Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu
İçindekiler
Özel günlerin ölümsüzleştirildiği, eşsiz fotoğraflara zemin oluşturan Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu, Şanlıurfa’da çekimleri renklendiren fonlarıyla dikkat çekiyor. Özel günlerinizde size en yakın fotoğrafçı Ramazan Bulut’un kadrajıyla Klida çekim platosu bir araya geliyor. Şanlıurfa fotoğraf stüdyoları arasında yer alan Klida, özel günlerinizi rengârenk dünyasıyla ön plâna çıkarıyor. 
 
Düğün, nişan, hamilelik ve çocuk sevincinizi taçlandırmak için en güzel görsellerin eşliğinde size ve sevdiklerinize kapılarını açan Şanlıurfa fotoğraf platosu, geleceğe güzel anılar bırakırken anı yaşamanızı sağlıyor. Ramazan Bulut ve ekibi ise iç ve dış çekimler için muazzam görseller sunan mekânda mutluluğunuzu resimlere yansıtıyor.

klida çekim platosu

Fotoğraf Çekim Platosu Nedir? 

Fotoğraf çekim platosu, özel günler için yapılan fotoğraf çekimlerine görsel zenginlik katmak üzere tasarlanan büyük ve geniş alanlarda hizmet veren mekânlardır. Yapay malzemelerle inşa edilen platolar, ışık ve fotoğraf makinelerinin birleşimiyle özel konsept fotoğrafların arka planını oluşturur. Platolar; düğün fotoğrafları, nişan fotoğrafları, hamilelik fotoğrafları gibi özel çekimlere görsel olarak eşlik eden yapay malzemelerin bir araya getirilmesi ile kurulur. Çekim hizmetleri için özel olarak tasarlanan bu mekânlar, genellikle doğal güzelliklerden ilham alınarak oluşturulur. 

Türkiye’nin her bölgesinde inşa edilen fotoğraf platoları, son zamanlarda oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Şanlıurfa’da da hizmete açılan Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu, profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyenlerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Öyle ki, Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu, iç ve dış mekânlarıyla fotoğraf ve video çekimleriniz için eşsiz manzaralar sunar. Şanlıurfa’da fotoğraf çekilecek yerler arasında en özel konuma sahip olan plato, stüdyo içi ve dış mekân alanlarında çekilen fotoğraflarınıza olağanüstü güzellikte arka planlar sağlamaktadır. Gerek ışık ekipmanları gerekse diğer malzeme seçimleriyle plato çekimleriniz, eşsiz bir görünümle albümünüze yansıtılır. Şanlıurfa fotoğraf stüdyoları, mutlu dünyanızı bütün renkleriyle aktarmak için en özel konseptlere zemin oluşturur. 

urfa çekim platosu

Fotoğraf Platosunda Fotoğraf Çektirmenin Avantajları 

Fotoğraf platosunda fotoğraf çektirmek, görsel anlamda birçok seçeneği kolayca kullanma fırsatını beraberinde getirmektedir. Fotoğraflarınızın en doğru ışıkla ve renk uyumuna en yakın çözümlerle yansıtılmasını sağlayan platolar, çekimlerinizin kusursuz ve pratik olmasını sağlar. Özellikle dış mekan çekimlerindeki ışık değişimleri ve doğa faktörünün fotoğraflarda ortaya çıkardığı beklenmeyen etkileri platolarda sıfıra indirmek mümkündür.  

Platoların en büyük avantajı ise malzeme ve alan bakımından yeterli olan mekanlarda çekimlerin daha hızlı gerçekleştirilebilmesi ve çekimlerin kusursuz olması için zaman kısıtlamasının bulunmamasıdır. Platoda yapılan çekimlerin avantajları bunlarla da sınırlı değildir:

·       Fotoğraf çekimleri boyunca ışık kolayca ayarlanabilir ve sabit tutulabilir,

·       Doğal mekanlara göre çekimde bulunan gelin ve damat için makyaj ve kıyafet düzenlemelerinde daha etkili çözümler bulunabilir,

·       Belirli bir lokasyonda yapılacak çekimler için görsel anlamda çok sayıda seçenek bulundurulabilir,

·       Platolarda doğal peyzaj alanları görsel anlamda estetik bir yapıyla fotoğraflara eşlik edebilir.

urfa çekim platosu

Fotoğraf Platosunda Fotoğraf Çektirmenin Dezavantajları 

Fotoğraf platosunda fotoğraf çektirmenin dezavantajları da bulunmaktadır. Işık ve renk uyumu bakımından eşsiz bir seçenek olsa da plato çekimlerinde mekanın sunduğu imkanlara da bağlı olarak istenmeyen bir yapaylık söz konusu olabilmektedir. Platonun sunduğu olanakların durumuna bağlı olarak, iyi bir fotoğraf sanatçısının bu dezavantajları ortadan kaldırması mümkündür. Ancak genellikle doğal mekan çekimlerinde bulunan sayısız seçenek, platolarda tam anlamıyla karşılanamayabilir. Platolarda yapılan çekimlerin dezavantajları şunlardır:

·       Fotoğraflarda yapay bir görünüm elde edilebilir,

·       Platonun sunduğu imkanların yetersiz olması durumunda görsel uyumu yakalanamayabilir,

·       Konsept oluşturmada kısır döngüler yaşanabilir.

Her ne kadar dezavantajları bulunsa da fotoğraf platolarında yer alan dekorların kullanımı profesyonel fotoğrafçıların bakış açısıyla sorun olmaktan çıkacaktır.

 

Urfa Fotoğraf Platosu Nerede? 

Urfa fotoğraf platosu, Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Haliliye’de bulunmaktadır. Şanlıurfa şehir merkezine 7 - 8 m mesafede bulunmaktadır. Platoya şehir merkezinden yaklaşık 1 saat 30 dakika içerisinde ulaşılabilmektedir. Mekan, Viranşehir yolu üzerinde Şair Nabi Kampüsü içerisinde bulunmaktadır. 

klida fotoğraf platosu

Platoda Dış Çekim Süresi ve Saatleri Nasıl? 

Plato çekimlerinde saat uygulamaları mekanın çalışma sistemine göre değişkenlik gösterebilir. Haftanın her günü saat 09.00 ile 18.00 arasında hizmete açık olan Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu’nda çekim süreleri 2 ile 4 saat arasında periyotlara bölünmüştür. Çalışma için belirli bir randevu sistemi ya da rezervasyon sınırlaması uygulamayan mekanda mesai saatleri içinde her saat aralığında hizmet verilmektedir.

 

Urfa Fotoğraf Platosu Malzeme Tercihi 

Şanlıurfa fotoğraf stüdyolarında malzeme tercihi her türlü düğün, nişan ve hamilelik çekimleri için uyumlu olacak şekilde yapılmaktadır. Konseptlerin oluşturulmasında fotoğrafçıların katkısıyla oluşturulan mekanda doğal görünümlü dekorlar tercih edilir. Fotoğraf çekimlerinde doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayan özel ışık sistemleri kullanılmaktadır. Şanlıurfa düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut ve ekibi, görsel uyumu en doğru şekilde yansıtabilmek için en uygun fotoğraf makineleri ve lenslerle hizmet sunmaktadır. 

urfa çekim platosu

Klida Fotoğraf Platosunda Uygulanan Konseptler 

Klida Fotoğraf Platosu’nda uygulanan konseptler, düğün, nişan ve farklı özel günlerinde hizmet almak isteyen konukların istekleri ve fotoğrafçıların tercihlerine göre belirlenmektedir. İç ve dış çekimlerde konukların tercih ettikleri kostümlerle uyum gösteren ve arka plan olarak fotoğraf kompozisyonlarını belirli formlara kavuşturan konseptler uygulanmaktadır. Dış mekân görselleri, doğal mekan dekorları ve iç mekan görünümünü ihtiyaçlara yönelik olarak içinde barındıran platoda çeşitli fon uygulamaları tasarlanmıştır. 

 

4000 metrekarelik alana yayılı olan platoda çok sayıda konsept uygulaması için dekor tasarımları mevcuttur. Şanlıurfa’da fotoğraf çekilecek mekanlar arasında farklı görsel alanlarıyla onlarca seçenek sunan Klida Fotoğraf Platosu, konsept seçiminde konuklara ve fotoğrafçılara geniş bir alan sağlamaktadır. Klida Fotoğraf Platosu’nda uygulanan konseptlerden bazıları şunlardır:

 

·       Romantik dış çekim mekanları,

·       Nişan dış çekim mekanları,

·       Düğün dış çekim mekanları,

·       Hamilelik dış çekim mekanları,

·       İç mekan düğün ve nişan konsept dekorları,

·       İç mekan hamilelik ve çocuk çekimi konsept dekorları.

urfa çekim platosu

Nişan Fotoğraf Çekim Platosu 

Nişan çekimlerinde konukların tercihlerine yönelik olarak iç ve dış mekan seçenekleri kullanılabilmektedir. Nişan fotoğraf çekim platosu; romantik dış çekim pozları, iç mekan pozları, renkli ve görsel estetik içeren farklı konseptlere açık bir şekilde çok sayıda seçenekle dizayn edilmiştir. İç çekim pozları için yapay mekan tasarımları uygulanırken dış çekim pozları için doğal arka planlar sunulmaktadır.

 

Düğün Fotoğraf Çekim Platosu 

Düğün fotoğraf çekim platosu bünyesinde gelin ve damat uyumunu en renkli şekilde yansıtan konsept içerikler bulunmaktadır. Çeşitli dekorlarla donatılan dış mekanlarda doğal görünümlü arka planlardan faydalanırken zengin, iç mekan dekorlarında ferah ve aydınlık tasarımlara yer verilmektedir. 

 

Hamilelik Fotoğraf Çekim Platosu 

Hamilelik fotoğraf çekim platosu kapsamında annelik temasını en iyi şekilde yansıtacak dekorlara yer verilmektedir. Bu konsept içerisinde çocuk çekimleri için de alternatif görsellere yer verilir. Konsept çekimlerinde konukların ve fotoğrafçıların tercihleri doğrultusunda çeşitli fon seçenekleri kullanılabilir. Gerek iç çekim gerekse dış çekim pozlarıyla uyumlu olarak kullanılabilen görsel malzemeler, birbirinden renkli albümler oluşturmaya elverişlidir.

Şanlıurfa’da düğün, nişan ve farkı özel konseptler için kaliteli hizmet sunan Ramazan Bulut ve ekibi, mutluluğunuzu geleceğe iz bırakacak birbirinden güzel fotoğraflarla taçlandırmaktadır. Urfa fotoğraf sanatçısı Ramazan Bulut’un Klida Fotoğraf ve Dış Çekim Platosu içerisinde bulunan dekorlara bakış açısıyla siz de mükemmel albümlere sahip olabilirsiniz.  Ramazan Bulut Fotoğrafçılık ile iletişime geçebilirsiniz


Önceki İçerik Şanlıurfa Hava Çekimi | Şanlıurfa Profesyonel Drone
Sonraki İçerik Dış Çekim İçin En Uygun Ay Nedir? |2024

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.