1140  4

Save The Date düğün dış çekimleri yurtdışında yapılan düğünlerde yıllardır uygulanıyor. Düğün davetiyesinin yanı sıra sevdiklerinizin büyük günü hatırlatması için düğün dış çekimleri ile düğün mekanı ve tarihi hatırlatması olarak görülüyor.

Save The Date

Save The Date, mini bir düğün davetiyesi gibidir ve üzerinde gelin ve damadın fotoğrafları bulunur. Sevdiklerinize yalnızca en temel bilgileri verir ve büyük gününüz için takvimleri işaretlemelerine hizmet eder. Ayrıca konukların, düğün kutlamanıza kesinlikle davet edildiklerini önceden bilmelerini sağlar.
 

Bayramlar ya da tatillere denk gelen bir düğünü düzenlerken, bu dış çekim fotoğraflarını tasarlamak ve göndermek gerekir. Bu durum, konuklara para biriktirmek ve büyük gün için seyahat planları yapmak veya normal tatil planlarını ayarlamak için bolca zaman verir. Ek olarak, büyük bir misafir listeniz varsa veya şehir dışında çok sayıda misafir yaşıyorsa, Save The Date çekimini çok önceden yapmanız gerekebilir.
 

Eğer yurtdışında yaşayan çok fazla akrabanız varsa ideal olarak en az dokuz ay ila on iki ay önceden konuklara gönderilmelidir. Dokuz ay önceden dış çekimi yapmak ve göndermek, büyük bir bayrama ya da tatile denk gelen bir düğün için idealdir. Eğer konuklarınız yakın şehirlerden gelecekse ya da aynı şehir içinde düğün yapılacaksa, Save The Date dış çekim fotoğraflarını büyük günden en az altı ay önce postayla göndermelisiniz. Bunun dışında Save The Date fotoğraflarını sosyal medya üzerinden sevdiklerinize gönderebilirsiniz.
 

Save The Date dış çekim fotoğraflarında gelin ve damadın isim ve soyadları yer almalıdır. Düğünün tarihi, mekanın adı, düğün mekanının bulunduğu şehir ve varsa düğün için hazırladığınız sosyal medya hesapları ve web sitesini mutlaka bulundurmalısınız. Save The Date için düğünün saati, yemek seçenekleri, hafta sonu düğün etkinlikleri ve büyük günden önce değişebilecek diğer küçük ayrıntılar yer almamalıdır. Çünkü son dakika farklı değişiklikler olabilir ve konukların yanılmasına neden olabilir.
 

Teknik olarak, Save The Date düğün dış çekiminin, düğün davetiyeleriyle eşleşmesi gerekmiyor. Zaten bir davetiye seçtiyseniz, o zaman elbette Save The Date kartları ile düğün davetiyelerinin uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Düğün konseptinizi ve düğünde kullanılacak renk paletinizi henüz seçmediyseniz veya henüz bir düğün davetiyesine karar vermediyseniz,  Save The Date dış çekim kartlarının elegan ve şık tasarımlara sahip olmasını sağlayın. Resmi bir davet olmasalar da, yine de büyük günün havasını belirlerler ve bir şekilde düğün konseptinizi yansıtmalıdırlar. Save The Date kartlarını dış çekim hikayelerinizden ve büyüleyici ve romantik fotoğraflarınızdan oluşturabilirsiniz.


Love STory

 

Adana Dış Çekim

Şükran hanım ve Ayhan beyin sonsuz aşklarını kutladıkları fotoğraf çekiminde romantik bir hikaye vardır. Adana dış çekim ortamında yapılan bu hikaye, gelin ve damadın düğün tarihini sevdiklerine bildirmesi için gönderiliyor.

Adana’da Seyhan nehri kıyısında yapılan bu romantik fotoğraf çekimlerinde Şükran hanım ve Ayhan beyin aşkları muhteşem görüntülerle belgeleniyor.
 

Ayhan beyin şık pantolonu, gömleği ve pantolon askıları ile Şükran hanımın elbise formundaki harika gelinliği fotoğraflarda oldukça estetik bir biçimde yer alıyor. Şükran hanımın dantel detaylı gelinliği, büzgülü omuz detayı ve tül kol detaylarıyla boho chic bir görüntü sergiliyor. Kır çiçekleri ve beyaz çiçeklerle bezenmiş çiçek tacı ve yine kır çiçekleri ve beyaz çiçeklerden oluşan gelin buketi Şükran hanımın güzelliğine çok daha hoş bir hava katıyor. Arka plandaki deniz ve göl görünümü fotoğrafların hikayesine bohem bir aura ekliyor.

Paylaş: 

Benzer Albümler

Yorumlar
Mahmut ÇAKMAK
Mahmut ÇAKMAK
11.10.2020 14:07
Fotoğraf çekimleriniz çok güzel beğenerek takip ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.
Ramazan BULUT
15.12.2020 23:38
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim

Şükran Şeker
Şükran Şeker
14.9.2020 14:54
Sonsuz aşkı harika karelerle ölümsüzleştirdiğiniz için teşekkür ederiz
Ramazan BULUT
14.9.2020 14:57
güzelliğiniz, enerjinize hayran kaldık keyifli güzel bir çekimdi Urfa Düğün Fotoğrafçısı olarak mutluluklar dileriz

 
* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Ramazan BULUT Hakkında

Ramazan Bulut
Düğün fotoğrafçılığı Aşkı İle gelinlerin ve damatların harika anılarını ömür boyu saklamasına yardımcı olan Ramazan Bulut, birçok farklı alanda da profesyonel olarak destek sağlıyor. Düğün günü, düğün sonrası ve öncesi, dış çekim gibi birçok alanda profesyonel fotoğrafçı olan Ramazan Bulut’tan hizmet alabilirsiniz.