aynı olmayacaktır. Hatta kimi zaman daha çok beğendiğin düğün fotoğrafçılarından bile çok fiyat verebilmektedirler.


dıç çekim ekipmanları7 Türkiye’nin En İyi Düğün Fotoğrafçıları

Düğün fotoğrafçısı seçmek oldukça önemli ve zor bir iştir. Herkes bu özel günü için en iyi fotoğrafçıyı seçmek ister. İleride çocuklarınıza hatta belki torunlarınıza gösterirken güzel hatırlayacağınız bugün için her şeyin en güzelini kesinlikle hakediyorsunuz. Bundan dolayı seçim yaparken çok özenli davranmanız gerekmektedir. En iyi düğün fotoğrafçısı hiç kuşkusuz sizi düşünen fotoğrafçıdır. İsteklerinizi bilen ve mutluluğunuza ortak olan düğün fotoğrafçısını bulmak için ince eleyip sık dokumakta fayda vardır. Türkiye’nin en iyi düğün fotoğrafçıları arasında yer alan Ramazan Bulut, mutlu anlarınızı yakalamak ve harika anılar bırakmak için yanınızda olacaktır. Siz de düğün fotoğrafçınızı seçme aşamasındaysanız aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

Düğün Fotoğrafçılarının Kullandığı Ekipmanları Öğrenin

Düğün fotoğrafçınızın yeterli ve donanımlı ekipmanlara sahip olduğundan emin olmalısınız. Bunun için: Gece çekimlerinde ve loş ortamlarda grensiz görüntüler çekebilecek bir makine gereklidir. Doğal anları uzaktan da yakalayabilmek için 70 – 200 mm lens’e sahip olmalıdır.  Toplu ve geniş açılı fotoğraflar için 24-70mm, 17-50mm f:2.8 ve altındaki lensleri olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca seçeceğiniz ekibin son zamanlarda popüler olan drone gibi teknolojilere hakim olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu tür çekimlerle, farklı ve yaratıcı fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Portfolyosuna Bakın

Düğün fotoğraflarınızın ne tarz fotoğraflar olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra ise seçeceğiniz fotoğrafçının daha önceki işlerine bakmalısınız. Böylece isteğinizle uyuşup uyuşmadığını görebilir, fikir edinebilirsiniz.

Çekim Türlerini Uzmanına Sorun

Düğün fotoğrafları için birçok farklı çekim türü bulunmaktadır. Tüm bu türlere bakmalı ve hangisini istediğinizi seçmelisiniz. Daha sonra ise seçeceğiniz fotoğrafçının bu tarz çekimler yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz. Örneğin: Save the date, trash day, dış çekim, stüdyo çekimi.

Fiyat Bilgisi Alın

Düğün yapmak yeterince masraflı bir şeydir. Önceden düğün fotoğrafçılığı için fiyat sorabilir, bütçenize göre bir firmayla anlaşabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçınızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalara değindik. Unutmayın fiyatının çok yüksek olması, popüler olması işinin en iyisi olduğu anlamına gelmez. Önemli olan fotoğraf konusundaki isteklerinizi karşılayıp karşılayamayacağı. En iyi düğün fotoğrafçıları, müşterilerinin isteklerini karşılayabilen fotoğrafçılardır. İyi bir düğün fotoğrafçısı çekim başlangıcından çekimin sonuna kadar mutluluğunuz için uğraşmalıdır. Tüm isteklerinizi açık ve net bir şekilde belirtmelisiniz. Çekimin nerede yapılmasını istediğinizi, aklınızdaki konsepti, albüm tasarımını vb. Net olmanız alacağınız sonuçtan memnun kalmanızda önemli bir etkendir. Siz de bu özel gününüzde en iyi sonuçları almak için Ramazan Bulut ile iletişime geçebilirsiniz. İşinde uzman ekibiyle ve göz alıcı portfolyosuyla bu özel gününüzde size eşlik etmesini isteyebilirsiniz.


düğün fotoğraf fiyatları


8 Düğün Dış Çekim Fiyatları 2021

Düğün dış çekim fiyatları 2021 senesinde, dönemsel kampanyalarla birlikte sürekli olarak değişmektedir. Fiyat almak için Ramazan Bulut’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz. İletişim kanallarını kullanarak konuşabilir, fiyat alabilirsiniz. Net bir fiyat vermek neredeyse imkansızdır. Fiyatların belirlenmesinde çok fazla etken vardır. İstediğiniz ve istemediğiniz birçok şey fiyatın değişmesine neden olacaktır. Örneğin; düğün albümü, panoramik düğün albümü isteyip istemediğiniz fiyatı değiştirecektir. Yine dış çekimlerde bazı mekanlar, mekanda çekim yapılabilmesi için ücret talep etmektedir. Bu da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür.


Drone ile çekim, düğün belgeseli, düğün klibi gibi hizmetlerde yine fiyatı etkileyen etmenlerdendir. Stüdyo çekimi, daha çok kış aylarında dış çekim imkanı olmadığı zamanlarda gerçekleşmektedir. Eskiden moda olsa da artık çok tercih edilen bir çekim türü değildir. Fiyatları ise dış çekimle aşağı yukarı aynıdır. Siz de uygun ve kaliteli düğün fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız Ramazan Bulut’u gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
 

9 Düğün Fotoğraf Çekimleri Ne Kadar Sürer?

Düğün fotoğraf çekimleri ne kadar sürer sorusu, cevabı çok net olmayan bir sorudur. Çekimin süresini etkileyecek o kadar fazla faktör vardır ki, şu kadar sürer demek çok zordur. İstenilen konsept, mekanın yapısı, pozların sayısı, yalnızca gelin damat mı yoksa aile bireylerinin de çekilip çekilmeyeceği gibi birçok soruyu beraberinde getirir. Başrolde gelin ve damat olsa da kimi çiftler aile bireylerinin ve yakın arkadaşlarının fotoğraflarının çekilmesini de istemektedirler. Toplu fotoğraflar, portre çekimleri ne kadar fazla olursa sürede haliyle o kadar uzayacaktır. Bundan dolayı bunu seçeceğiniz düğün fotoğrafçısıyla konuşmak daha doğru olacaktır.

Karşılıklı beklentiler ve istekler doğrultusunda net bir cevap vermek daha olası görünmektedir. Ancak aşağı yukarı bir cevap vermek gerekirse çekimler genelde 2 saat civarı sürmektedir. Yine de bu sizi yanıltmasın bu süre çok afaki bir süredir. Ve isteklerinize veya beklenmeyen olaylara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ramazan Bulut’un eşlik etmesiyle siz de en özel gününüzü taçlandırarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Özel organizasyonlarda belirlediği profesyonel çalışma sistemiyle her kareyi tekrar tekrar yaşayabileceksiniz. Sitedeki iletişim bilgileri üzerinden görüşme sağlayarak, konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 


Önceki İçerik Mardin Düğün Hikayesi | Mardinin en iyi düğün fotoğrafçısı
Sonraki İçerik Gaziantep Dış Çekim Mekânları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.