801  2

Sena ve Orhan: İşte gerçek aşk!

Sena ve Orhan’ı görür görmez hem pozitif enerjileri hem de dingin yapıları bizleri de sarıp sarmaladı. Her mutlu çift gibi Sena ve Orhan da birlikteliklerinden memnuniyet duyuyor ve bu mutluluğu ölümsüz kılmak için muhteşem anılar biriktiriyorlar. İşte bu anları fotoğrafla elle tutulur ve somut hale getirmek harika bir fikir! Dış mekânda yapılacak orijinal konseptli bir çekim için bizimle irtibata geçip ilk adımı atıyorlar.
 

Bir araya gelip günler sonra yapacağımız dış çekim için bir toplantı yaptık. Yapacağımız fotoğraf çekimi için mekân, kıyafet, aksesuarlar ile ilgili planlamayı ve tüm detayları da sohbet eder gibi kolayca belirledik. Sena ve Orhan’ın mutluluğunu eşsiz görsellere dönüştürmek, unutulmaz kılmak, yanyana olduklarında ortaya çıkan o güzel hissi görünür kılmak açıkçası bizi de mutlu edecekti. Çekim günü buluşmak üzere yanlarından ayrılırken onları bir daha görecek olmanın bizi mutlu ettiğini fark ettik.
 

Doğada Birlikte

Çiftimiz doğayı, hayvanları, kırları ve dağları seviyordu. Yemyeşil kırlar, çeşitli renklerdeki kır çiçekleri, baharın ya da sonbaharın baş döndürücü renkleri. Kurşuni gökyüzünün oluşturduğu gizemli atmosfer. Hatta aniden yakalanılabilecek romantik bir yağmur. Uzun sohbetlerin eşlik ettiği doğa yürüyüşlerinde birbirlerini daha iyi tanımış, birbirleri için vazgeçilmez olduklarını anlamış, sevgileri perçinlenmişti.
 

Doğa onlar için vaz geçilmez olduğundan yeşilin, doğanın, kırların ve hayvanların ön planda olduğu natürel bir ortamda dış çekim yapmak uygun olacaktı. Mavi bir Chevrolet pikap da fotoğraf çekiminin tek ve en önemli dekoratif unsuruydu.Pikabın hatları ve nostaljik görüntüsü doğa ile bir araya geldiğinde bütünleyici olmuştu. Bulunduğumuz bölgenin şartlarında olabilecek en güzel mekânı seçerek Sena ve Orhan’ın on yıllarca albümlerinde sevenlerine gösterecekleri fotoğrafların çekimine başladık. Onlar kadar biz de burada olmaktan dolayı keyifliydik.


En Doğal Sevgi

Sena ve Orhan çekim boyunca gerginlikten uzak, adeta beraber olmanın huzurunu biz yokmuşçasına yaşayarak bizlere çok yardımcı oldular. El ele yürümek, sarılmak, göz göze olmak, kucaklaşmak; sanki çiftimiz için hava gibi oksijen gibi zaten ihtiyaç olan şeylerdi. Yan yana olduklarında çok güzel bir aşk hikayesini adeta gözlerinden okuyabileceğiniz çiftimiz aşkın o baş döndürücü sarhoşluğu ile bizlere muhteşem pozlar verdiler. Adeta birbirleri için yaratılançiftimiz bu birlikteliği en doğal mekanlarda, en doğal güzellikler içinde yaşayarak beraber olduklarında her yerin onlar için vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyorlardı.
 

Ölümsüz Aşk

Bazı insanlar tanırsınız; onlar tek başlarına etkileyicidir. Bazen de bir çift tanırsınız ve onların bir bütün olduğunu, birey olarak ne kadar hoş insanlar olsalar da bir arada adeta ölümsüz bir aşkın sembolü olduklarını hissedersiniz. İşte Sena ve Orhan’ın bize dış mekân çekimi boyunca düşündürdüğü şey buydu. Günün sonunda hepimiz çiftimizin o hoş enerjisinden nasibimizi almış ve aşka daha fazla inanır olmuştuk.

Yaşanacak her bir gülümseyiş, her bir jest, mimik yüzlerinde büyük bir sevgi pırıltısına sebep oluyordu. Bize düşen de bu şahane yerde, yaşanan bu özel sevginin pırıltılarını fotoğraflarına da yansıtabilmek… Birer nine ve dede olduklarında da bakacakları bu karelerde zamana yenik düşmediklerini görebilmelerini sağlamak…
 

Sonbahar Fotoğraf Konsepti

Sena ve Orhan mevsim itibarı ile sonbaharı, ortam olarak da dış mekânı seçince kıyafetleri de oldukça orijinal olarak seçildi. Sena, saç örgüsü krem kazağı, atkısı, binici pantolonu ve dizlerine kadar uzanan çizmeleri ile asil bir güzellikte idi. Orhan ise balıkçı yaka kazağı, kareli oduncu tip kaşe gömleği ile doğada bile şık olunabileceğinin kanıtıydı. Sonbaharın serin ortamı, ha yağdı ha yağacak bir gökyüzü, ortama eşlik eden keçilerin flu renkleri ile mavi Chevrolet’in zıtlığı; işte Sena ve Orhan’ın kendilerini görmek istediği mutluluk tablosunun arka fonu bu idi.
 

Ramazan Bulut fotoğraf ekibi olarak hem bu fonu oluşturmak hem unutulmaz bir gün yaşamak hem de bu fonda birer mutluluk abidesi gibi yüzleri ışıyan Sena ve Orhan’ı fotoğraflamak çok keyifliydi. Sena ve Orhan’ın ölümsüz aşkının uzun yıllar süreceğini ve bugüne benzer pek çok mutlu günleri olacağından şüphemiz yok. Ekip olarak onlara huzurlu, sağlıklı ve mutlu zamanlar geçirmelerini dileriz. Onlar birbirlerini bularak ermiş muradına...

 

Paylaş: 

Benzer Albümler

Yorumlar
Rabia sultan polat
Rabia sultan polat
30.11.2021 16:17
Eşsiz bir dış çekim ellerinize sağlık
Ramazan BULUT
21.1.2022 13:15
çok teşekkür ederim rabia hanım

 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Ramazan BULUT Hakkında

Ramazan Bulut
Düğün fotoğrafçılığı Aşkı İle gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.