Mersin Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

 28 Ocak 2020
 1547  0
Mersin Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Profesyonel Mersin Düğün Fotoğrafçısı
 

Düğünlerin vazgeçilmezi olan fotoğraflar, düğünün anısını sonsuza kadar yaşatmak için en iyi seçenektir. Ancak elbette düğünde çekilecek olan fotoğrafların profesyonel kişilerin elinden çıkması gerekmektedir. Aksi takdirde istenen ambiyans yakalanamayabilir ve düğünü ölümsüzleştirmesi gereken fotoğraflar fiyasko haline gelebilir. Bu noktada fotoğrafçı seçiminin en iyi şekilde yapılması gerekmektedir.


mersin düğün fotoğrafçısı
 

Düğün fotoğrafları yalnızca düğün esnasında gelin ve damadın fotoğraflarını çekmekten ibaret değildir. Öncelikle gelin ve damadın isteklerine bağlı olarak iç ya da dış çekim ile düğün fotoğrafı çekilmektedir. Günümüzde gelin ve damat adayları genellikle dış çekimi tercih etmekte ve doğal alanlara yönelerek burada son derece etkili fotoğraflar çektirmektedir. Ancak hava koşullarına ya da gelin ve damadın isteğine bağlı olarak bu çekimlerin stüdyoda yapılması da mümkündür.


mersin dış çekim
 

Bu çekimlerin yanı sıra düğün esnasında da fotoğrafçının mutlaka çekim yapması gerekmektedir. Bu çekimler sadece gelin ve damadın fotoğraflarından da ibaret değildir. Aynı zamanda düğüne katılan misafirlerin de fotoğraflarının çekilmesi gerekmektedir. Bu şekilde düğündeki herkes bu özel günü en ince ayrıntısına kadar tekrar yaşayabilir. En önemlisi de bu özel günü temsil eden fotoğrafları diledikleri kadar saklayabilir.
 
Düğün fotoğraflarındaki en önemli detay şüphesiz ki fotoğrafçı seçimidir. Fotoğrafçının tecrübeli ve aynı zamanda profesyonel olması ortaya kaliteli fotoğrafların çıkacağı anlamına gelmektedir. Eğer tecrübesiz bir fotoğrafçı ile çalışılırsa istenen pozlar yakalanamayabilir ya da çekimlerde pek çok küçük hata meydana gelebilir. Bu da hem gelin ve damadın hem de misafirlerin istemeyeceği bir durumdur. Zira çekilen düğün fotoğraflarının evin pek çok noktasında sergilendiğini görmek mümkündür.


mersin düğün fotoğrafçıları
 

Bu noktada Ramazan Bulut sizler için tamamen profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Ülkemizin pek çok noktasında bu işi yapabilen Ramazan Bulut düğünlerin en güzel şekilde hatırlanabilmesi ve en taze şekilde saklanabilmesi için fotoğraf çekimlerini son derece titiz ve dikkatli bir şekilde yapmaktadır. mersin düğün fotoğrafçısı seçenekleri arasında başı çeken Ramazan Bulut, bu en özel ve en güzel gününüzde sizleri yalnız bırakmayacak ve bir ömür boyunca hatırlamak isteyeceğiniz bu günü ölümsüz hale getirecektir.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Düğün fotoğrafçısı olarak genellikle fotoğraf çekimi konusunda endişeli olan çiftlerle tanışıyorum. Bana profesyonel model olmadıklarını ya da kameraya alışkın olmadıklarını söylüyorlar. Bu yüzden müşterilerim ve ben birlikte çalışmak için birbirimizi seçmeliyiz. Düğün fotoğrafçısı olmak, çiftle bir ilişki kurmakla ilgilidir ve tüm ilişkilerde olduğu gibi, güven esastır. Bir düğün fotoğrafçısı olarak, çiftlerle birbirimizi tanımak için zaman ayırırız, telefonda tartışırız, onlarla tanışırız ve kişiliklerini keşfederim. Düğünün hazırlanması sırasında ve düğün gününe kadar birçok görüşme yaparız.

Böylece dış çekim düğün fotoğrafları aracılığıyla aşklarını ve duygularını aktarırım ve birlikte onların romantik hikayesini oluştururuz. Düğün fotoğrafçısı olmak gerçek bir ayrıcalıktır. Bu yüzden çiftlere fiziksel, insani ve duygusal olarak yakın olmak önemlidir.

Bir düğün duygular, gözyaşları, kahkahalar ve aynı zamanda estetik fotoğraflar, güzel bir kompozisyon ve güzel bir ışıktır. Müşterilerimin her birini tanımak için zaman ayırmayı seviyorum.

Düğün fotoğrafçıları olmanın ötesinde, hikayeleriyle beni zenginleştiriyorlar ve ben de düğün fotoğraflarında bu hikayeleri anlatmaya çalışıyorum. Başarılı bir düğün çekimi eksiksiz, duygu dolu, otantik ve doğal, bazı güzel zamansız ve editoryal fotoğraflar, güzel dekorasyon resimleri ve sevdiğiniz insanların resimleri ile eksiksiz olmalıdır.

Düğünler aşk, aile, arkadaşlar ve duygu ile ilgilidir. Bir dış çekim düğün fotoğrafçısı olarak, anları yakalamak ve günün havasını yakalamak istiyorum.

 

Açık hava törenleri benim en sevdiğim fotoğraflardır, ancak doğrudan güneş ışığında olacaksanız saat 10:00 ile 15:00 arasındaki saatlerde düğünü yapmamaya çalışın. Mümkünse, yüzünüzdeki sert gölgeleri önlemek için bir tür gölgelik bulundurun. Örneğin nötr ya da açık renklerde çadırlar ya da tenteler kullanabilirsiniz. Bu çadır ya da tenteleri gelin ve damat masasının üzerine yerleştirtmeyi deneyin. Bu da güneşten yanmanızı önler. Ayrıca, gün içinde biraz daha geç olursa ve güneş biraz daha düşükse ancak gün batımında olması gerekmiyorsa, tören alanının daha ilginç manzara fotoğraflarını ortaya çıkar. Yaz aylarında, ideal zaman gün batımından yaklaşık 2 ya da 3 saat önce olacaktır.

Örneğin, bir düğün salonunda kapalı bir tören yapıyorsanız, ışığı düşünün. Bazı düğün salonlarının koyu renkli pencereleri çok karanlıktır, bu durum yüzlerinizin her birinde hoş bir aydınlatma oluşturmak genellikle zordur. Mümkünse, beyaz duvarlı ve çok sayıda pencere aydınlatmalı hafif kapalı mekanlar seçin. Ayrıca herhangi bir kapalı mekanda, ikinizin pencerelerden gelen doğal ışığa baktığınızdan ve arkanıza yaslanmadığınızdan emin olun. Flaşlı çekimler gerçekten atmosfer ve sıcaklığı mekandan alır bu yüzden karanlık yerlerde her ne pahasına olursa olsun flaşlı fotoğraf çekimleri yaptırmaktan kaçının.

Burada çok fazla değişken var ve ışıklandırma kişiden kişiye ve mekandan mekana değişiyor, ancak benim stilim her zaman doğal görünüyor, sıcak ışık ve çok fazla ışık benim için iyidir. İtalyan sicim ışıkları, arka planlara güzel bir ışıltılı görünüm (fotoğrafların arka planında odak dışı küreler) eklemenin güzel bir yoludur. Bahçe alanları, dans pistleri ve yemek alanları çevresinde sınırlar oluşturmak için idealdir ve resepsiyonun çevresini iç mekanda veya dışarıda güzel bir şekilde aydınlatmaya yardımcı olurlar.

Düğün mekanında ne kadar çok ışık olursa aslında o kadar iyidir. Benim için yeterince ışık ekleyerek yardımcı olursanız, düğünün gerçek hissini ve atmosferini yansıtabilirim. Çoğu fotoğrafçı mümkün olduğunca flaş kullanımına çok fazla güvenmemeyi tercih ediyor bu nedenle lütfen en iyi sonucu elde etmek için mumlar, asılı avizeler, sicim ışıkları ve nötr renkli aydınlatma gibi diğer ışık kaynaklarını dahil etmeyi düşünün.

Balo salonu düğününüz varsa, aşırı sıcak renklerden (kırmızı, turuncu, pembe, mor) kaçınmak en iyisidir. DJ ışıkları, siz ve misafirleriniz üzerinde renkli lekelere neden olabilir bu nedenle DJ'e bu tür ışıklar kullanmamasını önceden söyleyin.

Çok küçük bir düğün yapıyorsanız, biraz daha boş bir tuval olan düğün mekanlarının aksine, zaten sevdiğiniz çok sayıda pencere aydınlatması ve ışık fikstürü olan iyi tasarlanmış bir kafe veya restoran rezervasyonu yapmayı düşünün restoranlar ve kafeler, aydınlatma dikkate alınarak markalaştırılır ve tasarlanır ve düğünü karşılayabildikleri takdirde daha kolay ve daha güzel bir mekan olabilir.

 

mersin Düğün Dış  çekim fiyatları genel olarak 1499-5000 lira arasında değişir. Bütçenize uygun olan dış çekimlerden birisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Önceki İçerik Gelinlik Modelinin Düğün Fotoğrafına Etkisi
Sonraki İçerik Adana Düğün Fotoğrafçısı | İşini Uzmanına Bırakın

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.