Hamile Dış Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Hamilelik kadınların en heyecanlı ve en stresli geçirdiği dönemlerden biridir. Bu anlarını ölümsüz kılmak ve ileride doğacak çocuklarına anı bırakmak isteyen anne adayları hamile dış çekimi ne zaman yapılmalı sorusuna cevap aramaktadır. Hamilelik dış çekiminin yapılabilmesi için ilk olarak karnın daha belirgin hale gelmesi gerekmektedir.

Hamilelik dış çekiminin yapılabilmesi için en uygun zaman hamileliğin 30. haftasından sonraki süreç olmaktadır. Hamileliğin her döneminde fotoğraf çekimi yapılabilmekte fakat karnın belirgin hale gelmesinin ardından fotoğraf çekiminde daha hoş fotoğraflar ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda hizmet veren birçok profesyonel hamile fotoğrafçısı yer almaktadır.

Hamile Dış Çekimi Kaç Aylıkken Yapılır?

Anne ve baba adayları için doğacak bebekleri en büyük mutluluk kaynağıdır. Annenin her geçen gün giderek büyüyen karnı anne adayını daha fazla sevimli yapmaktadır. Hayatlarındaki bu en özel anı ölümsüz kılmak isteyenler hamile pozları vererek ileriye dönük bir hatıra bırakmaktadır. Anne adayının bu güzel fotoğrafları çektirebilmesi için biraz sabretmesi gerekmektedir.

Hamileliğin 8. ayından itibaren çekilecek olan fotoğraflar hamilelik sürecinin en rahat geçtiği dönemlerden biri olarak daha enerjik ve canlı çıkıyor olacaktır. Anne adayı için en uygun zaman belirlendiği takdirde ister evde, ister dış mekanda hamile dış çekimi yapılabilmektedir. Çekimlerde verilmek istenen pozlarla ilgili profesyonel hamile fotoğrafçısı aracılığı ile yardım alınabilmektedir.

Anne Baba Hamile Dış Çekim Fotosu Örnekleri

İlk defa hamile pozları verecek olanlar çekimlerde nasıl pozlar verecekleri konusunda kararsız kalmaktadırlar. Profesyonel anlamda hamile fotoğrafçısı ile anlaşma yapıldığı taktirde hamile pozları vermek çok daha rahat ve kolay olacaktır. Diğer yandan hamile örnek fotoğrafları takip edilerek de fikir sahibi olunabilmektedir.

Çekimlerin daha rahat geçebilmesi için çekimlerin anne adayının kendini en rahat hissettiği dönemde ve rahat olacağı mekanda yapılması daha doğru olacaktır. Tamamen annenin tercihine bağlı olarak yapılacak olan çekimlerde asıl önemli olan annenin sağlığı ve rahatıdır. Çekimlerin süresi de bu duruma bağlı olarak değişebileceği gibi ortalama 2 ile 5 saat aralığında tamamlanmaktadır.

Profesyonel Hamile Dış Çekim Uzmanı

Anne adayları hayatlarının en tatlı telaşını yaşarken bu heyecanı ileride de hatırlayabilmek adına dış çekim yaptırmayı tercih etmektedir. Fotoğraf kalitesinin güzel olmasının yanı sıra hamile pozları konusunda destek almak isteyenler profesyonel hamile fotoğrafçısı ile anlaşma sağlayabilirler.

Profesyonel anlamda alınacak olan fotoğrafçılık hizmeti ile çekim süreci hem eğlenceli hem de rahat geçecektir. Anne adayları dış çekim esnasında kendi istediği aksesuarları kullanabilecekleri gibi ekibin elinde hazır bulunan ekipmanlardan da yararlanabileceklerdir. Çekimler esnasında annenin kendini en rahat hissedeceği kıyafetlerle hamilelik çekimi gerçekleştirilmelidir.

Hamile fotoğraf albümünde anne baba pozları yer alıyor olması ilerisi için de çok güzel bir anı olacaktır. Hamile fotoğraf çekimi için yalnız başına hareket etmek istemeyenler ve desteğe ihtiyacı olanlar profesyonel hamile fotoğrafçısı ile anlaşma sağlayarak anın tadını çıkarabilirler. 


Önceki İçerik Düğün Hikayesi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerik Klişe Düğün Fotoğrafı Çekmekten Nasıl Kurtulunur?

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.