Mardin Hamile Fotoğrafçısı
İçindekiler

Mardin Hamilelik Dış Çekimi

Hamilelik döneminde anneler, her ne kadar zorluk çekseler de bu dönemi daima tatlı bir özlem ile hatırlarlar. Üstelik biricik bebeklerini sabırsızla bekledikleri hamilelik dönemiyalnızca anneler için değil aile fertlerinin her biri için büyük öneme sahip. Geçmişe bakıp bu telaşlı günleri yad edebilmenin en iyi yolu ise kuşkusuz fotoğraf çekimleridir.
 
Hamilelik döneminde yapılan fotoğraf çekimleri ile her anı ölümsüz kılmak ve geleceğe bir anı bırakma mümkün. Üstelik bu çekimlerin her zevke uygun versiyonları da vardır. İç mekân çekimi, dış çekim, konsept çekim gibi daha birçok fotoğraf çekim opsiyonu mevcut. Bu çeşitlerden Mardin hamilelik dış çekimi ise çeşitli mekân alternatifleri ile dikkatleri çekiyor. 
 
Mardin’in eşsiz tarihi güzelliği ve dillere destan sokakları, büyülü bir fotoğraf çekimi gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Hemen her mevsimde iyi ve kaliteli pozlar çıkarmanın mümkün olduğu Mardin’de sonbahar ve kış aylarında da nitelikli çekimler yapabilirsiniz. Hamile dış çekim, kış aylarında havanın erken kararmasından ötürü bazı zorluklar çıkarabilse de doğru bir ışık ayarlandığında Mardin’in destansı güzelliğinde harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. Hem mevsimsel koşullar hem de hamileliğin süreçleri düşünüldüğünde hamilelik fotoğraf çekiminin ne zaman yapılacağı sorusu akıllara gelebilir. İşte bu noktada yardımınıza Ramazan Bulut koşmaktadır. 
 

Hamilelik Fotoğraf Çekimi Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik fotoğraf çekimlerinde belirleyici farklı unsurlar vardır. Örneğin fotoğraf çekim konsepti, nerede çekim yapılacağı, çekimin hangi vakitte daha uygun olacağı gibi göz önünde bulundurulması gereken birçok husus mevcut. Bunlardan en yaygın olanı ise çekimin ne zaman yapılacağı sorusudur. Çünkü çekim vakti özellikle de dış çekimlerde ideal ışığın yakalanması adına önemlidir. Bununla beraber hamileliğin hangi döneminde çekim yapılacağı da bir diğer önemli meseledir. 
 
Hamilelik iç çekimlerinde mevsim ve saat fark etmemektedir. Ancak dış çekimlerde ideal güneş ışığını yakalamak önemlidir. Bu sebepten dolayı güneşin verimli olduğu saatler seçilmelidir. Aynı zamanda mevsimsel farklılıklarda dış çekimde önem arz ediyor. Örneğin; sonbahar hamile çekimiyapıldığında daha pastel ve soft renkler ile sonbaharın esintisi fotoğraflara yansıyacaktır. Yaz ve ilkbahar mevsimlerinde ise daha canlı konseptler dikkat çekmekte.
 
Tüm bunların yanı sıra hamileliğin hangi ayında çekimin yapılacağı da büyük merak konusu olur. Çekimlerde anne karnının yeterince gözükebilmesi için en az 8. ayı beklemekte fayda var. Elbette tek seferlik bir çekim düşünmeyen ve hamilelik sürecinin her anını fotoğraflamak isteyen anneler,ay ay hamilelik pozlarıverebilirler. 
 

Hamilelik Fotoğraf Fikirleri

Hamilelik fotoğraf çekimleri çok çeşitli olabilmektedir. Bu noktada size hitap eden ve zekinize en uygun gelen çekimi tercih ederek tüm çekimi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bazı çekim konseptleri ile oldukça eğlenceli çekimler yapabilirsiniz. Eğlenceli hamilelik fotoğraflarıileriye yönelik tatlı anılar bırakmanız mümkün. 
 

Hamilelik çekimine dair farklı fikirler ise şu şekilde sıralanabilir: 

Öncesi ve sonrası şeklinde bir çekim yapabilirsiniz. Bu çekim tercihinde hamile iken verdiğiniz pozun aynısını bebeğiniz ile vermeniz beklenir. 
Fotoğraf çekimlerinde doğacak bebeğinize aldığınız bazı objeleri kullanabilirsiniz. Örneğin; küçük bir ayakkabı ya da şapka çekimin eşsiz detayı olacaktır. 
Farklı hamilelik elbiseleri ile fotoğraflarınızda şıklığı yakalayabilirsiniz. 
Çekimleri yalnızca anne ve bebek odaklı değil, ailenin diğer fertlerinin de dahil olduğu geniş kadrolu bir hale getirebilirsiniz. Hatta yakın dostlarınız da bu mutlu anınızda size eşlik edebilir. 
Çekimlerinize evcil hayvanlarınızı dahil edebilirsiniz. Onlar da ailenin bir ferdi olarak çekimlerde bulunabilir. 
Bahsi geçen bu fotoğraf fikirleri elbette çoğaltılabilir. Kendi zevkinize göre ve fotoğrafçınıza danışarak farklı fikirlerde çekimler yapabilirsiniz. 
 

Mardin Dış Çekim Mekanları

Mardin hamile fotoğraf çekimikonsepti çekimler için eşsiz bir tercihtir. Mardin, birbirinden farklı mekanları, taş sokakları ve tarihi dokusu ile özenle hazırlanmış bir fotoğraf stüdyosu gibidir. Bu sayede hemen hemen her pozda büyülü fotoğraflar elde etmeniz mümkün oluyor. Mardin’deki birbirinden farklı fotoğraf çekimi mekanları ise şu şekilde sıralanabilir: 
 
Sanat sokağı,
Mardin müzesi,
Mardin oteli,
PTT binası,
Zinciriye ve Kasımiye Medreseleri.
 
Öncelikle medrese yapıları yüzlerce yıllık tarihleri ile oldukça nostaljik pozlar vermenize imkân sağlıyor. Avlularda bulunan havuzlar ya da çeşmeler farklı detaylar olarak pozları zenginleştirmektedir. Aynı zamanda medreselerin ışık alma kapasiteleri de çekimleri oldukça büyülü bir boyuta taşıyabilmekte. 
 
Sanat sokağı da Mardin’in önemli kültürel dokularını bir arada bulunduran renkli bir sokak. Bu sokakta Mardin’den esintileri sanat ile birleştiren farklı çekimler yapabilirsiniz. Canlı renkleri ile eğlenceli pozların ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor.
 
Mardin müzesi, eski taş binaların dokusundadır. Taş dokusu ve kemerleri ile estetik bir görünüm vadeden müzede sanatsal bir fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz. PTT binası, halk arasında yaygın kullanımı ile Şahtana ailesi evi, iki yana açılan merdivenleri ve tarihi dokusu ile eşsiz bir görüntüye sahip. Aynı zamanda mekânın sahip olduğu manzara da oldukça güzel. Son olarak Mardin oteli, ihtişamlı süslemeleri ve Mardin manzarası ile tam anlamıyla büyülü fotoğraflar elde etmenizi mümkün kılıyor. 
 

Hamile Dış Çekim Pozları

Hamilelik fotoğraf çekimlerinde mekân, zaman ve konsept belirlendikten sonra geriye poz seçimleri kalır. Pozlar genellikle seçtiğiniz Mardin Düğün fotoğrafçısı ile ortak tercihlerinizden oluşuyor. Ancak farklı fikirlerle de fotoğraf çekiminiz renklendirebilirsiniz. Bunun için önceden hangi pozları vermek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Karar verme aşamasında çeşitlilikten ötürü kafanız karışabilir. Ancak sizler için farklı poz alternatiflerini tek bir başlıkta derledik.
 

Bu pozlar şu şekilde: 

Eşiniz ile el ele verebilirsiniz.
Eşiniz ile aranıza çocuğunuzu ya da evcil hayvanınızı alabilirsiniz.
Karnınızı ön plana alarak ellerinizle karnınızı sarabilirsiniz.
Eşinizin karnınızı öptüğü bir poz verebilirsiniz.
Eşlerin ellerini annenin karnında birleştirdiği bir poz verilebilir.
Bebeğinizin ilk ultrason fotoğrafını elinizde tutabilirsiniz.
Bebeğinize aldığını bir oyuncağı fotoğrafın bir detayında kullanabilirsiniz.
Çeşitli balonlar, çiçekler ya da dekoratif objeler ile de poz verebilirsiniz. 
 
Dış çekim poz alternatifleri de kendi zevkinize göre şekillenecektir. Önemli olan çekime hazırlıklı gelmeniz. 
 

Önceki İçerik Gaziantep Hamile Fotoğraf Çekimi
Sonraki İçerik Şanlıurfa Drone Çekimi | Profesyonel Drone Çekimleri

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.