Düğün Fotoğrafçısı | İşinizi Profesyoneline Bırakın...

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısı diğer fotoğraf çekimlerine göre daha riskli bir alandır. Çünkü tek bir hata, tek bir yanlış bütün her şeyi mahvedip, gelinle damadın gözünde çok kötü bir ani olarak kalabilirsiniz. O yüzden düğün fotoğrafçısı çok ağır bir yükün altına girmektedir. Sizlerde seçeceğiniz profesyonel bir fotoğrafçı yardımı ile en özel günlerinizin daha da ölümsüz olmasını sağlayabilirsiniz.


Düğün Fotoğraf Çeşitleri Nelerdir?

Düğün fotoğrafçısı da kendi alanında çeşitlilik göstermektedir. Eskiden sadece düğün fotoğrafçılığı sadece stüdyo çekimiyle yapılabilmekteydi. Gelişen teknolojiden dolayı stüdyo çekimi, diş mekân, tarihî mekân, parklar, deniz kenarları ya da evlenecek gelin ve damat için önemli olan yerlerde de çekim yapılmaktadır. En sıra dışı mekânlarda artık fotoğraf çekiminde kullanılabiliyor.


düğün fotoğrafçısı, dış çekim


Düğün Fotoğrafçısının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Düğün  fotoğrafçısı olarak ilk önce bunun uzun bir birliktelikten sonra evlilik kararı olduğunu unutulmamalıdır. Bu nedenle de bu sürecin profesyonel şekilde planlanması gerekiyor.

Çünkü çekilecek fotoğraflar bir ömür çiftlerin mutlu anlarının yansıması olarak kalacaktır. Düğün fotoğrafçısı bu işlerden sonra neyi nasıl, ne zaman yapması gerektiğini mutlaka bir yere liste halinde yazmalıdır. Atlanan tek bir nokta bu özel günün mahvolmasına neden olur. 


Gelin ile damadın aile ya da arkadaşlarından biriyle iletişimde olmanız sizin yararınıza olabilir. Çünkü nelerden hoşlanır, hangi mekâna gidilecekse buraya hangi ulaşım şekliyle gidilecek tarzı bilgileri birinci ağızdan alırsınız.

Fotoğraf çekilecek mekânı önceden belirleyin. Mekân çok önemlidir, çünkü fotoğraf çekimine yardımcı olan şey ışıktır. Mekâna göre ışığın ne şekilde geldiği nerden çekim yapılması gibi konularda önceden bilgi sahibi olursanız fotoğraf çekiminde zorlamazsınız.


Düğün Fotoğrafı Çekerken Önem Verilen Konulan

Bir fotoğrafçı olarak en önemli şey düğün fotoğrafı çekerken kullanılan ekipmanlardır. Gelin ve damadın isteğe bağlı olarak düğünden önce resimlerini de çekmeyi unutmayın.

Her hazırlık aşaması berber, kuaför, makyaj yaparken, salona girerken, imza atarken, dans ederken gibi bu ayrıntıları unutmamak çok önemlidir. Fotoğraf çekimlerinde gelinlerin her türlü ihtiyaçlarının önceden karşılanmış olması ve çekime tam hazır halde gelmesine önem verilmelidir.

Fotoğrafçı açısından günün saatleri ve ışığın geliş açısı son derece önemlidir. Bu nedenle çekim sırasında çekime geç kalmamak büyük önem taşıyor. Fotoğrafçının direktiflerine uymak da son derece önemlidir. Çünkü zaman kaybetmek demek çekim esnasında istenilen doğal ışığın kaybolması demek olacaktır.


adana düğün fotoğrafçısı


Bu işleri tek başınıza yapmak gerçekten zordur. Yanınıza bu konularda bilgili bir yardımcı almalısınız. Düğün fotoğrafçısı olarak her şeyi siz düşünmelisiniz. Arka plandaki ışığa bile dikkat etmelisiniz. Fotoğraf çekerken gözü yormayacak ışık kullanmalısınız. Toplu çekimlere yer vermelisiniz. Değişik albüm ve daha önce çekim yapan kişilerin resimlerinden ilham alabilirsiniz. 

 

 Sizlere ihtiyacını olan profesyonel çalışma sürecini Urfa düğün fotoğrafçısı olarak Ramazan Bulut sunuyor.

 

Düğün Fotoğrafında Profesyonelliğin Göstergeleri

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler için dış ya da stüdyo çekimi yapılabiliyor. Stüdyo çekimleri birçok zaman kısıtlı imkânlarla yapıldığından çiftler daha doğal düğün fotoğrafları çektirmek isteyebiliyorlar. Bu nedenle de son derece güzel mekânlarda düğün fotoğrafı çektirme imkânı buluyorlar. Düğün Fotoğrafçısı Ramazan Bulut fotoğraf çekiminde son derece profesyonel olup unutulmaz anlarınızın daha da özel olmasına eşlik etmektedir.

Standartlarını yüksek tutan ve özel anlara değer verenlerin fotoğrafçısı olarak sizlere en güzel anlarınızda unutulmaz pozları ölümsüzleştirmektedir. Kaliteli düğün fotoğrafları sayesinde nesilleri aşan anılarınız olacak ve bunları sevdikleriniz ile her zaman anabilme imkânı bulacaksınız. Düğün fotoğrafları her zaman en özel anılardır. Bu özel anlarınızı bir profesyonel ile çok daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.


Önceki İçerik Save The Date | Profesyonel Dış Çekim
Sonraki İçerik Save the Date Ne Demek, Ne Zaman Çekilir

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.