Şanlıurfa Drone Çekimi | Profesyonel Drone Çekimleri
İçindekiler

Şanlıurfa Drone Çekimi

Günümüzde pek çok kişi en özel anlarını ölümsüz kılmak için fotoğrafçılık hizmetlerinden yararlanıyor. Artan talep ve gelişen teknoloji doğrultusunda çok çeşitli fotoğrafçılık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkün hale geldi. Bu hizmetlerden biri de drone ile fotoğraf çekimi. Havadan görüntü almayı mümkün kılan dronelar ile farklı açılardan pek çok poz yakalanabiliyor. 
 
Bu anlamda dronelar özellikle dış çekimlerde sıklıkla tercih edilmekte. Bununla beraber iç mekânda da farklı teknikler ile çekim yapılabiliyor. Hem iç hem dış mekân alternatifleri ile sizleri memnun edebilecek yerlerin başında Şanlıurfa gelir. Bu anlamda Şanlıurfadrone çekimi, eşsiz pozlar yakalamanızı mümkün kılıyor. Şanlıurfa’da sıradan çekimlerin aksine farklı bir heyecan arayışında olanlar için Ramazan Bulut ve ekibinin organize ettiği, Şanlıurfa drone çekimi ile ilgili her detayı derledik.
 

Şanlıurfa Drone Çekimi Fikirleri

Özel günler, sevdiklerimiz ile paylaştığımız ve bizlere eşsiz anılar bırakan günlerdir. Aynı zamanda böyle özel günleri ömrümüzde en fazla birkaç defa yaşanabiliyor. Hal böyle olunca bizlere eşsiz güzellikler bırakan bu özel günleri hep hatırlamak ve yad etmek isteriz. Tam da bu ihtiyaçtan ötürü fotoğraf çekimi çok önemli. Çünkü fotoğraflar yaşanılan anı ölümsüz kılar. Üstelik iyi bir fotoğraf, ömür boyu saklanarak bir ömür mutluluk sebebi olabilir. Fotoğraflar sahip oldukları bu önemden ötürü oldukça kıymetli varlıklardır. Hal böyle olunca iyi fotoğraf çekilmek çok daha önemli oluyor. İyi fotoğraflar ise iyi pozlardan ve iyi fikirlerden ortaya çıkar. Sizler için derlediğimiz Şanlıurfa drone çekimi fikirleri iseşunlardır: 
 
Göbeklitepe’de eşsiz tarihi yapıları da alacak şekilde havadan çekim yapılabilir.
Balıklı Göl’ün kıyısında durarak gökyüzüne baktığınız bir fotoğrafı havadan çekebilirsiniz.
Sakıb’ınKöşkü’nde çimenlere uzanabilir ve poz verebilirsiniz. 
Hızmalı köprünün tam ortasında durarak gökyüzünden, tüm köprüyü kadraja alarak çekim yapabilirsiniz.
 
Urfa’da çekim yapabileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Bu alanlar kullanılarak yaratıcı çekim fikirleri üretebilirsiniz. Böylece fotoğrafçınız ile birlikte pozlar üzerine istişare ederek, zevkinize en uygun çekimi ayarlayabilirsiniz.
 

Şanlıurfa’da Fotoğraf Çekim Mekanları

Fotoğraf çekiminde konsept ve poz fikirleri kadar önemli bir diğer şey de mekandır. Mekanlar, çekimin tüm enerjisini değiştiriyor. Aynı zamanda fotoğraf çekimindeki ışık, gölge, kontrast gibi ayarlar da mekândanmekâna farklılık gösterir. Bu yüzden mekân seçimi oldukça önemli. Şanlıurfa gibi pek çok tarihi alanı bulunan yerler ise fotoğraf çekimi için iyi bir alternatif. Şanlıurfa’da fotoğraf çekimi yapabileceğiniz alanlar ise şu şekilde sıralanabilir: 
 
Halepli Bahçe
Balıklı Göl
Sukay
Atatürk Ormanı
Bozova Çatak
Halfeti
Birecik
Ulu Cami
Hızmalı Köprü
Yol Gösteren Çeşmesi
Urfa Evleri
Bedesten (Kapalı Çarşı)
Sipahi Pazarı
Millet Hanı
Gölbaşı Parkı
Halil-ür Rahman Camisi
Gümrük Hanı
Şanlıurfa Kalesi
Sipahi Pazarı
 
Saydığımız tüm bu mekanlar hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile dünyada eşi benzeri olamayan bir auraya sahiptir. Özellikle Göbeklitepe gibi tarihte oldukça büyük bir öneme sahip olan bir yerde oldukça mistik fotoğraf çekimleri yapmanız mümkün. Böylece fotoğraflarınız hem özel gününüzün değerini gösterirken hem de çekimin yapıldığı mekânın eşsiz güzelliğini de gösterir.
 

Drone Çekimi için Poz Önerileri

Fotoğraf çekiminde pek çok çekim opsiyonu var. Burada önemli olan ise çekimi yaptıranların zevki. Siz de zevkinize en uygun çekim fikirlerinizi fotoğrafçınız ile paylaşarak ideal çekimi yapabilirsiniz. Bu durum drone ile çekim için de geçerlidir. Ancak drone ile çekim yapmak normal çekimden biraz daha farklıdır. Drone ile havadan tüm bölgeyi kapsayacak şekilde görüntü almanız mümkün. Bu sebepten ötürü drone çekimlerinde daha farklı poz önerileri mevcut. Bunlardan bazıları şu şekildedir:
 
Fotoğraf çekiminde konseptin önceden belirlenmesi gerekiyor. Eğer konseptiniz belli ise buna yönelik pozlar seçebilirsiniz. Örneğin; düğün çekiminde gelin ve damadın yere uzandığı bir pozu havadan çekebilirsiniz.
Sevdikleriniz ile birlikte el ele tutuşarak gökyüzüne baktığınız bir fotoğraf çekmeniz mümkün.
Çimenler ve çiçekler içinde yere uzandığınız, tek kişilik bir poz da verebilirsiniz.
Göl ya da deniz bulunan alanlarda tekne içine uzanırken sevdiğinizin elini tuttuğunuz bir poz, havadan çekildiğinde eşsiz bir güzellik sunabilir.
Yaşamı temsil eden büyük çınar ağaçlarının gölgesinde, ağaç köklerine doğru uzandığınız bir poz da drone çekiminde harika olacaktır. 
Bir basketbol sahasının ortasında, orta yuvarlağın içinde durarak havaya baktığınız bir fotoğraf çekmeniz mümkün.
Bir yola ya da iskeleye sevdikleriniz ile birlikte uzanarak havadan çekim yapabilirsiniz.
Piknik konsepti oluşturup, hasır sepetler ve piknik örtüsü üzerinde yukardan yapacağınız bir çekim oldukça samimi görüntüler verecektir.
 

Şanlıurfa’da Drone ile Konsept Fotoğraf Çekimi 

Fotoğraf çekimleri belirli konseptler dahilinde yapılıyor. Bu konseptler, çekimi hangi amaçla yaptığınıza paralel olarak değişir. Örneğin; doğuma hazırlanan bir anne adayı, eşi ile birlikte bir hamilelik fotoğraf çekimi tercih edebilir. Ya da sünnet töreni düzenlediğiniz erkek evladınıza anı bırakmak için sünnet çekimi yapabilirsiniz. Elbette bir de en özel günlerimizden olan düğü ve nişan organizasyonları var. Bu tür organizasyonlar için de konsept çekim ayarlanabiliyor.
 

Hamilelik Fotoğraf Çekimi

Hamilelik dönemi anne adayları için zorlu ama bir o kadar da güzel bir süreçtir. Büyük bir heyecan ile evlatlarını kucaklarına almak isteyen anne ve babalar, hamilelik dönemini ölümsüzleştirmek isteyebiliyor. Böyle durumlarda ise hamilelik fotoğraf çekimi yapılmakta. Özellikle drone kullanılarak yapılan hamilelik çekimlerinde oldukça yaratıcı pozlar ortaya çıkabiliyor.
 

Düğün Fotoğraf Çekimi

Hayatınızın en anlamlı ve özel günlerinden biri olan düğün günleri, bir ömür hatırlanmak için fotoğraflanır. Bu fotoğraflar genellikle düğünün hemen öncesinde ya da düğünden sonraki bir tarihte çekilir. Gelin ve damadın en özel anlarına şahitlik eden fotoğraflar, bu güzel anları ölümsüz kılıyor. Üstelik dronela yapılan düğün çekimleri çiftler için harika pozlar sunuyor. Örneğin; bembeyaz gelinlik ile yere uzanan geline eşik eden damadın fotoğrafı havadan çekilir. Ya da çiftin el ele tutuşarak göğe baktığı bir fotoğraf da drone ile çekildiğinde eşsiz bir güzellik sunar. 
 

Sünnet Fotoğraf Çekimi 

Erkek çocukların hayatlarında önemli bir yeri olan ve geleneğimizde düğünle kutlanan sünnet törenleri için de fotoğraf çekimi yapılmakta. Anne, baba ve çocuktan oluşan çekim konsepti, ailenin bu mutlu anını ölümsüzleştiriyor. 
 

Drone Çekimi Nasıl Planlanır?

Drone çekimi havadan yapıldığı için çekim için önemli olan bazı hususlar vardır. Bunlardan biri elbette hava durumu. Drone çekimlerinde açık havaların tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda bu sayede ışığın da iyi ayarlanması mümkün oluyor. Ancak havanın açık olması yeterli değildir. Çünkü drone’un düzgün uçabilmesi için rüzgârsız bir hava seçilmesi gerekiyor.
 
Günün hangi saat diliminde çekim yapacağına karar verilmesi de drone çekimleri için önemlidir. Bu anlamda gün batımı ya da gün doğumu tercih edebilirsiniz. Altın saatler dediğimiz saatleri de kaçırmamakta fayda var. Tüm bu etkenler göz önüne alınarak drone çekimi planlaması yapabilirsiniz.
 
Şanlıurfa drone çekimi yapmak isteyenler, hem zevklerine en uygun çekimi yapabilmek hem de tüm bu süreci mutlulukla tamlayabilmek adına Ramazan Bulut ve ekibi ile iletişime geçebilir. 

Önceki İçerik Mardin Hamile Fotoğrafçısı
Sonraki İçerik Şanlıurfa Hava Çekimi | Şanlıurfa Profesyonel Drone

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.