Birbirinden Güzel Hamilelik Çekimleri Örnekleri, Tavsiyeleri

Hamilelik Dönemindeki Fotoğraflarınız Anılarınızda Hep Taze Kalsın

Hamilelik dönemi ve beraberinde süreci bebeğin doğmasına kadar bir anne baba için heyecan verici zamandır. Bebek için herşeyin en güzeli,en özeli hazırlanması istenir. Eşyaları en güzelinden,en özelinden olması için çaba sarfedilir. Bu dönemde hamilelik ve doğum öncesi ile ilgili en güzel hatıraların olması içinde fotoğraflama aşaması gündeme oturur. Bu heyecanlı bekleyiş esnasında hamileliğin başlangıç döneminden son zamanına kadar her aşama keyifli yönleriyle fotoğraflandırılıp sonrasında ölümsüzleştirmek esasına dayalıdır. 

hamile dış çekim


Fotoğraflarda Mekân Seçimleri

Birçok anne baba için mekân olarak yaşadıkları ev ortamı seçimleridir. Bu seçimde önemli olan anne adayının çok fazla yorulmaması ve doğal kareler elde etmek amacı taşınır. Bu seçenek dışında havanın uygun olduğu bir dönemse bir deniz kenarı konsepti yaratılarak fotoğraflar çekilebilir. Açık havada çekilen fotoğraflar her zaman aydınlatma açısından güzel sonuçlar verir. Gerek amatör gerek profesyonel fotoğrafçılık yaklaşımı ile açık havada fotoğraf kareleri keyifli olacaktır.
 

Hamilelik fotoğraflarında dikkat edilmesi gerekenler anne adayı için en güzel ve sevimli dönemler olarak görülen hamilelik anları çeşitli konseptlerle süslenerek de bebek daha doğmadan çeşitli kareler elde edilme başarısı sağlanır. Hamilelik sürecinde kuşkusuz kadında vücudunda inanılmaz değişimler yaşanır. Bu değişimleri gösterebilmek için belki de biraz cesur olunup soyunarak hamilelik pozları verilebilir. Özellikle hamile bir kadının büyümüş karın pozları her zaman için ilgi çekicidir. Fotoğraflara eğlence unsuru eklemek her zaman için farklılık yaratacaktır. Bu konuda profesyonel bir yardım alınacaksa istenilen temaya uygun konsepti ortaya çıkarabilecek fotoğrafçılarla çalışılmalıdır.

hamile dış çekim fotoğrafları


Fotoğraf Çekerken Çekim Açıları 

Fotoğraf çekerken yakın açılar her zaman için çok daha güzel sonuçlar verir. Alttan çekimler, kuşbakışı çekimler hamilelik fotoğraflarına farklılık katan çekim açılarıdır. Hamilelik fotoğraflarının sıkıcı olmasını hiç kimse istemeyeceğine göre hareketli ve farklı konseptler her zaman için ilgi çekicidir.

Fotoğraf çekimi esnasında en çok kullanılan poz türü annenin bir elini karnının üstüne diğer elinin de göbeğin alt kısmında olma halidir. Bu görüntü anne ile bebek arasında sevecen ve sempatik bir görünüm kazandıracaktır. Üstelik bu poz bir anne adayının hamileliği boyunca çok sık kullandığı doğal bir yerleşimdir. Buradan anlaşılacağı üzere hamilelik fotoğraflarında herşeyden önemli olan annenin rahat ve mutlu olmasıdır. Bu sağlandıktan sonra geriye yanına objeler koymak kalan detaydır. Zira görsel olan her detay fotoğrafta ilgi çeker.


hamile fotoğrafları


Sahil Konseptli Hamilelik Fotoğrafları

Sahil ve denizde çekilen hamilelik fotoğrafları anne adayına rahatlık sağlayıcı detaylardır. Dalga sesi olsun, ayakların ıslak kumlara basması olsun bunların hepsi rahatlatıcıdır. Bu konseptte anne adayına akan bir kumaşta seçilen kıyafet ile de hoş kareler alınabilir.Hamilelik fotoğraflarında her fotoğrafın önden çekilmesi diye bir kural yoktur. Anne adayını her açıdan fotoğraflandırarak güçlü farklı açılar kazanılabilir. Mesela yüksek açıdan çekimler her zaman için ilgi çekici olacaktır.
 

Vücut Fotoğrafları Çekimi

Bir anne adayının büyümekte olan göbeğinin fotoğrafları her açıdan çekimlerle zenginleştirilebilir. Göbek ön plana çıkarılıp annenin vücudu çok daha arka plana atılarak çalışmalar yapılabilir. Böylelikle çok daha şık kareler ortaya çıkar. Farklı açılar ve beraberinde farklı bakış açıları da fotoğraflara güzel yansıyacaktır.

Hamilelik sırasında fotoğraf çekilmesi bir anne adayı için en güzel deneyimlerden biridir. Bebek beklenirken çekilen bu fotoğrafların beğenmedim tekrar çekelim denilme şansı olmadığından o anın ölümsüzleşmesi adına değeri büyüktür. Dolayısıyla birçok anne adayı için hamile iken fotoğraf çekimi artık geleneksel bir hal almaya başlamıştır. Birçok anne adayı için evlerinde doğal hali ile fotoğraflar çektirmek tercih olsa da bu tamamen kişisel karara göre şekillenir. Bazen de bu seçenekler profesyonel fotoğrafçının önerileri doğrultusunda olur.
 

Fotoğraflarda Renk ve Işık Oyunları 

Fotoğraflarda renk ve ışıklar o görüntünün hissettirdiklerini bir tık daha belirginleştirir. Öne çıkan parlak bir renk dikkat çekerek farklı bir ambiyans yaratılmış olur. Koyu renkler her zaman için eğilimi olumsuza iter ancak parlak bir hal mükemmel bir ortam sunar. Kıyafetler de bu noktada yardımcı ögelerdir.
 

Fotoğraflarda Anne Adayının Göbek Faktörü

Bir anne adayı kendini ne kadar iyi hissederse fotoğraflar da aynı oranda iyi olacaktır. Bir anne adayının göbeğinin vurgulanması her zaman için muhteşem ve göz alıcı bir özelliktir. Hamilelik fotoğraflarında amaç sadece bebeği göstermek değil ayrıca anne adayını da muhteşem bir varlık olarak hem hissettirip hem göstermektir. İşte hamilelik fotoğraflarının asıl amacı budur.
 

Hamilelik Fotoğraflarında Sürecin Kullanılması 

Hamilelik zamanı 9 aylık bir süreçtir. Dolayısı ile bu süreci anıları dahil olmak üzere planlanmalıdır. Bu planlamanın için de ileride güzel anılar yakalamak adına fotoğraflama detayı sunulur. Bu detay da kendi arasında türlere ayrılır. Hamilelik süreci kuşkusuz aşama aşama olup özellikle göbek detayının işlendiği hamilelik fotoğraflarından dolayı son 3 aya ait fotoğraf çekimleri ön plandadır. Hamilelik fotoğraflarında anne adayından net bir poz beklenmemelidir. Bu çekim profesyonel olsa dahi samimi fotoğraflar her zaman için en güzelidir.


Fotoğraflarda Anne Adayının Katkısı

Bir anne adayına hamileliğin verdiği ışık hiçbir şekilde yansıtılamaz. Hem doğal hem de fotojeniklik açısından bu özel ışık bir güzellik yayacaktır. Bir anne adayı fotoğraflarda kendini gerekirse şımartmalıdır. Vücudunu sevmelidir. Nasıl fotoğraflar isteniyorsa bu istekler mutlaka fotoğrafçı ile paylaşılmalıdır. Böylelikle profesyonel olan taraf gerekli çözümleri üreterek en harika pozları ortaya çıkaracaktır.

Fotoğraflarda hayal gücü kullanmak her zaman için hareketlilik kazandırır. Özellikle hamileliğin son zamanları kuşkusuz anne adayı için yavaş zamanlardır. Bu durumlarda tercih genelde anne adayının oturarak verdiği pozlardır. Bir anne adayında fazla makyaj olmamalıdır. Ne kadar doğal o kadar iyi bir fotoğraf ortaya çıkacaktır. Hamilelik demek doğal güzellik demektir.


Fotoğraflarda Aile Faktörü

Hamilelik fotoğraflarında kuşkusuz sadece anne adayı olacak diye bir kural yoktur. Baba ile annenin bebek ile bağının resmedilmesi işlenebilir ya da ailenin diğer fertleri de bu çekimlere dahil edilebilir. Zira bu anlar ileride herkes için önem taşıyacaktır.


Hamilelik Fotoğrafları Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik fotoğrafları çekimlerine başlamadan önce oturumlar planlanmalıdır. İyi bir resim çıkacağına inanılan mekanlar tercih edilmelidir. Eğer doğal ışık tercihse günün en güzel saati kullanılmalıdır. Özellikle gün batımı bu açıdan iyi bir tercihtir. Bir anne adayının fotoğraflarında kıyafet seçimi de son derece önemlidir. Mükemmel bir hamilelik fotoğrafı için o anın tadını doyasıya çıkarmak; rahat olmak ve baskı altında olmamak gerekli olan şartlardır.

Hamilelik çok güzel bir özel bir süreçtir. Bir anne adayının bebeği ile en yakın hali kuşkusuz fotoğraf ile taçlandırılmasıdır. Kadınlar bu dönemlerini, anılarıyla birlikte unutmamak için günlükler yazar, videolar çeker ve en büyük hatıra da hamilelik fotoğraflarıdır. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde fotoğraf çekimleri tercih edilir. Böylelikle hatırlanma durumu netlik kazanır. Bu güzel günleri ölümsüzleştirmek için Ramazan Bulut ile en profesyonel çekimlere imza atabilirsiniz. Bir anne adayı ile uzman bir iletişimden geçecek olan fotoğrafları da farkını gösterecektir.


Hamilelik ile blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

https://www.ramazanbulut.com.tr/hamile-blogu/

 

 


Önceki İçerik Düğün Fotoğrafçılığı Nedir, Dış Mekân Seçimi Nasıl Hazırlanmalı?
Sonraki İçerik En İyi Fotoğraf Poz Verme Yöntemleri

Paylaş: 

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan sen ol!
 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.