Save the Date Ne Demek,  Ne Zaman Çekilir

 

Save The Date

Her genç kızın en büyük hayallerinden biri mutlaka beyaz bir gelinlikle kuğu gibi süzülmektir. Müstakbel eşinizi bulduğunuz zaman o güne kusursuz bir biçimde hazırlanmaya başlarsınız en ufak detayı düşünür, her şeyi planlarsınız. Söz, nişan, kına ve düğün hepsi sizin için son derece önemli günlerdir. Bu anları ölümsüz hale getirmek için her anın fotoğrafı olsun isteriz, her anımıza özel albümler yaparız.

Save the Date’nin ne olduğunu merak edenler için kısaca açıklayalım. Nikâh tarihini aldıktan sonra bir fotoğrafçı ile anlaşıp, gerek dış çekim ile gerekse istediğiniz bir ortamda evleneceğiniz tarihi tüm sevenlerinize duyurmanın bir yolu. Save The Datenin Türkçe anlamı tarihi kaydettir. Sevdiklerinize ve davetlilere o özel günü hatırlatmak için bir yol Ancak bu yol klasik davetiyeler dışında sosyal medya aracılığıyla haber vermektir.
 

Bu albümler için de düğün öncesinde ve sırasında fotoğraf çekimi son derece önemlidir. Kaliteli ve yüksek çözünürlükte son derece güzel fotoğraflar çektirmek her düğünün geleneğidir. Ancak bu işlem için profesyonel fotoğrafçılardan yardım almak gerekiyor. Böylece en özel anınızı yıllarca deforme olmayan saklama imkânı bulabilirsiniz.


save the date dış çekim


Save The Date Dış Çekim

Son zamanlarda hatta son yıllarda dış çekimler bu kadar trend olmuşken bunu sosyal medyada yayınlamak içinde dış mekan çekimleri trend hale gelmiştir. Özellikle Güneydoğu Anadolu’da  dış mekân çekimleri oranın mistik havasını herkesin içine işletiyor. Son zamanlarda Urfa’ da Göbekli Tepenin muhteşem ortamı yaşamak, yaşatmak sizin için farklı bir deneyim olabilir bunun için, bir Urfa düğün fotoğrafçısı ile görüşebilir profesyonel çekimler yapabilirsiniz.


Save The Date Dış Mekân Fotoğrafları

Hazırlıklarınız tamamlandı ve nikâh günü belirlendi. Davetiyeler basıldı. O halde Save The Date çekimleri yapılabilir. Özelikle Save The Date sosyal medyada düğün davetiyelerinizi sunmanın eğlenceli ve farklı bir yolu. Bunun için fotoğraflarınızın kusursuz olmasını istemez misiniz? Bu konuda çok farklı, eğlenceli ve görsel şölen şeklinde fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz.

Bunun için düğün tarihinden önce fotoğrafçınızdan randevunuzu alarak çekimlere başlayabilirsiniz. Öncelikle Save The Date çekimleriniz için bir konsept belirlemeniz gerekmektedir. Çok fazla seçenek önünüze gelecektir. Bu nedenle kafanızda bir konsept belirlemiş olmanız çok önemli.
 

Save The Date Fotoğrafları

Save The Date çekimleri tamamen sizin hayal gücünüze ve bütçenize bağlı. Ancak bütçeniz ve hayaliniz ne olursa olsun bu çekimlerin olmazsa olmazları vardır. Bunlar Save The Date kıyafetleri, müziği, aksesuarları o ortamı yakalamak için son derece önem taşımaktadır. Batı ülkelerinde oldukça yaygın olan bu uygulama, ülkemizde sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşması ile Türkiye’de de çok fazla ilgi görmeye başlamıştır.


Kumsalda, yeşilliklerin içinde, sonbahar ise kurumuş yapraklar arasında, tarihi mekanlarda, nostaljik esintiler ile farklı konseptler ortaya koyabilirsiniz. Bunun için önemli olan hayalinizde nasıl bir konsept hayal ettiğiniz. Ayrıca hayal gücünüzü sadece fotoğraflarla kısıtlı tutmayın isterseniz video çekimleri ile Save The Date oluşturabilirsiniz.


save the date düğün fotoğrafı


Save The Date Fotoğraf Pozları

Son yıllarda bu trendin yaygınlaşması ile Save The Date çekimleri, gelin ve damadın düğün tarihleri hakkında bilgi vermek amacıyla sosyal medyada paylaşabilecekleri bir düğün davetiyesi olduğundan çiftler tarafından son derece özen gösterilmektedir.


Çekimler Ne Zaman Yapılmalı?

Save The Date bir nevi davetiye olduğundan mutlaka nikâh tarihinden iki üç ay öncesinden çekimleri yapmalısınız. Müstakbel eşiniz ile nikâh tarihinizi aldıktan sonra bunu artık duyurma zamanı gelmiştir. Sosyal medya günümüzde hayatımızda bu kadar yer edinmişken bunu sosyal medyadan duyurmak tabi ki hakkınız. Ancak bunun için son derece özenli olmanız gerekmektedir.

Save The Date davetiye yerini alacağından bunu sevdiklerimize ve davetlilere önceden duyurmanız gerekmektedir. Ayrıca sizin de rahat edebilmeniz için profesyonel fotoğrafçınız ile birlikte konsepti rahatça belirleyebilirsiniz. Bunun için dış mekânda gösterişli çekimler yapabileceğiniz gibi mevcut görsellerden faydalanarak sadece bir Jean ile de yapabilirsiniz. Burada sizi tek sınırlayacak şey hayal gücünüz. Çekimde giyeceğiniz kıyafetler, ortam, müzik ve kullanılacak aksesuarlar hayal gücünüz ile birleşince muhteşem görüntüler elde edebilirsiniz.
 

save the date düğün sonrası dış çekim


Çekimler Nasıl Olacak?

Çekimden önce mutlaka fotoğrafçınız ile detaylı bir planlama yapmanız gerekiyor. Mutlaka her profesyonel fotoğrafçının bu konuyla ilgili fikirleri olacaktır. Doğru bir iletişimle onunda fikirleri dinlemelisiniz. Sonuçta bu işin ustası o. Ayrıca sizin atladığınız bir detayı aklınıza getirebilir. Hatta kendinizce ‘ben bunu nasıl düşünemedim.’ Diyebilirsiniz.

Bu nedenle sizi anlayan işin ehli bir fotoğrafçı ile çalışmak bu anları ölümsüzleştirmek doğru bir tercih olacaktır. Neyi nasıl yapacağınıza karar verdikten sonra eğer fotoğraf çektirecekseniz ortama uygun kıyafet tercihi yapmalısınız. Kıyafet sizi bambaşka gösterecektir. Eğer spor seven bir çift iseniz forma giyip forma numarasını nikâh tarihiniz yapabilirsiniz. Örneğin kırlarda çiçeklerin arasında uzanmışken çiçeklerle nikâh tarihinizi, ilan edebilirsiniz. Hem rengârenk görüntüsü sizin neşeli karakterinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Başka fikirlerde üretebilirsiniz. Eğlenceli ve haylaz bir çift iseniz bunun için yaramaz iki öğrenci olabilirsiniz. Böylece Davetlilerin küçük bir nostalji yaşamasına sebep olabilirsiniz. Bu sizin çift olarak karakteriniz ve hayal gücünüze bağlı. Sadelikten hoşlanıyorsanız bir kumsal seçebilirsiniz. Save The Date çekimleri için birçok seçenek mevcut olup, hayal gücünüz ile birleştirmek size ve müstakbel eşinize kalmış bir iş.

 

Save The Date Fiyatlar

Evlilik kararı almak sizin için yeterince heyecanlı olmakla birlikte yanında istemsizce bir gerginli bir telaş getirmektedir. Bu noktada profesyonel kişilerle çalışmak sizi rahatlatacak ve telaşınızı biraz olsun hafifletecektir. Tabi ki profesyonel fotoğrafçılarla çalışmak sizin için önemli olsa da fiyatlarda bütçeniz açısından son derece önemli olacaktır.
 

 

 Bride Team Profesyonel Sabahlık Fotoğraf Çekimleri ve Bride Team Çekimleri İçin Tıklayın

 

Konsept seçerken bütçenizi de düşünmeniz son derece önemli. Save The Date fotoğrafları çektirmek her genç kız gibi sizin de hakkınız. Bunun için öncelikle düşlediğiniz konseptin maliyetini hesap etmek zorundasınız. Mesela su altında veya gökyüzünde bir çekim hayal ediyorsanız bunun maliyetlerinin yüksek olduğunu göz ardı etmeyin. Çünkü bunlar yüksek bütçeli konseptlerdir. Eğer böyle bir çekim istiyorsanız yüksek maliyetleri göze almalısınız.
 

Gözünüz korkmasın. Tabi ki düşük bütçeli ya da ortalama bir bütçede çekimler yapabilirsiniz. Bunun için hayal gücünüzü çalıştırmanız yeterli. Hayal ettiğiniz her şeyi profesyonel fotoğrafçınızla paylaşmanız yeterli.
 

Fotoğrafları Sosyal Medya Üzerinden Sevdiklerinize Ulaştırın

Siz Save The Date fotoğraflarınızı sosyal medya üzerinden ya da e-posta yolu ile yakınlarınıza gönderirken o mutlu anlarınıza şahit olmalarını istersiniz.  Mutluluğunuzu paylaşmak, heyecanınızı biraz olsun hafifletecektir. Son yılların trendi olan Save The Date ile en mutlu anlarınızı tüm yakınlarınızla, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çekilen videolar ve fotoğraflar sosyal medyanızda büyük bir yankı uyandırırken siz de son derece mutlu olacaksınız.
 

Evlilik hazırlıklarınız devam ederken Save The Date sizin için farklı bir deneyim olabilir. Bunun için Profesyonel isimlerle çalışmak sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Bu nedenle Ramazan Bulut ile çalışmak sizin için farklı güzel bir deneyim olacaktır. Sonuçta evlilik süreci uzun bir süreç gibi gözükse de o büyülü an bir anda karşınıza çıkacaktır. Bunun için hayal gücünüze sınır koymayın.

 

 


Önceki İçerik Düğün Fotoğrafçısı | İşinizi Profesyoneline Bırakın...
Sonraki İçerik Bride Sabahlık Ne Zaman Giyilir, Bride Fotoğrafları

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.