Mardin Düğün Fotoğrafçısı

Mardin Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafları için nasıl poz verileceğini bilmek, çiftlerin her çekimde mükemmel görünmelerine yardımcı olacaktır ancak poz kavramı sinir bozucu gelebilir. Gelinler ve damatların, düğün günlerinde zaten düşünecek yeterince şey vardır. Bir de düğün fotoğrafları ve pozları düşünmeleri gerekir.

Korkmayın! Düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut, düğün fotoğrafları için poz vermenin püf noktasının hiç poz vermek olmadığını söylüyor. Dijital çağ, daha fazla fotoğraf çekmemize olanak tanıyor, bu da bu samimi anları daha çok foto muhabirliği gibi güzel bir şekilde özetleyebileceğimiz anlamına geliyor. Doğal ve akışta çekimler istiyoruz.
 

Düğün fotoğrafçılığı, diğer birçok fotoğraf türünün bir karışımıdır. Portre, aile ve grup fotoğrafçılığı, belgesel, gelin hazırlanma odası, etkinlik ve yakın çekim görüntüleri içerir. Bu nedenle düğün fotoğrafçılığı çeşitli ekipman ve hazırlık gerektirir. Başarılı bir düğün fotoğrafçısı olmak için yukarıda bahsedilen tüm nişleri daha derinlemesine tanımanız gerekir.
 

Düğün fotoğrafçılığı, düğün günündeki olayları yakalamaya odaklanan bir fotoğrafçılık nişidir. Ayrıca genellikle nişan fotoğrafı çekimi, özel gelin hazırlanma odası fotoğrafları ve düğün hazırlıklarını içerir.

Çiftin en mutlu gününü kaydetmek gerçekten motive edici ve moral vericidir. Her düğünde farklı bir aşk hikayesi yaşarsınız ve çiftin birbirlerine olan sevgisini yakalarsınız.
 

Aynı zamanda oldukça stresli ve zahmetli bir iştir. Bu, çift için ömür boyu bir kez gerçekleşen bir olaydır, bu nedenle günün tek bir önemli anını kaçırmayı göze alamazsınız. Her zaman her yerde bulunmalı ve neredeyse hiç dinlenmeden tüm gün kaliteli hizmet vermelisiniz.

Düğün fotoğraf çekimi için nasıl poz vermeniz gerektiği konusunda endişelenmenize gerek yok. Size vereceğimiz ipuçlarına bir göz atmalısınız.
 

Düğün fotoğrafçısı kariyeri boyunca, doğal poz verme konusunda çiftlerinin yardıma ihtiyaç duyduğu birkaç alanı fark etti. En sık karşılaşılan sorunlardan biri? Samimi ve doğal bir anı çok erken bitirmek... Bu yüzden çiftler, bir şeyler yapmaya veya doğal bir şekilde hareket etmelidir. Çoğu zaman mükemmel şekilde gülümseyen ve gülen çiftler, fotoğrafçının orada olduğunu hatırladıklarında doğru konumda olduklarından emin olmak için duruyorlar. Bunun yerine o doğal muhteşem iletişimi devam ettirmelisiniz.
 

Her zaman sorulan bir başka soru da "kollarımı nereye koymalıyım?" Düğün fotoğrafçılığı pozları için doğal davranmak çok önemliyken, kol yerleştirme için bazı yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır ve her şey rahatlamaktan geçiyor. Kollarınızı vücudunuza bastırmayın. Gelin, buketini tutmak istiyorsa kollarını gevşek ve uzun tutmalıdır. Dirseklerini vücuduna sıkıca bastırmak kollarını hoş göstermeyebilir.
 

Kişiliği yakalayan samimi fotoğraflar idealdir ancak bir bahçede gülmek veya gün batımının altında kahkaha atmak gibi muhteşem, doğal pozları üretmek ulaşılamaz görünebilir. Neredeyse tüm çiftleri için işe yarayan hoş numaraları var. Eşinizin gözlerine yirmi saniye düz bakmayı deneyin. Kaçınılmaz olarak biriniz gülmeye başlayacak! Ya da benim favorim, ikinizin arasında olan bir sır düşünün ve onu eşinizin kulağına fısıldayın. Bu harika çalışıyor.

 


Önceki İçerik Mardin Düğün Fotoğrafçısı
Sonraki İçerik Mardin Dış Çekim Fiyatları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Ramazan BULUT Hakkında

fotoğrafçı
Düğün fotoğrafçılığı Aşkı İle gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.